wezanie do uzupełnienia braków formalnych

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma wezanie do uzupełnienia braków formalnych

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 6 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Fredd 2 lata, 1 miesiąc temu.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #367

  karolina86
  Participant

  Panie Mecenasie, mam pytanie, moja mama złożyła wniosek o upadłość i dostała odpowiedź z sądu o uzupełnienie braków i mam z tym problem, sąd chce, żeby wskazać :
  – spis wierzytelności spornych z zaznaczeniem w jakim zakresie dłużnik je kwestionuje ( Mama dodała do wniosku oświadczenie, że nie kwestionuje istnienia wierzytelności )
  – podanie aktualnego wykazu majątku z szacunkową ich wartością ( mama dołączyła do wniosku oświadczenie , że nie posiada majątku trwałego, ruchomości ani nieruchomości )

  chyba nie chodzi o to, że każde oświadczenie składające się z 1 zdania ma być na osobnej kartce ?

  – uprawdopodobnienia okoliczności uzasadniające wniosek (powstania przyczyn niewypłacalności) – tu mamy problem, mamy we wniosku okoliczności uzasadniające złożenie wniosku i ich uprawdopodobnienie, mama pisała, że jest os. niewypłacalną w rozumieniu art. 11 ust. 1 p.u.n., że nie ma majątku, umowę o pracę na najniższą krajową, przyczyny niewypłacalności również są obszernie opisane i dołączone oświadczenie, ze nie zachodzą okoliczności wskazane w art 491-4ust 2 i 3 , mama również napisała, że postępowanie jest uzasadnione względami słuszności i humanitarnymi
  co więc tam trzeba dodać ?
  Dziękuję

  #368

  Ja nigdy nie załączam osobnych oświadczeń i o przyczynach braku danych elementów wniosku informują w jego treści. Nigdy dotychczas nie miałem z tym problemów, a zwłaszcza wezwań do uzupełnienia braków wniosku.
  Wydaje mi się, że w sądzie nie doczytano treści wniosku. W odpowiedzi proszę po prostu napisać, że nie posiada się wierzytelności spornych, ani żadnego majątku, a co za tym idzie nie załącza się listy ustanowionych na nim zabezpieczeń.
  Co do drugiej części pytania to nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć, ponieważ nie znam sprawy, a co za tym idzie nie wiem jakie okoliczności wchodzą w grę. Przykładowe uzasadnienie znajdzie Pani w moim wzorze (http://www.wniosekoupadlosckonsumencka.com)
  Pani mam prowadziła wcześniej działalność gospodarczą? Dlaczego musi powoływać się na względy słuszności i względy humanitarne?

  #371

  karolina86
  Participant

  prowadziła działalność, ta jest już ponad rok czasu zamknięta, długi powstały w skutek wzięcia kredytów dla mojego taty, który prowadził działalność gospodarczą lata temu. Kredyty oczywiście były spłacane, ale niestety życie się tak potoczyło, że ich drogi się rozeszły(nigdy nie byli małżeństwem), a tata jest po udarze, ma orzeczoną grupę inwalidzką i nie może już pracować zarobkowo, więc nie będzie mógł jej tego spłacić. dlatego myślałyśmy, żeby powołać się na względy słuszności i humanitarne.

  #372

  Jeżeli Pani mama prowadziła wcześniej działalność gospodarczą i jeszcze przed jej zakończeniem powstały problemy finansowe skutkujące powstaniem obowiązku złożenia wniosku o upadłość dla przedsiębiorców, to rzeczywiście we wniosku o upadłość konsumencką należy powoływać się na względy słuszności i względy humanitarne.

  #2873

  nieupadla59
  Participant

  Czy mogę powołać się na względy humanitarne jeśli wpadłam w spiralę zadłużenia po rozwodzie, potem była długa choroba zakończona depresją i leczeniem psychiatrycznym, ale jednocześnie-obiektywnie brałam kolejne kredyty już będąc na rencie chorobowej, ratując się przed utratą mieszkania, które kupiłam po rozwodzie (oczywiście biorąc kredyt hipoteczny).Mieszkanie i tak w końcu sprzedałam, a kredyt hipoteczny spłaciłam, na resztę kredytów nie starczyło.

  #2874

  michal.333
  Participant

  Można się powołać zarówno na względy humanitarne jak i względy słuszności.

  #2909

  @nieupadla59
  To zależy, ponieważ tego typu względy maja znaczenie jedynie przy wystąpieniu jednej ze względnych negatywnych przesłanek ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Np. powoływać się na nie może, a wręcz musi były przedsiębiorca, który wcześniej w terminie nie złożył wniosku o upadłość dla przedsiębiorców. Jeżeli natomiast ktoś np. zaciągnął 20 chwilówek nie mając zdolności do ich spłaty, to już powoływanie tego typu względów nic nie pomoże. Jeżeli bowiem sąd ustali, że stan niewypłacalności jest następstwem zawinionego działania dłużnika lub jego rażącego niedbalstwa, to nawet pomimo zaistnienia względów humanitarnych, czy też społecznych nie może ogłosić upadłości konsumenckiej.

  #3787

  Mira.Belka
  Participant

  Witam Państwa i Pana Panie Mecenasie. Dostałem dzisiaj wezwanie do usunięcia braków formalnych poprzez: 1) Uzupełnienie wniosku na urzędowym formularzu, przesyłając złożone pismo, w którym następuje: uprawdopodobnienie okoliczności, które uzasadniają wniosek poprzez złożenie dokumentów potwierdzających istnienie zobowiązań, w terminie tygodniowym, pod rygorem zwrotu wniosku w razie bezskutecznego upływu terminu lub ponownego złożenia pisma dotkniętego brakami. Rubrykę numer 5 oraz załącznik numer 2 jako uzupełnienie rubryki 5 formularza wypełniłem podając wszystkich wierzycieli oraz stan zadłużenia na dzień składania wniosku lub dzień przed ustalając ten poprzez rozmowę telefoniczną z każdym oraz umieściłem te informacje przy każdym wierzycielu. Nie mam dokumentów w formie pisemnej, czy mogę prosić o podpowiedź co mam teraz zrobić oraz na jakich formularzach ? Będę wdzięczny za informację. Dziękuję.

  #3937

  Wniosek się skalda na urzędowym formularzu, który można pobrać ze strony ministerstwa sprawiedliwości.
  Jeżeli dłużnik nie jest w stanie sądowi przedstawić żądanych dokumentów, to należy o tym sąd poinformować i wyjaśnić z jakiego powodu.
  Nie znam treści samego wniosku, wiec nie jestem w stanie dokładnie odnieść się do przedmiotowego wezwania.

  #4401

  Fredd
  Participant

  Ja tylko dodam, że „brakowanie formalne” to klasyczna taktyka sędziów z trudem ogarniających „wpływ”, nie ma co się przejmować, uzupełniać do skutku, można wnosić wielokrotnie jakby zwrócili wniosek.

  Mi brakują każdy wniosek, czego bym nie robił, ale to pewnie lokalna specyfika kujawsko – pomorskim

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.