uzasadnienie

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma uzasadnienie

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Autor
    Wpisy
    mialczu
    Participant

Witam!
    Czy któryś ze zdrowiejących hazardzistów przesłałby mi wypełniony wniosek o upadłość wraz z uzasadnieniem? Oczywiście bez danych osobowych. Potrzebuję, żeby prawidłowo wypisać wniosek i należycie uzasadnić.

Proszę!

pyjo80
    Participant

Dzień dobry,

Bardzo bym prosil o pomoc w sprawie opisu mojego wniosku o upadłość kons.

Wcześniej sąd gospodarczy oddalił wniosek o upadłość ze wzgledu na brak majątku na pokrycie postępowania.

Jestem chory ,jestem na rechabilitacji już 1.5 roku na nogę oraz depresję.

Firma mi padła ze wzgędu na pojawienie się duzej ilości duzych piekarni i cukierni równiej zostalem dwa razy oszukany.

Proszę o napisanie jak mogę sie pronić i do czego mogę najbardziej chodzi o przesłanki.aby wniosek został pozytywnie rozpatrzony,Bardzo proszę o pilną odpowiedz.będę naprawdę wdzięczny.

Jakie uzasadnienie mam przedstawić ?

proszę o pomoc

Bittmann Piotr

697652191

100nog@
    Participant

Sad raczej nie moze oddalic wniosku o upadlosc z powodu braku majatku…

Aldonaa
    Participant

@pyjo80
    W uzasadnieniu wniosku ludzie opisują swoją historię i przyczyny powstania niewypłacalności.
    Nie ma takich uniwersalnych uzasadnień pasujących wszystkim. Trzeba starać się tak uzasadniać swój wniosek aby Sąd nie dopatrzył się umyślności czy rażącego niedbalstwa w powstaniu niewypłacalności czyli aby względy słuszności i względy humanitarne mogły być zastosowane.

@kleo1992
    Tak jak piszesz Sąd nie może oddalić wniosku o upadłość konsumencką – z powodu braku majątku.
    Ale (jeżeli ja dobrze zrozumiałam) pyjo składał wcześniej wniosek o upadłość przedsiębiorcy – a te z automatu są oddalane przy tzw.ubóstwie masy (brak majątku na pokrycie kosztów postępowania).

ania_mania
    Participant

Witam
    Czy uzasadnienie wniosku może być zbyt długie? Słyszałam z różnych źródeł , że trzeba opisać drogę szeroko i dokładnie ale czy Sąd na pewno będzie to czytał ? (4 strony )
    dziękuję za odpowiedzi

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Nie dość, że będzie czytał to jeszcze na rozprawie o to wszystko może pytać.

ania_mania
    Participant

Bardzo dziękuję za odpowiedź.A czy mam to dołączyć jako załącznik ?
    Już pytałam w innym wątku czy lista wierzycieli i wierzytelności także może być jako załącznik?
    Czy po prostu jakoś edytować wniosek tak by się zmieściło?
    Skoro mam tyle długów to logiczne, że nie stać mnie na kancelarię ale do sprawy chcę podejść bardzo skrupulatnie i zależy mi na odpowiedziach od osób , które mają wiedzę i doświadczenie.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Pewnie będzie dobrze i tak i tak. Możesz edytować, nie ma problemu. W ogóle jak o czymś zapomnisz to i tak sąd wezwie do uzupełnienia przed rozprawą.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Skoro mam tyle długów to logiczne, że nie stać mnie na kancelarię

Tak, ale i tak sąd nie będzie wiedział kto to pisał jeśli złożysz sama a nie przez kancelarię.

ania_mania
    Participant

Napisałam to do wiadomości Użytkowników gdyby ktoś przypadkiem stwierdził , że zadaję głupie pytania 🙂 Mam doświadczenie w Sądach ale tam raczej trzeba jak najkrócej co wcale nie jest łatwe.
    Byłam na kilku spotkaniach w kancelariach ale tez miałam kontakt z osobami , które otrzymały pozytywna decyzje Sądu , dogadały sie z Syndykiem i mimo wszystko większość przeważa za samodzielnym złożeniem wniosku jeśli chodzi o mój przypadek.Raz kozie śmierć 😀

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.