Witam

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez Wiosna2019 Wiosna2019 3 miesiące, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Autor
    Wpisy

Pawel 1985
    Participant

Witam mam pytanie jak długo trwa trwa upadłość a mianowicie w 2017 roku złożyliśmy wraz z żoną do tej pory odbyła się 1 rozprawa i przyznanie syndyka jak długo ten syndyk będzie bo trochę się robi to chore że pobierają z dochodów jak długo to potrwa bo zekomo pobierają na poczet posiedzenia czy coś jak nawet żadnego pisma od nich nie otrzymaliśmy tylko meilem a zekomo 600 zł to wynosi miesięcznie jak to działa? Wiem tyle że musi być końcowa rozprawa ale ile trzeba na nią poczekać

kmaro08
    Participant

Trochę długo, ale też nie wiadomo na jakim etapie jest Twoja sprawa, czy już masz zatwierdzoną listę wierzycieli, czy podział masy? Ja np. na razie czekam 3 miesiące na przygotowanie listy wierzycieli, bo syndyk nic nie otrzymał jeszcze z sądu, a sprawdzając akta wiem, że kilku się zgłosiło i wiem, że syndyk wysłał pismo do sądu, że nie mógł w terminie złożyć listy z uwagi na brak otrzymanych zgłoszonych wierzytelności. Warto więc sprawdzać akta sprawy.

Wiosna2019
    Wiosna2019
    Participant

przyznanie syndyka jak długo ten syndyk

Jakiś kontakt z syndykiem macie ?.

Aldonaa
    Participant

@pawel 1985
    Te 600 zł miesięcznie, które „pobierają z dochodów rzekomo na poczet posiedzenia czy coś” – to jest należne (wynikające z wysokości zarobków) potrącenie do masy upadłości na koszty postępowania, spłatę wierzycieli ?
    Pytam tylko dlatego – żeby to było jasne zwłaszcza dla nowych upadłych czytających to forum.

@kmaro08
    Być może sędzia czeka na zgłoszenia wierzytelności jeszcze innych (wymienionych we wniosku) wierzycieli. Żeby nie było konieczności tworzenia wielu kolejnych uzupełniających list.

Wiosna2019
    Wiosna2019
    Participant

Żeby nie było konieczności tworzenia wielu kolejnych uzupełniających list.

Powinny obowiązywać jakieś terminy.

Edward87
    Participant

Paweł 1985, każda upadłość to indywidualny przypadek i w każdym przypadku jest inny czas trwania takiej upadłości. Niby są terminy ile to może maksymalnie trwać, ale nie są przestrzegane, ani przez syndyków ani przez sądy. Może zacznijmy od pytania czy Wasz majątek który wykazaliście we wniosku o upadłość syndyk już spieniężył?

Pawel 1985
    Participant

Edward87 co do syndyka nie ma co spieniezyc bo nie posiadamy żadnego majątku o to właśnie chodzi. A czy zanim zapadnie ostateczna decyzja o upadłości przez sąd to oni wszystkie długi podpinaja pod to chodzi o niedawny dług który powstał?

Pawel 1985
    Participant

Czy nowo powstały dług telefoniczny podchodzi pod upadłość skoro jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja o upadlosci

kmaro08
    Participant

Zobowiązania powstałe po ogłoszeniu upadłości musisz uregulować, tzn. nie są brane po uwagę przy podziale masy upadłościowej, wykonywaniu PSW oraz umorzeniu po jego wykonaniu.

Edward87
    Participant

Jeśli sąd ogłosił na pierwszej rozprawie Twoją upadłość, to o jakiej ostatecznej decyzji Ty piszesz? Jeśli syndyk nic nie robi, nie daje znaku życia to zadzwoń, poproś o spotkanie i zapytaj co z Tobą. W moim wypadku podziałało…
    PS. Po to sąd ogłosił upadłość żebyś się już nie zadłużał, jakie to miałoby logiczne wytłumaczenie że Ty nadal robisz długi, a oni będą je dopisywać do umorzenia?

Wiosna2019
    Wiosna2019
    Participant

Możesz mieć umorzenie postępowania na wniosek syndyka. Nie bierz czasami jakiejś pożyczki, bo będzie pozamiatane.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.