Wezwanie do sądu???

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Wezwanie do sądu???

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 34)
  • Autor
    Wpisy
    Joasia
    Uczestnik

Witam czy ktoś pomoże mi zrozumieć to że po ustaleniu i uprawomocnieniu mojego PSW i od 6 miesiecy spłacaniu PSW otrzymałam wezwanie do sądu jako pozwana o spłatę jednego wierzyciela który był i jest spłacany. Nie wiem o co chodzi co powinnam w takiej sytuacji zrobic???

perse
    Uczestnik

ojej,no to rzeczywiście zastanawiająca sprawa,ale dostałaś wezwanie na rozprawę i stawienie się w sadzie czy nakaz zapłaty? Jak nakaz zapłaty to pisz sprzeciw z wyjaśnieniem sytuacji,ze masz upadłość a wierzyciel jest ujęty w planie spłat i jest spłacany. Sad cywilny nie ma pojęcia o twojej upadłości i realizuje to co do niego wpływa.Ten wierzyciel jest jakiś nieogarnięty, nie wiem na co on liczy.

Joasia
    Uczestnik

Tak dostałam wezwanie do Sądu jako pozwana o nie spłacony kredyt, wierzyciel był ujęty w planie spłaty i jest spłacany już pół roku a sprawa ma się odbyć w grudniu

perse
    Uczestnik

no to faktycznie mega dziwne,nie mam pojęcia co oni chcą osiągnąć,wydaje mi się,ze nic nie mogą,to niemożliwe,może pan mecenas się wypowie o co tu chodzi i jak się do tego odnieść.

Joasia
    Uczestnik

No dobrze by było i była bym ogromnie wdzięczna Panu Mecenasowi za poradę co w tej sytuacji mogę zrobić bo teraz jeszcze okazuje się że nie będę mogła uczestniczyć w sprawie że względu na chorobę. A więc co robić?

Wiosna2019
    Uczestnik

Kiedy dokładnie ma być ta rozprawa w grudniu?.

Wiosna2019
    Uczestnik
    Joasia
    Uczestnik

Dokładnie 20 grudnia a ja do 21 nie mogę ruszyć się z domu

adw. Michał Hajduk
    Administrator

@Joasia
    Jeżeli wierzyciel nie napisał o tym w pozwie, to sąd nie wie, że została ogłoszona upadłość i ustalony plan spłaty wierzycieli.

Proszę opisać wszystko w piśmie do sądu. Załączyć kserokopię planu spłaty wierzycieli. Usprawiedliwić swoją nieobecność. A przede wszystkim wnosić o oddalenie powództwo i nie obciążania Pani jakimikolwiek kosztami postepowania sądowego, albowiem wierzyciel nie miał powodów do wszczynania postepowania sądowego.

Joasia
    Uczestnik

Bardzo dziękuję za odpowiedź Panie Mecenasie zrobię dokładnie według Pana wytycznych. Zapytam tylko czy pismo ma być wysłane czy ktoś z rodziny może podać do sądu bo ja tak jak pisałam powyżej mam kwarantannę

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Najlepiej niech Pani zadzwoni do sądu i poinformuje ich , że przebywa na kwarantannie, w związku z czym wnosi o odroczenie terminu rozprawy. Jednocześnie wysłałbym do sądu maila w tej sprawie – tak aby mieć potwierdzenie przekazania informacji o kwarantannie.

Jeżeli chodzi o pismo, to powinno być przez Panią podpisane. To czy zostanie przez Panią wysłane, czy dostarczone przez członków z rodziny nie ma większego znaczenia.

Joasia
    Uczestnik

Bardzo serdecznie dziękuję Panie Mecenasie i przepraszam za późną porę. Pozdrawiam

Lukasz19
    Uczestnik

Mam upadłość ogłoszona w czerwcu tego roku i plan spłaty na 3 lata ,niedawno toczyła się sprawą w sądzie cywilnym o zapłatę 1000 zł sąd wydał nakaz zapłaty oraz spłatę odsetek od 19 lipca 2019 ,wierzyciela nie mam w planie spalty a został zgłoszony w we wniosku o upadłość ,co mam zrobić??

perse
    Uczestnik

Podobnie jak koleżanka,wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty,napisać o upadłości,dołączyć postanowienie sadu,napisać o tym ,ze wierzyciel był ujęty we wniosku ale nie przystąpił do planu spłaty i niech się martwią.

Wiosna2019
    Uczestnik

Zrobić to przez pełnomocnika, zapłacą i za koszta sądowe i za adwokata i więcej tego nie pozwą.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 miesięcy temu przez Wiosna2019.
Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 34)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.