Uprawomocnienie PSW

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Uprawomocnienie PSW

Otagowane: , ,

Przeglądajasz 9 wpisów - od 91 do 99 (z 99)
  • Autor
    Wpisy
    tomkasz
    Participant

Dzwoniłem do sądu, bo jestem po ustaleniu PSW pod koniec sierpnia. Do tej pory nie mam postanowienia na piśmie. Pani w sądzie poinformowała mnie, żeby czekać, bo mieli przeprowadzkę wydziału i że nie muszę składać żadnego wniosku, bo prawomocne postanowienie dostanę pocztą bez pisania żadnego wniosku. Spłatę natomiast mam zacząć od miesiąca następnego po miesiącu otrzymania postanowienia pocztą.
    Piszę, żeby posłuchać Waszych rad, bo jednak waham się, czy nie napisać wniosku o wydanie odpisu prawomocnego postanowienia.

Howard80
    Participant

Ja napisałem wniosek o przyśpieszenie tej procedury. Nic to nie dało. Udałem się osobiście do sądu. W biurze obsługi wytłumaczyłem że czekam już długi czas na wydanie postanowienia z klauzula prawomocności. Dodatkowo napisałem wniosek o przyspieszenie. W związku z tym że to nic nie dało poprosiłem panią w okienku że chce się spotkać z kierownikiem wydziału. Pani przy mnie wykonała 3 telefony i przekazała mi żebym za 3 dni zjawił się w pokoju nr X i tam zostanie wydane mi takie postanowienie do ręki. Tak też się stało 🙂

Kevin
    Participant

ja rozpisałem swoje dochody i rozpisałem koszty, dochodu mam ok 3000 zł. netto a kosztów 2900 zł. (jednososobowe gospodarstwo plus alimenty plus koszt wynajecia mieszkania), syndyk obecnie odprowadza do masy 1100 zl ale z teg oplaca alimenty 900 zl. zaproponowałem 100 zl. na 24 miesiace (zdaje sobie sprawe, ze i tak sad postanowi 36 miesiecy), natomiast syndyk powiedzial od razu, ze takie niskie PSW juz nie przechodza w sadach i on dla mojego dobra zaproponuje ok. 400-500 zl. i radzi mi, zebym to zaoprobowal w sadzie jak sie odbedzie rozprawa jawna w co watpi i lepiej, zeby sad tak postanowil, bo wtedy wierzyciele raczej sie nie powinni zazalic i to jest najwazniejsze w tym momencie i o to trzeba dbac – takie zdanie syndyka.

kmaro08
    Participant

No ja zdecydowanie nie słuchałbym Syndyka. Skoro teraz zabiera Ci 1100 zł z czego 900 zł to alimenty, to do masy wpada raptem 200 zł. On zaś mówi, żeby zaproponować 400-500 zł, co wiąże się z tym, że na alimenty + PSW byś wydawał 1300-1400 zł miesięcznie przy zarobkach 3000 zł netto. Na życie zostanie Ci 1700-1600 zł z czego musisz wynająć mieszkanie, mieć na jedzenie, opłaty za media, środki czystości, kosmetyki, opłaty za telefon, zakup odzieży, fryzjer, bilety na komunikację (np dojazdy do pracy) itd. Sporo tego można uwzględnić. W Twoim przypadku 100 zł myślę, że maks. Ja nawet pokusiłbym się o spróbowanie złożenie wniosku o umorzenie – zerowy psw.
    Jak podasz propozycję psw taką jak syndyk to mniejszej nie dostaniesz, jeśli jednak złożysz mniejszą i propozycję i ją dobrze uargumentujesz, wówczas masz dużą szansę na mniejsze psw.

Kevin
    Participant

czesc Marek:)
    masz racje, tez w ten sposob o tym myslalem, ale argumenty syndyka sa takie:

1. Nikt zdrowy w wieku produkcyjnym w dzisiejszych czasach nie dostaje zerowego PSW, facet ma doswiadczenie, przeprowadzil wiele upadlosci konsumenckich i wie co mowi, wiec to raczej odpada.

2. Zgodnie ze swoim doswiadczaniem powiedzial, ze takie „niskie” PSW juz sie nie zdarza, a jak sie zdarza to istnieje duze prawdopodobienstwo, ze zostanie zazalone i znowu ok. 9 miesiecy zwloki, ale z drugiej strony nie mam wcale gwarancji, ze przy PSw rzedu 400-500 zl nikt sie nie zazali.

Rozprawa bedzie raczej niejawna wiec nie bede przepytywany z tego tytulu i nie odniose sie do propozycji syndyka, sad bedzie bral pod uwage tylko propozycje syndyka, no i moja, wiec zderza sie propozycje 100 zl. i 400 zl. i niech sad orzeka, zobaczymy co bedzie, moze sad wezmie srednia i mi da 250 zl:), a jak ktos sie zazali to trudno, nie mam na to wplywu. Wiec pozostaje czekac na rozwoj wypadkow z optymizmem…w sumie jak pamietam Pania sedzie, co orzekala moja upadlsoc to zrobila dobre wrazeenie i na jej dobry dzien licze:)
    acha i jeszcze mam pytanie – czy taki wniosek o PSW mam przeslac do sadu czy t osyndyk sklada? Ja jak narazie tylko przeslalem propozycje do syndyka.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 day, 8 hours temu przez Kevin.
    ArchibaldtArchibaldt
    Participant

Ja przesyłałem do syndyka i to syndyk składał. U mnie też na rozprawie o upadłość była sędzia w porządku, ale autorką PSW była inna, nie wiem czy czytałeś w innym miejscu na tym forum, dostałem bardzo wysokie raty.

Kevin
    Participant

rozumiem, czyli narazie nie skladam,
    owszem, czytalem Twoj PSW, dostales wysoka rate, ale ja jednak mam mniejsze dochody i prowadze sam gospodarstwo, a Ty z zona, ktora tez uzyskuje dochody, a skadinad wiem, ze sedziowie biora takie kwestie powaznie pod uwage np. czy wspolnie z kims prowadzisz gospodarstwo domowe lub czy sie mieszka tzw. „przy rodzinie” wiec z uwagi na moje parametry licze na lagodny PSW:)

p.s.

w moim postepowaniu Pani sedzia, ktorza orzekala upadlosc jest rownoczesnie sedzia komisarzem.

ArchibaldtArchibaldt
    Participant

Trzymam kciuki, wierzę, że pójdzie zgodnie z Twoimi pragnieniami. Może mój błąd polegał na fakcie, że uzasadnienie do mojej propozycji PSW pisał profesjonalista (z wydziału gospodarczego SO) i było za mądrze, i na dodatek prawniczym językiem napisane.

Kevin
    Participant

dzieki, no jakby mi zasadzili 100 zl tobym byl szczesliwy, 200 tez nie jest zle, no 300 moze tez byc w sumie, byleby nie zalili i syndyk zszedl z wyplaty.

jak miales konkretnie i rzeczowo wszystko opisane i poparte rachunkami, fakturami to jezyk nie ma znaczenia, nie dojdziemy juz dlaczego masz taki duzy PSW, moze sedzia Cie zakwalifikowal jako osobnika, ktory POTENCJALNIE jest w stanie duzo dorobic, z uwagi na fach, ciezko teraz dociec, ale jedno jest pewne, minely juz czasy niskich PSW, o ktorych poczytac mozna bylo chocby na tym forum od roku 2015 do 2019.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 91 do 99 (z 99)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.