Wierzycoele

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
  • Autor
    Wpisy
    100nog@
    Participant

Witam. Czy wierzyciel uczestniczy razem z dluznikiem na sprawie dotyczacej PSW? Chodzi o to czy jest tego dnia na sprawie kiedy rowniez jest dluznik. A i jaka jest jego rola wowczas. Czy jego wyjasnienia moga sprawic iz upadlosc zostanie umorzona?

Aldonaa
    Participant

@igaiga
    O jaką rozprawę pytasz ? Czy o rozprawę (dłużnika) i rozpoznanie wniosku o upadłość ?
    Czy o rozprawę (upadłego) o ustalenie PSW ?

moskit
    Participant

„Czy wierzyciel uczestniczy razem z dłużnikiem na sprawie dotyczącej PSW?”
    Ma do tego prawo, czy z niego skorzysta to już odrębna kwestia.
    „…jaka jest jego rola?”
    Zgłasza swoją propozycję kwoty jaką upadły powinien płacić w PSW.
    „Czy jego wyjasnienia moga sprawic iz upadlosc zostanie umorzona?”
    W każdym momencie, aż do prawomocnego postanowienia w sprawie wykonania PSW/umorzenia zobowiązań bez PSW, wierzyciel może dostarczyć sądowi materiał, który w świetle ustawy da podstawę do umorzenia postępowania z winy upadłego.

100nog@
    Participant

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Tak bardzo sie stresuje ta rozprawa odnosnie ustalenia splaty PSW :/ naczytalam sie tutaj iz wierzyciele sa czasami tacy podli i nie odpuszczaja. Nie wiem czy w praktyce rowniez i oni uczestnicza na sali rozpraw razem z upadlym bo niechcialabym takiej sytuacji. Oni zapewne maja wykfalifikowanych przedstawicieli no a ja szary czlowiek do tego upadly ktory ma male pole do popisu.. tak sobie mysle czy ta upadlosc to nie byl zly pomysl. Czy ewentualnie mozna jeszcze wycofac wniosek ?

karol123
    Participant

igaiga na mojej rozprawie nie było wierzycieli. Sąd ich nie powiadomił. Byłem tylko ja. Nie stresuj się.

100nog@
    Participant

Ale wierzyciele maja prawo chyba do uczestniczenia na rozpraeie. A Karol o co na takiej rozprawie wypytuje Sedzia? A i powiecie mi kiedy nastepuje wpis do MSiG ? Z gory dziekuje

100nog@
    Participant

A i kiedy tak wlasciwie wierzyciele dowiaduja sie o upadlosci? Bo do mnie dzwonia z banku i niewiem co im mam na to odpowiedziec

anheros
    Participant

Jak ich sama nie powiadomisz, to po pierwszym postanowieniu o upadłości z Monitora Sądowego.
    A później przecież musisz podać wierzycieli, to syndyk do nich pisze.
    To czy ktoś uczestniczy – mniej lub bardziej – to już zależy od wierzyciela: jeden śle pisma jedno za drugim i stawia się na każdą kolejną rozprawę, a inny – nic nie robi.

100nog@
    Participant

@Anheros

Coś taki spokojny wrócił, jakieś cuda, środki jakieś nowsze czy coś ?. Spoko, żart :).

100nog@
    Participant

A wyjasni mi ktos po co syndykowi wyciag bankowy moj za caly rok?

anheros
    Participant

żeby sprawdzić czy np. czegoś nie ukrywasz

100nog@
    Participant

Ukrywac? Heh to co ma do tego rachunek bankowy

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.