Uprawomocnienie się wyroku PSW

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Uprawomocnienie się wyroku PSW

Przeglądasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #22062
  Goodsensi
  Uczestnik

  Sytuacja moja wygląda w ten sposób, że dostałem pismo na portal o treści „1.Powiadomić upadłego i syndyka o uprawomocnieniu się z dniem 18.05.2023 r. postanowienia z dnia 10.05.2023 r. o ustaleniu planu spłaty wierzycieli”. Poza tym żadnych informacji i nie wiem tak na prawdę, w którym miejscu jestem :(. Kancelaria syndyka twierdzi, że już nie zajmują się tą sprawą, rachunek bankowy nadal zablokowany, nie wiem na jakie konto pójdą pieniądze zebrane w skład masy upadłości. Pomoże ktoś ? 🙁 Bo rozumiem, że jeśli uprawomocnione postanowienie mam, to rachunek powininen być odblokowany …? Z góry dziękuje za informacje

  #22063
  perse
  Uczestnik

  Naciskaj syndyka, syndyk schodzi ze wszystkiego po uprawomocnieniu planu spłat, musi odblokować rachunki bankowe(choć zdarza się ,ze wina leży po stronie banku, trzeba to sprawdzić w banku czy syndyk odblokował czy nie, warto tez sprawdzić urząd skarbowy, bo ja miałam tam zajecie nawet po roku(syndyk zapominał) no ale urząd po okazaniu pisma sam mi odblokował)) no i przede wszystkim syndyk musi się z tobą rozliczyć, środki które zebrał od czasu ustalenia planu spłat przez sąd do uprawomocnienie musi zwrócić, u mnie tak było.

  #22065
  Korki8877
  Uczestnik

  Perse, a to konto które syndyk założył do wpłacania środków do masy to mam do niego jakiś dostęp? Pytam bo dużo ludzi pisze o jakimś odblokowaniu konta. to chodzi o to konto? dzięki za odp

  #22066
  perse
  Uczestnik

  Nie nie ma się dostępu mnie kiedyś jakiś komornik(nie widział o upadłości) przysłał mi pismo o zablokowaniu kont i było tam konto które nie było mi znane, nie wiedziałam o co chodzi poszłam do tego banku i okazało się ,ze jest to konto założone przez syndyka do masy, ale była to tylko informacja, nie miałam do tego wglądu i bank nie udzielał żadnych informacji- z komornikiem wszystko wyjaśniłam a to konto syndyk sobie zamknął po prawomocnym planie spłat i to wszystko, A ludziom chodzi pewnie o odblokowanie osobistych kont w banku, bo większość przecież ma jakieś konta itd

  #22068
  Korki8877
  Uczestnik

  A to może co syndyk to inaczej bo mi nie zablokował konta. Czyli jeśli po uprawomocnieniu psw zakład pracy wyślę coś syndykowi to muszę się z nim kontaktować żeby mi to przelał na swoje konto?

  #22069
  Goodsensi
  Uczestnik

  Sytuacja wygląda tak, że mam sam iść z pismem (zarządzenie prawomocne sądu) do banku. Tak mi kancelaria syndyka przekazała. Jak załatwie tą sprawę, czyli odblokowanie rachunku to mam zadzwonić, następnie wysłać adres email z rachunkiem bankowym, na który zostaną przelane pieniądze z masy upadłości. Czy też tak mieliście ? Taka kolejna sprawa… dzwoniłem do jednego z wierzycieli o nr rachunku na który mógłbym realizować plan spłat… odpowiedź uzyskałem, że Syndyk posiada wszelkie informację… Ale to już jak załatwię odblokowanie rachunku to wtedy będę dzwonił w tej sprawie.

  #22070
  loar
  Uczestnik

  a jak długo czekałeś na uprawomocnienie sie wyroku i w jakim mieście ? Ja miałem wyrok 26.04 , obwieszczenie i w Monitorze Sądowym było, nie było żadnych odwołań, ani próśb o uzasadnienie. Zapytałem w BOI, kiedy można się spodziewać prawomocności, to mi powiedzieli, że decyzja należy do Orzecznika i nie ma wyznaczonego ustawowego terminu, kiedy to należy dokonać i tak zyje w zawieszeniu w sumie, nie wiem kiedy mam zacząć spłacać PSW, bo moim zdaniem wyrok juz jest prawomocny, ale w Sądzie nadal nie ma uprawomocnienia bo czekam na orzecznika niby.
  A co do kont, to jak mi zablokowali konto, to poprosiłem Syndyka o odblokowanie bo potrzebuje z jakiegoś konta płacić rachunki itp. i nie było z tym problemu już na początku po ogłoszeniu samej upadłości.
  Ogólnie to po uprawomocnieniu pieniadze zabrane w czasie po ogłoszeniu PSW do czasu uprawomocnieni asię wyroku z tego co wiem, powinny zostać Tobie zwrócone, a Ty powinieneś zaczac realizowac PSW

  #22071
  loar
  Uczestnik

  a wiecie jak z Urzędem skarbowym po uprwaomocnieniu sie wyroku ? Też trzeb atam iśc i im pokazać prawomocność, czy to już Syndyk informuje Urząd Skarbowy ?

  #22086
  Goodsensi
  Uczestnik

  Z informacji jakie dzisiaj uzyskałem, bo też chodziło mi to po głowie (wisi mi zwrot, specjalnie 2 maja się rozliczyłem, aby nie zajęto tej kwoty). W kancelarii swojego syndyka otrzymałem odpowiedź, że skarbówka wychodzi zapytaniem, a syndyk odpowiada, że postępowanie zakończone. Ale jak będzie u Ciebie ? może tak samo.

  #22089
  loar
  Uczestnik

  Pytanie techniczne, PSW uprawomocniło się na początku czerwca z dniem 18.05. Jak mam traktować datę uprawomocnienia, bo on kolejnego miesiąca po uprawomocnieniu musze zaczac spłacac PSW. Jeżeli mam spłacać PSW już w czerwsu to jest lekki problem, bo Syndyk już zdążył zabrać mi pensje, a pewnie troche poczekam zanim uzyskam zwrot środków, a bez nich to ja nie mam jak zapłacić pierwsze raty PSW.

  #22091
  Goodsensi
  Uczestnik

  Mam identyczną sytuację. Zarządzenie prawomocne w maju, a w czerwcu jeszcze zajęta pensja i czekam na zwrot, dodatkowo pensja w maju też do zwrotu ponieważ ta suma nie powiększyła masy upadłości. Kancelarie poinformowałem, że w związku z tym nie zrealizuje pierwszej raty w terminie jeżeli ta kwota nie wróci do mnie na konto. Jeśli się spóźnimy z taką ratą to może po prostu wystarczy uzasadnienie w sprawozdaniu rocznym ? tak mi się wydaję. Syndyk czasami ma setki spraw i tak to bywa. Takie jest moje zdanie.

Przeglądasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.