Wniosek o Plan Spłat – koszty utrzymania

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wniosek o Plan Spłat – koszty utrzymania

Przeglądajasz 6 wpisów - od 31 do 36 (z 36)
  • Autor
    Wpisy
    Aldonaa
    Participant

To już chyba zależy od „praktyki” danego Sądu. Ja miałam inną.

Andi7
    Participant

czy oglądanie takich orzeczeń jest możliwe gdzieś online?
    Co miałeś na myśli pisząc, że grom upadłych zgadza się na propozycję spłat Syndyka? Czy nie jest tak, że to sąd decyduje majac propozycję upadlegi i syndyka?

Chodzi mojej osobie o często praktykowane spotkanie w kancelarii syndyka i ustalenie zbieżnej strategii stron podczas sprawy. Sam takie spotkanie mam już zapowiedziane. U mnie będzie dość bezczelna propozycja, gdyż rozważam staranie o orzeczenie bez planu spłaty.
    Sąd jak najbardziej bazuje na propozycjach syndyka, upadłego i wierzycieli, jeżeli się wstawią, ale nikt nie każe że to Twój typ musi być zgodny z kwotą z kapelusza proponowaną przez syndyka. Poczytaj sobie postanowienia Sądów na portalach SAOS. W niektórych przypadkach włos się jeży na głowie i pachnie eutanazją w świetle prawa.

upadla
    Participant

Witajcie,

chcę troszkę pociągnąć temat Wniosku o Plan Spłat i doprecyzować – to dłużnik składa do Sądu taki wniosek a nie Syndyk?

Czytałam w innym wątku, że nie ma wzoru Wniosku o Plan Spłat – rozumiem, że samemu się go tworzy? Czy złożenie takiego wniosku podlega jakiejś opłacie sądowej?

Czy ktoś z Was złożył Wniosek o orzeczenie bez Planu Spłat i sąd się do tego przychylił? Jeśli tak, to jak taki wniosek umotywowaliście? Rozważam takie posunięcie: od maja będę bezrobotna w związku z pandemią, do tej pory zarabiałam najniższą krajową, mamy z partnerem na utrzymaniu 4 dzieci, w tym 3 nastolatków, mieszkamy w wynajętym domu. Nie wiem, czy to będą dla sądu wystarczające fakty przemawiające za brakiem Planu Spłat.

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam Was 🙂

Howard80
    Participant

Taki wniosek piszesz Ty swój i syndyk swój. Możesz pisać o całkowite umorzenie. Wydaje mi się że masz ku temu dobre argumenty. Ale sąd jak to sąd… Może mieć inne zdanie. W moim przypadku dużo zależało od tego co syndyk zawarł w swoim wniosku

Kevin
    Participant

Jak dobrze żyjesz z syndykiem to możesz nawet o tym pogadać przed złożeniem wniosku z syndyk też człowiek 😁

Wniosek jest wolny od opłat. Wniosek składa Dłużnik (na starych zasadach). W wniosku wykazujemy możliwości zarobkowe oraz koszty utrzymania siebie i ewentualnie rodziny. Oczywiście wskazujemy też czy wnosimy o umorzenie bez PSW, czy też o PSW. Jeżeli o PSW, to na jakich warunkach. Wzór takiego wniosku jest do pobrania na stronie bloga.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 31 do 36 (z 36)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.