wniosek o umorzenie bez PSW, zaskarżenie

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej wniosek o umorzenie bez PSW, zaskarżenie

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
    Zoro4567
    Participant

Cześć,

Czekam na ogłoszenie przez sąd PSW lub też umorzenie bez PSW, bo taki też wniosek złożyłem, choć nie daję sobie na to zbyt wielkich szans. Sąd wezwał Syndyka do ustosunkowania się do tego wniosku, jeszcze nie znam jego stanowiska. Już pojawiła się firma która zaskarżyła ten wniosek i wnosi o maksymalne PSW.
    Moje pytanie: czy w takim przypadku pewnym jest że czeka mnie rozprawa sądowa, czy też możliwe że Sąd podejmie decyzję na posiedzeniu niejawnym? Czy ktoś miał podobną sytuację?

• Ten temat został zmodyfikowany 1 month, 3 weeks temu przez Zoro4567.
    Marek77
    Participant

Mogę tu napisać jak jest na nowych zasadach.
    Jeżeli Ty nie napisałeś że chcesz rozprawy jawnej to raczej będzie posiedzenie niejawne, bardzo rzadko wierzyciele również piszą o rozprawie jawnej.
    W moim przypadku było powiedzenie niejawne , syndyk kazał mi napisać plan spłaty wierzycieli, a później przedstawił swoją propozycję ciut wyższą ale do zaakceptowania, sąd klepną propozycję syndyka, oczywiście znalazł się jeden wierzyciel BGŻ (kancelaria LEX) która zaskarżyła postanowienie sądu rejonowego.Teraz czekam na decyzję sądu okręgowego, które również będzie na posiedzeniu niejawnym.

kmaro08
    Participant

@Zoro4567 ten wierzyciel ustosunkował się jedynie do Twojej propozycji. Ze swojego doświadczenia, jak i innych osób wiem, że sądy raczej nie nie sugerują się tym przy podejmowaniu decyzji odnośnie wysokości PSW. No bo, co taki wierzyciel wie o Twojej sytuacji osobistej i materialne? Często takie firmy piszą oklepane i uniwersalne stanowiska, często się kompromitując przy tym. W moim przypadku swoje stanowisko przedstawiło 4 wierzycieli (z 13 zgłoszonych). Sąd nawet się do nich nie ustosunkował (miałem rozprawę jawną). Ich propozycje były na poziomie 2-4 razy wyższe niż moja lub syndyka.
    Trochę nie mylmy też pojęć, bo w tej sytuacji wierzyciel nic nie zaskarżył, a jedynie ustosunkował się do Twojej propozycji. Zaskarżyć (do sądu II instancji) będzie mógł, jak Sąd Rejonowy wyda postanowienie dot. wysokości PSW, a on nie będzie się z tym zgadzał.

Zoro4567
    Participant

Dzięki za odpowiedzi. kmaro08 oczywiście masz rację, nie jest to zaskarżenie. Wierzyciel wnioskuje o odrzucenie mojego wniosku o umorzenie bez PSW. Domyślam się że nie ma za bardzo sensu odpowiadać na wniosek tego wierzyciela?

kmaro08
    Participant

To on odpowiedział na Twój wniosek więc nie ma sensu.
    Jeśli wierzyciel nie ujawnił czegoś, co mógłbyś zataić ze swojego życia (jeśli chodzi o majątek), to nikt nie będzie brał pod uwagę jego stałych oklepanych frazesów i wygórowanych oraz wyssanych z palca żądań 😉

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.