uzasadnienie

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma uzasadnienie

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Aldonaa 3 miesiące, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy

mialczu
    Participant

Witam!
    Czy któryś ze zdrowiejących hazardzistów przesłałby mi wypełniony wniosek o upadłość wraz z uzasadnieniem? Oczywiście bez danych osobowych. Potrzebuję, żeby prawidłowo wypisać wniosek i należycie uzasadnić.

Proszę!

pyjo80
    Participant

Dzień dobry,

Bardzo bym prosil o pomoc w sprawie opisu mojego wniosku o upadłość kons.

Wcześniej sąd gospodarczy oddalił wniosek o upadłość ze wzgledu na brak majątku na pokrycie postępowania.

Jestem chory ,jestem na rechabilitacji już 1.5 roku na nogę oraz depresję.

Firma mi padła ze wzgędu na pojawienie się duzej ilości duzych piekarni i cukierni równiej zostalem dwa razy oszukany.

Proszę o napisanie jak mogę sie pronić i do czego mogę najbardziej chodzi o przesłanki.aby wniosek został pozytywnie rozpatrzony,Bardzo proszę o pilną odpowiedz.będę naprawdę wdzięczny.

Jakie uzasadnienie mam przedstawić ?

proszę o pomoc

Bittmann Piotr

697652191

100nog@
    Participant

Sad raczej nie moze oddalic wniosku o upadlosc z powodu braku majatku…

Aldonaa
    Participant

@pyjo80
    W uzasadnieniu wniosku ludzie opisują swoją historię i przyczyny powstania niewypłacalności.
    Nie ma takich uniwersalnych uzasadnień pasujących wszystkim. Trzeba starać się tak uzasadniać swój wniosek aby Sąd nie dopatrzył się umyślności czy rażącego niedbalstwa w powstaniu niewypłacalności czyli aby względy słuszności i względy humanitarne mogły być zastosowane.

@kleo1992
    Tak jak piszesz Sąd nie może oddalić wniosku o upadłość konsumencką – z powodu braku majątku.
    Ale (jeżeli ja dobrze zrozumiałam) pyjo składał wcześniej wniosek o upadłość przedsiębiorcy – a te z automatu są oddalane przy tzw.ubóstwie masy (brak majątku na pokrycie kosztów postępowania).

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.