Wezwanie do sądu???

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Wezwanie do sądu???

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 34)
 • Autor
  Wpisy
 • #19870
  Joasia
  Uczestnik

  Witam czy ktoś pomoże mi zrozumieć to że po ustaleniu i uprawomocnieniu mojego PSW i od 6 miesiecy spłacaniu PSW otrzymałam wezwanie do sądu jako pozwana o spłatę jednego wierzyciela który był i jest spłacany. Nie wiem o co chodzi co powinnam w takiej sytuacji zrobic???

  #19871
  perse
  Uczestnik

  ojej,no to rzeczywiście zastanawiająca sprawa,ale dostałaś wezwanie na rozprawę i stawienie się w sadzie czy nakaz zapłaty? Jak nakaz zapłaty to pisz sprzeciw z wyjaśnieniem sytuacji,ze masz upadłość a wierzyciel jest ujęty w planie spłat i jest spłacany. Sad cywilny nie ma pojęcia o twojej upadłości i realizuje to co do niego wpływa.Ten wierzyciel jest jakiś nieogarnięty, nie wiem na co on liczy.

  #19872
  Joasia
  Uczestnik

  Tak dostałam wezwanie do Sądu jako pozwana o nie spłacony kredyt, wierzyciel był ujęty w planie spłaty i jest spłacany już pół roku a sprawa ma się odbyć w grudniu

  #19874
  perse
  Uczestnik

  no to faktycznie mega dziwne,nie mam pojęcia co oni chcą osiągnąć,wydaje mi się,ze nic nie mogą,to niemożliwe,może pan mecenas się wypowie o co tu chodzi i jak się do tego odnieść.

  #19875
  Joasia
  Uczestnik

  No dobrze by było i była bym ogromnie wdzięczna Panu Mecenasowi za poradę co w tej sytuacji mogę zrobić bo teraz jeszcze okazuje się że nie będę mogła uczestniczyć w sprawie że względu na chorobę. A więc co robić?

  #19876
  Wiosna2019
  Uczestnik

  Kiedy dokładnie ma być ta rozprawa w grudniu?.

  #19877
  Wiosna2019
  Uczestnik
  #19878
  Joasia
  Uczestnik

  Dokładnie 20 grudnia a ja do 21 nie mogę ruszyć się z domu

  #19879
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  @Joasia
  Jeżeli wierzyciel nie napisał o tym w pozwie, to sąd nie wie, że została ogłoszona upadłość i ustalony plan spłaty wierzycieli.

  Proszę opisać wszystko w piśmie do sądu. Załączyć kserokopię planu spłaty wierzycieli. Usprawiedliwić swoją nieobecność. A przede wszystkim wnosić o oddalenie powództwo i nie obciążania Pani jakimikolwiek kosztami postepowania sądowego, albowiem wierzyciel nie miał powodów do wszczynania postepowania sądowego.

  #19880
  Joasia
  Uczestnik

  Bardzo dziękuję za odpowiedź Panie Mecenasie zrobię dokładnie według Pana wytycznych. Zapytam tylko czy pismo ma być wysłane czy ktoś z rodziny może podać do sądu bo ja tak jak pisałam powyżej mam kwarantannę

  #19881
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Najlepiej niech Pani zadzwoni do sądu i poinformuje ich , że przebywa na kwarantannie, w związku z czym wnosi o odroczenie terminu rozprawy. Jednocześnie wysłałbym do sądu maila w tej sprawie – tak aby mieć potwierdzenie przekazania informacji o kwarantannie.

  Jeżeli chodzi o pismo, to powinno być przez Panią podpisane. To czy zostanie przez Panią wysłane, czy dostarczone przez członków z rodziny nie ma większego znaczenia.

  #19882
  Joasia
  Uczestnik

  Bardzo serdecznie dziękuję Panie Mecenasie i przepraszam za późną porę. Pozdrawiam

  #19905
  Lukasz19
  Uczestnik

  Mam upadłość ogłoszona w czerwcu tego roku i plan spłaty na 3 lata ,niedawno toczyła się sprawą w sądzie cywilnym o zapłatę 1000 zł sąd wydał nakaz zapłaty oraz spłatę odsetek od 19 lipca 2019 ,wierzyciela nie mam w planie spalty a został zgłoszony w we wniosku o upadłość ,co mam zrobić??

  #19908
  perse
  Uczestnik

  Podobnie jak koleżanka,wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty,napisać o upadłości,dołączyć postanowienie sadu,napisać o tym ,ze wierzyciel był ujęty we wniosku ale nie przystąpił do planu spłaty i niech się martwią.

  #19910
  Wiosna2019
  Uczestnik

  Zrobić to przez pełnomocnika, zapłacą i za koszta sądowe i za adwokata i więcej tego nie pozwą.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 miesięcy temu przez Wiosna2019.
Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 34)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.