Wierzyciele po upadłości

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wierzyciele po upadłości

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez Wiosna2019 Wiosna2019 1 tydzień, 2 dni temu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #14759

  kazik79
  Participant

  Witajcie,
  jestem już po prawomocnie zakończonym postępowaniu i z prawomocnym postanowieniem o umorzeniu wszystkich zobowiązań.Niemniej jednak cały czas staram się monitorować portale informacyjne sądów czy coś się w nich nie pojawia nowego.I tak właśnie doczekałem się nowości.
  W SR w Elblągu dwa lata temu toczyło się przeciwko mnie postępowanie o roszczenia z tytułów bankowych.Wierzycielem była firma Best.I dosłownie wczoraj pojawił się na portalu informacyjnym sądu dokument,który mówi,że nadano klauzulę wykonalności do tytułu zapłaty wystawionego dwa lata temu.Zadzwoniłem do tego sądu i usłyszałem,że oni muszą na wniosek wierzyciela nadać postanowieniu klauzulę,bo takie jest prawo.Poradzono mi,żebym skontaktował się z adwokatem,który być może będzie mógł mi podpowiedzieć co ten były wierzyciel może z takimi dokumentami zrobić i jak się przed nim ewentualnie bronić.Jest jeszcze trzecia(choć mało prawdopodobna)hipoteza,że Best potrzebuje tego dokumentu do jakieś księgowego użytku własnego i nie będzie go wykorzystywał przeciwko mnie.Dodam jeszcze,że Best był jednym z moich największych wierzycieli,mimo tego jednak do postępowania się nie zgłosił,pomimo prawidłowego powiadomienia.
  Ktoś z Was miał coś podobnego,ktoś może mi coś doradzić?Na razie jeszcze nic się nie dzieje,chciałbym jednak przygotować się na każdą możliwość.

  #14761
  Wiosna2019
  Wiosna2019
  Participant

  Zrobiłbym tak, napisał zażalenie na tę klauzulę do sądu. W załącznikach przedstawił postanowienie o upadłości i listę wierzytelności, gdzie ten Best był wykazany. Tyle i aż tyle.

  #14765

  kazik79
  Participant

  Czy rzeczywiście mam prawo do zażalenia na tę klauzulę?Dodam,że gdyby nie portale informacyjne sądów,to jeszcze nie wiedziałbym o powstaniu takiego dokumentu.Szukałem trochę informacji o możliwościach zażalenia i jedyne co znalazłem to art.795 KPC,który mówi,że mogę wnieść zażalenie na taką klauzulę,ale dopiero: ” Dla dłużnika termin na wniesienie zażalenia ten biegnie od dnia doręczenia mu zawiadomienia o wszczęciu egzekucji”

  #14767

  tomkasz
  Participant

  Ja tam bym próbował, zwłaszcza, że to w Twoim interesie, żeby załatwić to jak najszybciej. Najwyżej dostaniesz odpowiedź, że jeszcze nie możesz się żalić.
  Po mojemu to ten przepis, który podajesz oznacza, że od doręczenia zawiadomienia leci termin, którego nie możesz przekroczyć, a nie, że nie możesz przed doręczeniem napisać pisma. No, przynajmniej ja bym pisał, żeby się bronić na wszelkie sposoby, zwłaszcza, że jak się zacznie egzekucja to będzie więcej do odkręcania.

  #14772
  Wiosna2019
  Wiosna2019
  Participant

  W SR w Elblągu dwa lata temu toczyło się przeciwko mnie postępowanie o roszczenia z tytułów bankowych.Wierzycielem była firma Best.I dosłownie wczoraj pojawił się na portalu informacyjnym sądu dokument,który mówi,że nadano klauzulę wykonalności do tytułu zapłaty wystawionego dwa lata temu

  Czy syndyk był poinformowany o tej sprawie i czy w czasie postępowania wpłynęło pismo syndyka do sądu ?.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.