Wezwanie do osobistego stawiennictwa

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wezwanie do osobistego stawiennictwa

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #18458
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam, dostałam wezwanie do osobistego stawienia się w Sądzie w przedmiocie ustalenia planu spłaty. Czy ktoś z obecnych na forum może przybliżyć jak wygląda taka rozprawa? o co głownie pytają? na co zwrócić uwagę i jak się najlepiej przygotować? Będę wdzięczna za informacje!

    #18469
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Wniosek o ogłoszenie upadłości był składany po 24 marca 2020 r. czy przed?

    #18471
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzień dobry Panie Mecenasie,
    wniosek o ogłoszenie upadłości został złożony po 24 marca 2020r., w połowie maja 2020r. do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej.
    Pozdrawiam
    Gabriela Pawlak

    #18472
    Anonim
    Nieaktywne

    ..dodam, że syndyk złożył do Sądu wniosek o całkowite umorzenie zobowiązań, z powodu trudnej sytuacji życiowej.

    #18474
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    W takim razie nie powinno być większych problemów. Niemniej trzeba się przygotować na to, że sąd może przepytywać z tego jakie zobowiązania, kiedy i w jakim celu Pani zaciągała oraz co i kiedy się stało, że utracił Pani zdolność do ich spłaty. Sąd może bowiem, a w zasadzie powinien zbadać jakie były okoliczności powstania stanu niewypłacalności.

    Na pewno będą pytania dotyczące niezbędnych kosztów utrzymania oraz możliwości zarobkowych, w tym m.in. o kondycję zdrowotną jeżeli wpływa ona na Pani comiesięczne wydatki lub zdolność do pracy.

    #18475
    Anonim
    Nieaktywne

    Serdecznie dziękuje za informacje, przygotuję się najlepiej jak potrafię. Dziękuję i pozdrawiam

    #18643
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzień dobry, czy jest już Pani po rozprawie? Może Pani napisać jak przebiegła. Również otrzymałam wezwanie na rozprawę z tym, że u mnie został wcześniej sporządzony przykładowy plan spłaty, a teraz nie wiem czego się spodziewać.
    Pozdrawiam.

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.