Wezwanie do sądu???

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Wezwanie do sądu???

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 34)
  • Autor
    Wpisy
    Kevin
    Uczestnik

rozumiem, że koszt pełnomocnika pokrywa strona pozywająca po przegranej sprawie? Więc nas to nic nie kosztuje?
    Jeżeli tak to tylko pełnomocnik:)

Wiosna2019
    Uczestnik

Tak, to zastępstwo procesowe płaci przegrywający jak i koszta sądowe. Można znależć w necie kancelarie, która zrobi to za tz „sukces” czyli nie pobiorą od Ciebie żadnej opłaty. Bo sprawa to pewniak, jeśli wszystko jest jak należy.

Kevin
    Uczestnik

dzięki, no więc tak trzeba z nimi postępować, a jak ludzie zaczną być bardziej świadomi i pozywający zapłacą parę złotych to znacznie zminimalizuje się ten proceder.

Wiosna2019
    Uczestnik

Zgadza się, tylko tak więcej nie pozwą.

dddarecki
    Uczestnik

Witam jestem tu po raz pierwszy i może uda mi się uzyskać jakieś odpowiedzi. Jesteśmy z żoną po Uk(dwie odrębne sprawy) mamy wyznaczone plany spłat. Mamy tego samego syndyka. Żona spłaca już od czerwca 2021. Ja od stycznia 2022. I nie wiem y o co chodzi w tym tygodniu posypały się pisma z sądu od wierzycieli przeciwko naszemu syndykowi. U żony wierzyciel(jest tam 8 kredytów) którego żona ma w planie spłaty i spłaca wystąpił do syndyka o spłatę, W sumie to do nas już przyszły powiadomienia(wyroki) od których my jako strona możemy się odwołać jeśli się nie odwołamy jest tam natychmiastowa wykonalność. Kompletnie nie wiemy o co chodzi, firma która nam prowadziła upadłość mówi że to pierwszy przypadek żeby spłacany wierzyciel podał syndyka do sądu( wcześnie wierzyciel oczywiście zaakceptował plan spłaty, mało tego chciał mniejszej spłaty sąd ją podniósł). Pytaliśmy syndyka on twierdzi że jest jakaś luka w nowej ustawie i wierzyciele mogą tak robić nawet przy ustalonej spłacie i jeśli to się uprawomocni to wierzyciel wyśle to od razu do komornika by z nas ściągać dług. Ja również już dostałem wezwanie do sądu przeciwko swojemu syndykowi którego podaje mój wierzyciel z tym że ja go wykazałem w swoim wniosku o upadłość a on się nie zgłosił. Może to opisałem chaotycznie ale ciężko to inaczej zrobić przy takich nerwach, od lat się z tym zmagaliśmy i gdy już jest w miarę spokój, wszystko regularnie spłacamy znów zaczęły się sprawy w sądach. Czy ktoś się spotkał z takimi sytuacjami? Czy nasz syndyk coś zawalił a nie chce nam o tym mówić? Co z tego może byś jak może się rozwinąć sytuacja. My już niestety jesteśmy u kresu sił.Dodam że w 2019 jeszcze przed ogłoszeniem upadłości jestem po próbie samobójczej bo już wtedy mnie to przerosło a teraz jak zaczynało się układać jest akcja od nowa.

Hubert
    Uczestnik

Pewnie za bardzo nie pomogę bo nie spotkałem się z czymś takim ale z doświadczenia wiem że w takich sytuacjach ratuje tylko spokój, szybki kontakt z prawnikiem i działanie tak żeby zmieścić się w terminach. Myślę że to zbyt poważny temat żeby przy pomocy forum go rozwiązywać.

kmaro08
    Uczestnik

Strasznie to chaotycznie opisałeś, ciężko cokolwiek zrozumieć.
    „W sumie to do nas już przyszły powiadomienia(wyroki) od których my jako strona możemy się odwołać jeśli się nie odwołamy jest tam natychmiastowa wykonalność”
    Jakie wyroki? Piszesz, że to wierzyciele wnieśli sprawę przeciwko Twojemu Syndykowi więc o jakiej natychmiastowej wykonalności mowa?
    Czy nie były to wyroki z nakazem zapłaty po prostu od których masz prawo się odwołać?
    Z jakiego powodu w ogóle wierzyciele wnieśli sprawę przeciwko Syndykowi?
    Piszesz bardzo ogólnie i nie sposób się w tym połapać i odgadnąć o co Ci chodzi.
    Najlepiej, jak pisze Hubert, działać szybko i dotrzymywać terminów. W pewnych sytuacjach kontakt z prawnikiem może być nieodzowny.

kmaro08
    Uczestnik

„Pytaliśmy syndyka on twierdzi że jest jakaś luka w nowej ustawie i wierzyciele mogą tak robić nawet przy ustalonej spłacie i jeśli to się uprawomocni to wierzyciel wyśle to od razu do komornika by z nas ściągać dług.”

Raczej nie ma możliwości ściągać dług, który był wpisany we wniosku o upadłość. Oczywiście jeśli tego dopilnujesz.

Art. 491^15
    6. W okresie wykonywania planu spłaty wierzycieli niedopuszczalne jest wszczęcie postępowania egzekucyjnego dotyczącego wierzytelności powstałych przed ustaleniem planu spłaty wierzycieli (…)

dddarecki
    Uczestnik

,,Z jakiego powodu w ogóle wierzyciele wnieśli sprawę przeciwko Syndykowi?
    Piszesz bardzo ogólnie i nie sposób się w tym połapać i odgadnąć o co Ci chodzi” Nie znam powodu dlaczego wnieśli sprawę przeciwko syndykowi. Nie mam tu jak wstawić zdjęcia tych pism z sądu. Co miesięczne spłaty mamy do 20 wpłacamy zaraz po pierwszym, z naszej strony wszystko było w terminach, pytamy syndyka o co chodzi z tymi wyrokami przeciwko niemu które my otrzymujemy do wiadomości to niestety nie dostajemy odpowiedzi

kmaro08
    Uczestnik

Ciężko wiec tutaj cokolwiek pomóc, może warto wybrać się na konsultacje do prawnika specjalizującego się w upadłościach.
    Myślę, że też nie ma co się nad wyrost przejmować, w końcu jest to postępowanie przeciwko syndykowi a nie wam. Sąd zasądził wam konkretne psw, które jest już prawomocne.
    Najważniejsze, że wszystkich wierzycieli uzupełniliście we wniosku, dalej działacie zgodnie z postanowieniem psw. Ciężko tu przyczepić się do czegoś jeśli chodzi o was.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 miesiące, 3 tygodnie temu przez kmaro08.
    dddarecki
    Uczestnik

No właśnie my ze swojej strony wszystko robimy prawidłowo i w terminach. Jak spytałem syndyka o te wyroki to powiedział że jeśli się uprawomocnią, wierzyciel może to dać od razu do komornika by ściągać dług, wtedy podobno my będziemy musieli się odwoływać od działań komornika z racji że mamy psw. Może z tego nic nie będzie ale jak się tyle lat walczy to nerwy są w strzępach.

kmaro08
    Uczestnik

Pamiętaj, że to już ostatni etap w drodze do oddłużenia.
    Dodatkowo, to że coś pójdzie do komornika to nie znaczy, że Wam coś zajmie. Ja np miałem taki przypadek, że tuż po ogłoszeniu upadłości jeden z wierzycieli (największy na łączną kwotę ok 150-160 tys. zł) z wyrokiem nakazowym z sądu poszedł do komornika. Dostałem pismo od komornika w celu podania niezbędnych informacji (standardowy proces) plus złożyłem wyjaśnienie, że została ogłoszona upadłość konsumencka. Komornik umorzył postępowanie, nałożył koszty komornicze na wierzyciela ok 20 tyś. zł. Wyjaśnił przy tym, że wierzyciel powinien o mojej upadłości wiedzieć z monitora gospodarczego. Dodatkowo, ten wierzyciel nie zgłosił się w procesie upadłości więc stracił dodatkowo koszty egzekucji komorniczej.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 miesiące, 3 tygodnie temu przez kmaro08.
    kmaro08
    Uczestnik

Pamiętaj też, że wierzyciele, którzy się nie zgłosili w upadłości mogą w każdym momencie próbować uzyskać nakaz zapłaty w sądzie. Dlatego zawsze trzeba być czujnym i działać w takich sprawach. Wtedy nie ma szans, że wierzyciel coś ugra.

dddarecki
    Uczestnik

Ok super dzięki za podpowiedzi. Będę walczył, oby się dobrze potoczyło to jeszcze 35 miesięcy a żona 29 i będziemy mogli odetchnąć.

Hubert
    Uczestnik

Ja bym nie czekał aż to trafi do komornika tylko działał …

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że syndyk np. nie powiadomił wierzycieli ale z drugiej strony pisałeś chyba że wierzyciele
    zgłosili się (a przynajmniej niektórzy). Przydała by się jakaś treść pozwu, nakazu … Skoro jesteście stroną jak twierdzisz możesz mieć do tego dostęp.

BTW czy to przypadkiem nie e-sąd w Lublinie a w zasadzie w Świdniku ?

@kmaro08

Nawet jeśli się zgłosili to mogą próbować uzyskać nakaz zapłaty. Ja miałem taki przypadek z jednym z banków. Zgłosił się a kilka miesięcy później pozew w e-sądzie i nakaz zapłaty. Wysłałem sprzeciw z informacją o upadłości i o tym że bank się zgłosił jako wierzyciel i sprawa najpierw została przekazana do innego sądu (tym razem już normalnego) a później umorzona.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 miesiące, 3 tygodnie temu przez Hubert.
Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 34)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.