Wniosek o Plan Spłat – koszty utrzymania

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wniosek o Plan Spłat – koszty utrzymania

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 50)
  • Autor
    Wpisy
    Aldonaa
    Participant

To już chyba zależy od „praktyki” danego Sądu. Ja miałam inną.

Andi7
    Participant

czy oglądanie takich orzeczeń jest możliwe gdzieś online?
    Co miałeś na myśli pisząc, że grom upadłych zgadza się na propozycję spłat Syndyka? Czy nie jest tak, że to sąd decyduje majac propozycję upadlegi i syndyka?

Chodzi mojej osobie o często praktykowane spotkanie w kancelarii syndyka i ustalenie zbieżnej strategii stron podczas sprawy. Sam takie spotkanie mam już zapowiedziane. U mnie będzie dość bezczelna propozycja, gdyż rozważam staranie o orzeczenie bez planu spłaty.
    Sąd jak najbardziej bazuje na propozycjach syndyka, upadłego i wierzycieli, jeżeli się wstawią, ale nikt nie każe że to Twój typ musi być zgodny z kwotą z kapelusza proponowaną przez syndyka. Poczytaj sobie postanowienia Sądów na portalach SAOS. W niektórych przypadkach włos się jeży na głowie i pachnie eutanazją w świetle prawa.

upadla
    Participant

Witajcie,

chcę troszkę pociągnąć temat Wniosku o Plan Spłat i doprecyzować – to dłużnik składa do Sądu taki wniosek a nie Syndyk?

Czytałam w innym wątku, że nie ma wzoru Wniosku o Plan Spłat – rozumiem, że samemu się go tworzy? Czy złożenie takiego wniosku podlega jakiejś opłacie sądowej?

Czy ktoś z Was złożył Wniosek o orzeczenie bez Planu Spłat i sąd się do tego przychylił? Jeśli tak, to jak taki wniosek umotywowaliście? Rozważam takie posunięcie: od maja będę bezrobotna w związku z pandemią, do tej pory zarabiałam najniższą krajową, mamy z partnerem na utrzymaniu 4 dzieci, w tym 3 nastolatków, mieszkamy w wynajętym domu. Nie wiem, czy to będą dla sądu wystarczające fakty przemawiające za brakiem Planu Spłat.

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam Was 🙂

Howard80
    Participant

Taki wniosek piszesz Ty swój i syndyk swój. Możesz pisać o całkowite umorzenie. Wydaje mi się że masz ku temu dobre argumenty. Ale sąd jak to sąd… Może mieć inne zdanie. W moim przypadku dużo zależało od tego co syndyk zawarł w swoim wniosku

Kevin
    Participant

Jak dobrze żyjesz z syndykiem to możesz nawet o tym pogadać przed złożeniem wniosku z syndyk też człowiek 😁

Wniosek jest wolny od opłat. Wniosek składa Dłużnik (na starych zasadach). W wniosku wykazujemy możliwości zarobkowe oraz koszty utrzymania siebie i ewentualnie rodziny. Oczywiście wskazujemy też czy wnosimy o umorzenie bez PSW, czy też o PSW. Jeżeli o PSW, to na jakich warunkach. Wzór takiego wniosku jest do pobrania na stronie bloga.

groszka
    Participant

Witam
    jestem na etapie złożenia wniosku o plan spłat i mam prośbę o podpowiedź chodzi mi o to czy w takim wniosku opisuje swoje dochody i koszty utrzymania się czy raczej powinnam to zamieścić jako załącznik. Widziałam tu wzór takiego wniosku ale bez planu spłat ja jestem raczej skłonna by jednak zadeklarować pewną kwotę do spłaty.
    Będę wdzięczna za podpowiedź.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Załącznikiem są koszty utrzymania.

kmaro08
    Participant

Niekoniecznie, nie ma sztywno określonych wytycznych. Ja koszty i dochody ująłem we wniosku. Mniej więcej struktura mojego wniosku wyglądała następująco:
    – przedstawienie mojej obecnej sytuacji finansowej, zdrowotnej i zawodowej – m.in. czym się zajmuję, gdzie pracuję, ile zarabiam (w okresie 3 ostatnich miesięcy), możliwości zarobkowe w przyszłości itd.
    – następnie koszty utrzymania – wypisane w formie wypunktowań (wraz z krótkim opisem)
    – na koniec podsumowanie całościowe – porównanie moich możliwości zarobkowych (min i max – z uwagi na premie uznaniowe miesięczne) z łączną kwotą wydatków. W związku z tym uzasadnienie czemu akurat kwota raty wskazana na wstępie jest odpowiednia i możliwa do spłaty przeze mnie, ewentualne zagrożenia w przypadku większej kwoty raty itp.
    Całość wniosku to u mnie 3 stronki.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Co za różnica, nie ma żadnej byle dobrze wszystko opisać. Niedługo mam rozprawę, to zobaczę o co sąd spyta. Wszystko ładnie opisane, koszty nie zawyżone.

groszka
    Participant

Bardzo dziękuję za informację

groszka
    Participant

witam znowu i mam tylko jedno jeszcze pytanie bo wniosek już napisany i wyślę go do sądu tylko czy wysyłam go w 1 egzemplarzu czy więcej. Chodzi o to, że we wzorze zamieszczonym na blogu wpisano że x5 i stąd moje pytanie.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Wysyłasz jeden dla sądu plus tyle ilu masz zgłoszonych wierzycieli. Przykładowo, jeśli zgłosiło się czterech wierzycieli to wysyłasz x5. Wierzyciele otrzymają twój wniosek.

groszka
    Participant

Dziękuję pytam się bo mam 20 wierzycieli i stąd moje pytanie.

kmaro08
    Participant

@groszka ja żadnych odpisów nie dawałem, jeden egzemplarz. Sąd i tak wysłał pismo do wszystkich wierzycieli (w moim przypadku było ich 12) z kopią mojego pisma wraz z prośbą o ustosunkowanie się do niego, plus informacja, że w przypadku braku zajęcia stanowiska nie mają zastrzeżeń co do mojej propozycji PSW

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 50)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.