WEZWANIE – Rozprawa sądowa

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej WEZWANIE – Rozprawa sądowa

Otagowane: 

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #21525
    Oliver34
    Uczestnik

    Witam wszystkich,

    Chciałbym uprzejmie poradzić się w następuującej kwestii:
    – upadłość ogłoszona 14.7.21r.
    – 04.22r. syndyk złoyżł prozpozycję PSW

    Od tego momentu była cisza, dziś dostałem pismo z sądy o tytule „WEZWANIE” dalej pismo określa: „wzywa Pana X, aby w dniu X stawił się w tym Sądzie w sali nr 6 gdzie będzie przesłuchiwany w charakterze strony w sprawie z powództwa (z wniosku, z urzędu)*) przeciwko (z udziłem)*) w postępowaniu upadłościowym…}

    –> Czy to znaczy, iż może być to tak wyczekiwana przeze mnie rozprawa o ustalenie PSW? słownictwo „będzie przesłuchiwany” trochę mnie przestraszyło szczerze mówiąc, czy to może być jakaś rozprawa uzupęłniająca przed ustaleniem PSW?
    + Czy na takiej rozprawie jest obecny mój syndyk i wierzyceiele?
    + czy warto wykupić konsultację u prawnika/radcy, aby ten pomógł się przygotowac do takiej rozprawy?
    + Czy jeżeli to rozprawa o PSW to sędzia ogłosi na niej jaki PSW został finlanie ustalony? Czy podczas rozprawy będę mógł się do tego odnieść czy będę miał po prostu tydzień, aby wystosowac pisemny sprzeciw – jeżeli np uznam, iż rata PSW będzie dla mnie za duża?
    + Przesłany dokukument z sądu nie traktuje nic o tym, abym miał przygoitowac jakiekolwiek dokumenty, albo zaświadczenia – jednak chyba lepiej zabrać ze sobą na rozmprawdę jak najwięcej potwierdzających nasze stanowisko dukumentów?

    Z góry dziękuję bardzo za czas poświęcony na udzielenie mi odpowiedzi,
    Rozprawę mam w Szczecinie pod koniec września- kompletnie nie wiem czego się spodziewąć – zacząłem się bardzo tym faktem stresować – na pewno podzielę się „wrażeniami”.

    • Ten temat został zmodyfikowany 1 rok, 6 miesięcy temu przez Oliver34.
    • Ten temat został zmodyfikowany 1 rok, 6 miesięcy temu przez Oliver34.
    #21526
    Oliver34
    Uczestnik

    ps. Czy ma ktoś doświadczenia może z rozpraw ze Szczecina?

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 6 miesięcy temu przez Oliver34.
    #21558
    Anonim
    Nieaktywne

    Wygląda na to, że to jest wezwanie na rozprawę w celu ustalenia PSW.
    Tak, Syndyk jest obecny. CO do wierzycieli mogą się pojawić, ale raczej tego nie robią.
    Myślę, że nie ma sensu. Otrzymasz pewnie standardowe pytania o Twoją sytuację życiową, materialną, zdrowotną, zarobkową itp.
    Sędzia może ogłosić na tej rozprawie ustalony PSW, może to zrobić na kolejnej, wyznaczonej rozprawie.
    Jeśli jest to rozprawa jawna i na tej rozprawie będzie postanowienie sądu co do ustalenia PSW, to będziesz miał 7 dni na złożenie zażalenia do sądu II instancji. Jeśli postanowienie będzie niejawnie, to masz 7 dni od momentu otrzymania postanowienia.
    Co do dokumentów to faktycznie, możesz zabrać do sądu i mieć ewentualnie przy sobie. Jednak nie powinny Ci się przydać.
    Stres to normalna sprawa, bo nigdy nic nie wiadomo, ale nie powinno być jakiś większych zaskoczeń na rozprawie 😉

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.