Wniosek o Plan Spłat – koszty utrzymania

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wniosek o Plan Spłat – koszty utrzymania

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 50)
  • Autor
    Wpisy
    Aldonaa
    Participant

Dodam tylko, że mając konto na Portalu Informacyjnym (w zakładce „podmioty”) można sprawdzić czy ten bank „nr 3” jest wymieniony jako wierzyciel – czy została uznana jego wierzytelność. Bo samo zgłoszenie wierzytelności nie oznacza jeszcze jej uznanie.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

drobne naprawy – 600zl i tu sędzia się doczepila, dlaczego taka kwota. Odpowiedzialem ze mieszkam w domu wybudowanym w latach 60 i remontuje pilne temat

To jest dobre przekonałem się o tym niedawno, awarie gazu i wody. Awaria gazu choć nie z mojej winy to jednak potrzebna była wymiana kuchenki i części instalacji. To wszystko na cito, ponieważ po święcie Trzech Króli przychodzą gazownicy.

Kevin
    Participant

Pisze informacyjnie dla upadlych, ktorzy sa przed ustaleniem PSW, poznalem ostatnio 2 przypadki:

1. Samotna kobieta po rozwodzie, bez dzieci, dochod 2100 netto, mieszka u rodzicow, zasadzony PSW 700 zl na 2 lata.
    2. Mezczyzna wynajmujacy mieszkanie, dochod meza 2000 netto, zony 2500 netto, 500 plus, zasadzony PSW 200 zl na 2 lata.

Jak widac po ww. przypadkach nie ma w tym logiki, na PSW sklada sie wiele czynnikow i ciezko nawet w przyblizeniu sie nastawic jaki bedzie PSW.

Andi7
    Participant

Przeglądałem ostatnio orzeczenia Sądów Okręgowych po zaskarżanych PSW i wyłonił mi się pewien schemat. Po pierwsze słabe umotywowanie przez upadłych kosztów utrzymania powoduje, że Sąd dokłada wysoki plan spłaty. Od razu uaktywniają się wierzyciele, którzy dla zasady będą podnosić zarzut zbyt niskiego PSW, nawet jeśli chodzi o głupie 5 złotych. Druga zależność jest uzależniona od warunków zamieszkania po ogłoszeniu upadłości, a dokładnie czy upadły samodzielnie wynajmuje nieruchomość, czy mieszka kątem u rodziny wykazując przy tym koszty jej utrzymania. Czy ma w swoim kręgu osoby mogące go wesprzeć finansowo. Zasadniczo jeżeli zachodziła druga zależność to nawet dobre umotywowanie we wniosku powodowało orzeczenie wysokiego PSW. Po za tym grom upadłych zgadza się na propozycję Syndyków odnośnie spłat, gdzie Syndyk nie ma nawet grama wiedzy na temat kosztów funkcjonowania upadłego. W myśl zasady, że w trakcie postępowania następowały potrącenia w wysokości 700 złotych na konto masy, to zaproponujmy tyle samo w PSW. Fakt jest jeden, że pozycja upadłego jest słabą pozycją, w której praktycznie negocjowanie warunków jest niemożliwe.

kmaro08
    Participant

@@Andi7 czy oglądanie takich orzeczeń jest możliwe gdzieś online?
    Co miałeś na myśli pisząc, że grom upadłych zgadza się na propozycję spłat Syndyka? Czy nie jest tak, że to sąd decyduje majac propozycję upadlegi i syndyka?

kmaro08
    Participant

Ja jestem na etapie złożonej propozycji planu spłat i niestety boję się, że propozycja syndyka (oczywiście praktycznie nie znający mojej sytuacji życiowej) będzie bardzo odbiegać od mojej. Wiadomo decyzję podejmie i tak Sędzia, ale w pewien sposób sugerować się tym będzie. Jeśli jeszcze będę miał na rozprawie o psw tę samą Sędzinę co na ogłoszeniu upadłości to nic dobrego nie wr9żę.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 7 months, 1 week temu przez kmaro08.
    Edward87
    Participant

A dlaczego ta sędzia Ci podpadła? Poprawnie mówisz sędzia, nie sędzina. Ja miałem na rozprawie o PSW inną.

kmaro08
    Participant

Była po prostu bardzo niemiła i nawet nie stwarzała pozorów, że mi nie wierzy w moje uzależnienie od hazardu mimo dokumentacji medycznej z ośrodka uzalwżnień

Edward87
    Participant

Ale upadłość ogłosiła?

kmaro08
    Participant

Tak

Kevin
    Participant

no i to najwazniejsze, gorzej jakby z usmiechem na ustach nie oglosila upadlosci,
    mimo ,ze mam male doswiadczenie to mysle, ze kluczowe w kwesti ustalenia PSW jest
    obgadanie sprawy z syndykiem, tak zeby wasze kwoty i okresy zbytnio nie roznily sie
    od siebie, wtedy jest szansa, ze Pani sedzia tak orzeknie, a jak beda sie roznily
    to w Twoim przypadku Pani sedzia pewnie bedzie bardziej sklonna przyjac wersje
    syndyka, czyli Twoja w tym glowa, zeby najpierw przekonac syndyka, co do swoich argumentow,
    a pozniej w sadzie i czekac, nic wiecej nie zrobisz tak uwazam.

acha teraz doczytalem, zobacz w postanowieniu kto jest Twoim sedzia komisarzem, nie zawsze
    to jest ten sam sedzia co postanowil upadlosc.

Kevin
    Participant

moge prosic o Twoj mail kmaro? chcialbym sie dopytac o sprawe wyludzenia lub napisz jak masz chwile wojmie523@gmail.com

Kevin
    Participant

uzasadnienia mozna poczytac wpisujac w wyszukiwarke np. orzeczenia Sądów Okręgowych plan splat wierzycieli

Aldonaa
    Participant

@kmaro08
    Jeżeli jest już wyznaczony termin rozprawy o psw – to na Portalu Informacyjnym (w zakładce „posiedzenia”) powinno być nazwisko sędziego.

Andi7
    Participant

Czyli mogę domniemać, że w przypadku PSW sprawy nie będzie prowadził sędzia orzekający upadłość konsumencką. Trochę mnie ten fakt podłamał, bo dotychczasowy sędzia komisarz jest naprawdę człowiekiem o wielkim sercu i jego nastawienie było pozytywne w stosunku do upadłego.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 50)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.