Uzupełnienie braków formalnych

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Uzupełnienie braków formalnych

Otagowane: 

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 6 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  czesio 1 tydzień, 6 dni temu.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy

JakubJrk
    Participant

Witam,
    Dostałem wezwanie do uzupełnienia braków formalnych wniosku poprzez:

1. Poprawne uzupełnienie rubryki 4, tj. wskazanie składników majątku z ich szacunkową wyceną (tabela 4.1), także tych które nie podlegają egzekucji.

We wniosku napisałem, że nie posiadam majątku, a rubryki te skreśliłem, co więc mam wskazać w uzupełnieniu?

2. Poprawne uzupełnienie rubryki 5 formularza wniosku o ogłoszenie upadłości tj. uzupełnienie spisu wierzycieli z podaniem ich pełnych danych, w tym przede wszystkim konkretne wskazania wysokości wierzytelności każdego z nich oraz terminu płatności.

We wniosku wskazane są nazwy spółek, firm, osób i adresy więc nie bardzo wiem co tu uzupełnić.
    W rubryce wysokość wierzytelności wpisałem „Uzupełnienie w załączniku nr..”, w rubryce termin zapłaty – tak samo.
    Czy wystarczy jak wpiszę konkretne kwoty i terminy do rubryki?

Uzalezniony
    Participant

O majątku musisz coś wpisać. Sędzia wychodzi z założenia, że każdy coś posiada. Wiem, że to mogą być nic nie znaczące sprzęty, ale jednak. Np stary komputer wycena 100pln, smartfon, wieża, telewizor etc To o to chodzi.

Tak powinieneś zrobić z tymi kwotami i terminami. Co do nazw wpisz nazwę firmy z umowy.

skyfall
    Participant

1. Spis majątku powinien być zupełny. Wypisz wszystko co masz nawet jak nie jest to warte 50 zł.
    2. Czy podałeś do każdego wierzyciela formę działalności ( Sp. z o.o., SA itp) ? Jeżeli nie to należy uzupełnić. Formalizm Sądów jest nie do ogarnięcia 🙂

karol123
    Participant

Co sędzia to inna decyzja. Twój sędzia widocznie lubi jak się wpisuje stare graty za 50 zł. To bardzo wydłuża i komplikuje sprawę. Bo syndyk musi to sprzedawać. Ja nie wpisywałem i mój sędzia nie miał z tym problemu. Znam kilka przypadków że też nie pisali i nie było problemu. Miałem 3 komputery i telefon i telewizor i play station i nic nie wpisywałem. Ale niech każdy robi jak uważa. Żeby potem jakiś debil nie posądził go o ukrywanie majątku.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 tygodnie temu przez  karol123.

Uzalezniony
    Participant

@karol123

Czy aby na pewno syndyk MUSI to sprzedawać? Tego nie wiem, więc pytam czy aby syndyk nie ocenia tego i czy jest to coś warte?.

moskit
    Participant

Nie musi sprzedawać jeśli w jego ocenie koszty sprzedaży przewyższają wartość przedmiotu.

Uzalezniony
    Participant

Dzięki, tak właśnie myślałem.

czesio
    Participant

Witam zgadzam się z poprzednikami, jest jednak 1 przypadek kiedy wystarczy napisać nie posiadam majątku, wtedy kiedy masz dokument, że wszelkie sprzęty jakie posiadasz jako majątek, sprzedałeś lub umową oddałeś ,pamiętać należy, że sąd każe przedstawić wszelką dokumentację w tym akty własności i sprzedaży (około 5 lat wstecz)itd. Wiec należy to robić z głową. Jest to możliwe gdyż ja tak miałem ,i sąd tego nie zakwestionował .

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.