Wezwanie do ustosunkowania się do wniosku o wynagrodzenie Syndyka

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wezwanie do ustosunkowania się do wniosku o wynagrodzenie Syndyka

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #16630
    upadla
    Uczestnik

    Witam,

    otrzymałam z Sądu prowadzącego moją upadłość pismo zobowiązujące mnie do ustosunkowania się do wniosku Syndyka o przyznanie wynagrodzenia.
    We wniosku, będącym załącznikiem do pisma, Syndyk występuje o przyznanie wynagrodzenia, twierdząc, że przystępuje do czynności końcowych i że wykonał wszystkie obligatoryjne czynności.
    Pytanie więc mam do Was: wystarczy, że odpiszę iż nie wnoszę żadnych zastrzeżeń co do kwoty wynagrodzenia, o którą wnosi Syndyk?
    Mam wprawdzie jedno zastrzeżenie: Syndyk nie zamknął ani nie spowodował zdjęcia blokady z mojego rachunku bankowego, w związku z czym bank pobiera sobie od 9 miesięcy opłatę za kartę, z której nie mogę korzystać.
    Czy można wnioskować do Sądu, by obciążył tymi kosztami Syndyka?

    Będę wdzięczna za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

    #16631
    Anonim
    Nieaktywne

    – Tak. Wystarczy oświadczenie, że nie wnosisz zastrzeżeń do kwoty wynagrodzenia syndyka.
    – Osobiście odradzam „ściganie” syndyka za te koszty bankowe. To może wydłużyć postępowanie, może będziesz jeszcze coś potrzebować od niego (nawet po zakończeniu postępowania) itp. Ale to już Twój wybór.

    #16638
    Anonim
    Nieaktywne

    Mi też bank pobierał prowizje miesięczną za karte, ale wystarczylo, że złożył reklamacje po ustaleniu psw i bank zwrocił mi środki.

    #16700
    Archibaldt
    Uczestnik

    Otrzymałem z Sądu postanowienie o przyznaniu wynagrodzenia dla syndyka. Z tego co mi wiadomo, postanowienie w przedmiocie wynagrodzenia syndyka wydawane jest bowiem na jego wniosek złożony w terminie tygodnia licząc od dnia złożenia ostatecznego planu podziału, a w przypadku jego braku z powodu ubóstwa masy – od uprawomocnienia się postanowienia o ustaleniu planu spłaty wierzycieli albo o umorzeniu zobowiązań bez ustalenia planu spłaty wierzycieli. Nie wiem co to dla mnie oznacza, nic mi nie wiadomo o sporządzonym planie podziału.

    #16708
    Anonim
    Nieaktywne

    Upewnij się, czy syndyk złożył ostateczny plan podziału masy. Aby zostało wydane postanowienie o psw/lub bez psw, na posiedzeniu jawnym/niejawnym – to taki ostateczny podział masy – musi być zatwierdzony przez Sędziego (nawet jakby to miało być kilka dni przed rozprawą. A to postanowienie o przyznaniu syndykowi wynagrodzenia jest drugorzędne.

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.