Uprawomocnienie PSW

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Uprawomocnienie PSW

Otagowane: , ,

Przeglądajasz 15 wpisów - od 76 do 90 (z 90)
  • Autor
    Wpisy
    Howard80
    Participant

W czasie postępowania było coś takiego jak plan podziału. Syndyk powinien mieć nr kont

Asia_B
    Participant

Syndyk umywa ręce, powiedział, że on już w tej sprawie zakończył swoje działania. Prawnik powiedział, że sama muszę wysłać do wierzycieli prośbę o podanie nr. kont wraz z odpisem prawomocnego postanowienia o PSW.

Howard80, masz na myśli plan podziału masy upadłości?

kmaro08
    Participant

@Asia_B z doświadczenia wiem, że wystarczy napisać maila z prośbą o podanie nr konta do realizacji PSW, bez żadnych dodatkowych dokumentów. Ponadto jeśli masz możliwość przejrzenia akt w Sądzie to zamów akta swojej sprawy – wystarczą zgłoszenia wierzytelności i tam znajdziesz nr kont bankowych.

józef
    Participant

Mam pytanie do pana Mecenasa, a może ktoś z forumowiczów odpowie?
    Jestem po rozprawie o ustalenie psw, czekam na uprawomocnienie, wszystkie środki zgromadzone na koncie syndyka zostaną przekazana na rzecz wierzycieli.
    Co będzie, gdy jeden z wierzycieli złoży zażalenie do sądu okręgowego, a w czasie oczekiwania na rozprawę, która może odbyć się za kilka miesięcy na koncie syndyka zgromadzą się kolejne środki . Czy sąd II instancji może przekazać te środki na rzecz wierzycieli, czy też zostaną mi one zwrócone przez syndyka. Kiedy syndyk zwolni środki z zajęcia. No i co z tymi środkami w przypadku gdyby wierzyciel złożył skargę kasacyjną, a syndyk nie zwolni świadczeń z zajęcia?

Howard80
    Participant

Może ale nie musi…
    U mnie rozprawa o psw odbyła się w listopadzie 2018. Wierzyciel złożył zażalenie. Sąd okręgowy w sierpniu 2019 roku przyklepal postanowienie sądu rejonowego. Środki które zgromadził syndyk w tym czasie zostały mi przekazane po uprawomocnieniu się postanowienia🙂

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Wierzyciel złożył zażalenie. Sąd okręgowy w sierpniu 2019 roku przyklepal postanowienie sądu rejonowego

Czy wierzyciel został obciążony postępowaniem zażaleniowym ?.

Aldonaa
    Participant

@kotgizmo
    Mecenas w poście #15583 z dnia 11.01.2020 pisał, że wierzyciel, który był wymieniony we wniosku nie może złożyć skargi kasacyjnej.

@Wiosna2019

Już wiesz, że jest zażalenie i trafisz do Okręgowego ?

józef
    Participant

Nie, ale póki co złożył sprzeciw co do mojej propozycji psw. Nie mam jeszcze postanowienia, czekam na posiedzenie niejawne. Ze sprzeciwu wynika, że raczej nie odpuści.

józef
    Participant

@Aldonaa W którym wątku jest ten wpis #15583, bo nie umiem znaleźć

józef
    Participant

Nie, ale póki co złożył sprzeciw co do mojej propozycji psw. Nie mam jeszcze postanowienia, czekam na posiedzenie niejawne. Ze sprzeciwu wynika, że raczej nie odpuści.
    W którym wątku jest ten wpis #15583, bo nie umiem znaleźć

Aldonaa
    Participant

„Wzruszenie po całkowitym zakończeniu upadłości”
    Na forum kliknij na profil adw. Michał Hajduk. I tam już po datach znajdziesz ten wpis.

józef
    Participant

Dzięki, już mam.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Już wiesz, że jest zażalenie i trafisz do Okręgowego ?

Długa historia i na publicznym się nie nadaje, wszystko mi żali i jeszcze inna sprawa.

kmaro08
    Participant

@kotgizmo nie kumam o co chodzi:

raz piszesz:
    „Jestem po rozprawie o ustalenie psw, czekam na uprawomocnienie”

a później:
    „Nie mam jeszcze postanowienia, czekam na posiedzenie niejawne.”

józef
    Participant

Jestem po rozprawie, ale będzie jeszcze posiedzenie niejawne, ale liczę się z zażaleniem, a wręcz będzie na pewno.. Mnie interesuje tylko co SO zrobi ze środkami zgromadzonymi na koncie syndyka w okresie od postanowienia SR do uprawomocnienia postanowienia SO.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 76 do 90 (z 90)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.