Wezwanie na rozprawę po ogłoszeniu upadłości

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Wezwanie na rozprawę po ogłoszeniu upadłości

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Autor
    Wpisy
    Prawo2019
    Participant

Witam wszystkich, we wrześniu Sąd ogłosił upadłość. W miesiącu październiku ukazaa się w monitorze. W tym czasie zgłosił się syndyk i zaczęły się toczyć wszystkie sprawy. Doszlo 2 nowych wierzycieli i też otrzymałam w październiku wyrok karny ale nie związany ze sprawą upadłościową. W czasie tego całego postapowania przyznaje ze na rozprawie o upadłość nie mówiłam o tym sędzi ale ro całkowicie sparaliżował mnie starch i nerwy. Dowiedziała się o tym Pani syndyk no i napisałam oświadczenie.w połowie stycznia Pani syndyk zadzownila z pytaniem czy coś się zmieniło u mnie i że na bieżąco mma informować. W piątej otrzymałam pismo w którym Sędzia zatwierdził sprawozdanie rachunkowe Pani syndyk i że zostało wykonane rzetelnie. No i otrzymałam drugie pismo i jest to wezwanie abym stawiła się w sądzie gdzie będę przesłuchana w charakterze strony w sprawie o ogłoszeniu upadłości osoby fizycznej („of”). Czy ktoś z Państwa miał taką sytuację i czego mogę się spodziewać??

Dodam że ta sprawa karna to była moja pierwsza i z głupoty. Nigdy nie byłam karana.

Wszysgkim bardzo dziękuję za odpowiedź

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Zacytuję syndyka „mogą cofnąć upadłość jeśli bym zataił, że byłem karany”.

całkowicie sparaliżował mnie starch i nerwy

Co ma strach i nerwy skoro we wniosku w uzasadnieniu nie wspomniałaś, że toczy się przeciwko tobie sprawa karna.

Prawo2019
    Participant

W momencie składania wniosku nie toczyła się sprawa proszę Pana

Prawo2019
    Participant

Zostałam ukarana po ogłoszeniu upadłości

Prawo2019
    Participant

Wiosna2019 czyli uważa Pan że już na pewno to wezwanie to po prostu będzie umorzenie postępowania?

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

W momencie składania wniosku nie toczyła się sprawa proszę Pana

OK skoro tak piszesz.
    Tylko sprawy karne trochę trwają.

Zostałam ukarana po ogłoszeniu upadłości

Nieważne, ta sprawa karna coś szybko się zakończyła skoro w momencie składania wniosku jeszcze jej nie było.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

to wezwanie to po prostu będzie umorzenie postępowania?

Nie wiem, nie wiem jak to tego podchodzą. Nie wiem jakie są procedury, może jak by wierzyciel do tego dotarł, nie wiem. Napisałem jak wyżej kiedy mogą zawiesić postępowanie, za zatajenie jeśli się było karanym.

Prawo2019
    Participant

Szkoda ze od razu takie negatywne nastawienie do mojej osoby.

Prawo2019
    Participant

Dziękuję bardzo za odpowiedź

Prawo2019
    Participant

Nigdy nie miałabym na myśli zatajania bo tak czy siak poczta przychodzi do syndyka i różniez dokumenty trzeba przekazać więc nie widzę sensu dla jakiego miałabym to zatajać

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Jakie negatywne ? O czym Ty piszesz ?.

Powiedziałem Ci jak jest, jak może być i jest to nie informacja ode mnie a od syndyka jak kiedyś spytałem czy mogą cofnąć upadłość.

Nigdy nie miałabym na myśli zatajania bo tak czy siak poczta przychodzi do syndyka

Nie zawsze, różnie z tym bywa. I nie chodzi o zatajenie teraz, tylko podczas składania wniosku, ewentualnie na samej rozprawie. Na pewno bez powodu by Cię nie wzywali do sądu.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Inni to zrozumieli już wcześniej a ja dopiero teraz. Lepiej zostawiać bez odpowiedzi pytań takich jak te.

Nie dość, że człowiek chce pomóc to mu zarzucą … wie co ?!.

No i dobrze zgrywam link i niech będzie do poczytania…

Wezwanie na rozprawę po ogłoszeniu upadłości

Prawo2019
    Participant

Nic nie zarzucam tylko może w mylny sposób odebrałam lub najzwyczajniej masz taki styl pisania. Mimo wszystko jak pisałam wcześniej dziękuję za pomoc

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Przecież, nie życzę Ci źle. Też mam trochę pod górkę, ale idzie wszystko do przodu.

Prawo2019
    Participant

Bardzo się cieszę że u Ciebie do przodu i oby wszystko udało Ci się pomyślnie 🙂 Na sprawę o której pisałam dostał wezwanie różniez syndyk także zobaczymy jak to będzie.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.