uzasadnienie wniosku

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania uzasadnienie wniosku

Ten temat zawiera 92 odpowiedzi, ma 7 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  karol123 3 tygodnie, 3 dni temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 93)
  • Autor
    Wpisy

Bogumila
    Participant

nie wiem czy dam rade ,sad wniosek cofnal zloze od nowa,nie bardzo Nam terminologie prawna ,trudno mi nie wiem jak to zorganizowac wnioski dwa moj i meza a on zachorowal psychicznie spalil jakies dokumenty nie pamieta .w poprzednim wniosku napisalam wszystko sama niestety chaotycznie od czego zaczac?Mamy tylko emerytury na mojej siedzi 4 zbieg komornikow.Co moga zabrac pralke lodowke itp…?

Annakowalska321
    Participant

skorzystaj z pomocy radcy prawnego na stronie upadlosci24.com.pl znajdziesz informacje i namiary

karol123
    Participant

Annakowalska321 to trochę nietaktownie na stronie Mecenasa Hajduka polecać innych prawników.

anheros
    Participant

Ale „annakowalska321” to przecież pseudo-mecenas z tej strony jest! Tylko nie ma odwagi cywilnej!!
    Sio!

Bogumila
    Participant

No to mi pomogliście/wpisy powyzej/ ja b.poważnie spytam jesli wniosek odrzucono bo niekompletny,składam po raz drugi to wszystkie dokumenty musze od nowa?mam na mysli zalączniki,opłaty itd?

anheros
    Participant

A jak ma ktoś pomóc, skoro:
    a) piszesz chaotycznie i
    b) nie czytałaś nic na forum i blogu?
    Bo nie czytałaś, skoro m.in. pytasz o pralkę.
    Zacznij od lektury a potem dopiero KONKRETNE pytania. 🙂

Uzalezniony
    Participant

Jeśli wniosek odrzucono to coś poszło nie tak. Nie wypełniłaś wszystkiego jak należy lub nie dołączyłaś dokumentów. Różnych jak umowy, wezwania, wypowiedzenia umów oraz dokumentów na których oparłaś wniosek (uzasadnienie). Może nie złożyłaś tego w dwóch egzemplarzach?. Za mało szczegółów, żeby Ci pomóc.

czesio
    Participant

Bardzo dziwne jak składasz wniosek i za mało jest dokumentacji to sąd wysyła ci pismo z prośbą o uzupełnienie z góry narzuconym terminem ,musisz się w nim zmieścić i tyle, wiec tu jeśli przekroczysz termin sąd może twój wniosek odrzucić
    3. Niezachowanie warunków formalnych wniosku lub jego nieopłacenie powoduje wezwanie do uzupełnienia braków w terminie tygodniowym. Jeżeli braki nie zostaną w terminie uzupełnione, wniosek podlega zwrotowi
    ten punkt należy traktować poważnie, aczkolwiek nie jest on wyznacznikiem ,ja dostałem 2 tygodnie na uzupełnienie braków np. być może zależy to od ilości dokumentacji jaką trzeba dołączyć
    proponuje Ci byś do wniosku pobrała sobie opis wniosku co i w jakim punkcie musisz dołączyć

Bogumila
    Participant

Dziękuję bardzo,może i chaotycznie pisze bo już nie ogarniam tego nie moge minuty odpocząć od sms telefonow windykatorow listów.wyjasnie wniosek. Złożyłam uzupelnilam w terminie jednakże zabrakło jeszcze jednego adresu firmy pozabankowe,ponadto tylko w moim wniosku w zalacznikach dokonałam cenowo szacunkowy spis majątku ruchomego,u męża powolalam się. na nr.zalacznika jako majątek wspólny.No i zarządzeniem Sadu otrzymałam pismo o zwrocie wniosku.Wszystkie zalaczniki i dokumenty pozostaly w Sadzie,teraz chyba ?muszę. zacząć wszystko od nowa? Poradźcie owszem nie zawsze dokladnie doczytam na forum ale jestem na takich lekach p,bólowych nie zawsze to zapamiętam.Dziękuję że tutaj jesteście pozdrawiam

anheros
    Participant

Nic dalej nie wiemy, nie znamy wniosku i powodów – mogłaś też poczytać nt. wycofania wniosku wcześniej.
    Jedyne co mogę doradzić na pytanie odnośnie załączników, to poprosić na piśmie o wydanie tego z powrotem i wziąć to sobie.

Uzalezniony
    Participant

cenowo szacunkowy spis majątku ruchomego,u męża powolalam się.

Jeśli nie masz nic naprawdę cennego to co Ty tam wypisałaś?. Złożyłaś wszystkie dokumenty jak pity, zaświadczenia o pracy czy jakichś innych zarobkach, wszystkie umowy, wiadomo, że adresy muszą być i przybliżone kwoty do spłaty. Czy na pewno to wszystko złożyłaś no i jakieś dokumenty potwierdzające uzasadnienie wniosku. Ty nic nie napisałaś więc jak mamy pomóc?.

Uzalezniony
    Participant

Oj Oj Oj

Wziąłem z innego tematu, to co w tym wniosku poszło, że co masz ???

A ja nie mam majątku nie mam co sprzedać

Pytanie podstawowe ilu masz wierzycieli, znasz wszystkich którym masz płacić?. Masz wszystkie dokumenty z leczenia?
    Pamiętaj wniosek miał pójść x2 zrobiłaś to?.

Opisz więcej pomożemy.

czesio
    Participant

co możesz zmienić teraz poprawić? ja proponuje:
    po 1
    -składasz do sądu wniosek 1 dla sądu ,2 dla syndyka a ,3 powinnaś dla siebie o tym pamiętaj wiem ,że to kosztowne ale teraz by było jak znalazł
    po 2
    -wszelkie tabele czyli wierzyciele cały podział rób na kompie, jak pamiętam będzie Tobie to potrzebne 3 razy a w wordzie sobie pokopiujesz i sru gotowe =zaoszczędzisz mnóstwo czasu jak ogłoszą twoją upadłość to syndyk poprosi Cibie o taki sam podział wierzycieli
    po 3
    -dołańczasz wszelkie możliwe dokumenty opis wniosku ci pomorze -sama zauważyłaś już np. czego brakuje
    -pismo kierujesz pod kontem ,ze zrobiłam już wszystko aby się oddłużyć -ciągniesz ten wątek cały czas
    oczywiście każdy ma inne długi ,ja jako były przedsiębiorca miałem długi w zusie -jak się sypało wszystko , to wszystko
    ale złożyłem wniosek de minimis i się sam oddłużyłem w zusie sam do 0 (niestety trwało to prawie rok )
    pokałem zatem ,że mi zależy na oddłużeniu a pozostawione wierzytelności nie dam rady spłacić po prostu bo …

anheros
    Participant

Chłopcy – czyli Uzalezniony i Czesio – WY SIĘ DO PIASKOWNICY IDŹCIE BAWIĆ, a nie mącić tutaj i farmazony pisać!!
    Jak ma pisać do Syndyka, skoro Sąd cofnął wniosek, a skoro cofnął, to nie ma upadłości i nie ma syndyka!!?? CO TO ZA FARMAZONY I PIE….DOŁY za przeproszeniem! Sio DO PIASKOWNICY!
    Co znaczy „dołańczasz”: w piaskownicy tak mówią zapewne?

czesio
    Participant

anheros mam pytanie sam napisałeś wniosek o upadłość? i sam wszystko robilłeś ? czy maiłeś prawnika ? bo ja wszystko robie sam i jakoś mi idzie wiec jak ktoś ma problem to podaje możliwe rozwiązania? ile spraw miałeś o upadłość?
    ja 1 tylko
    bawisz się w synonimy? kto tu w kapsle gra?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 93)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.