Uprawomocnienie PSW

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Uprawomocnienie PSW

Otagowane: , ,

Przeglądasz 15 wpisów - od 61 do 75 (z 126)
  • Autor
    Wpisy
  • #15979
    Asia_B
    Uczestnik

    Edward87, orientujesz się w jakim czasie są aktualizowane dane na portal.waw.sa.gov.pl? Pani w okienku klepnęła mi wniosek jak byłam na czytaniu akt, przyznano mi ten dostęp dzisiaj, ale widzę, że nie ma tam żadnych dokumentów z 2020 roku.

    Powiedziano mi także, że jeśli chcę się spotkać z kierownikiem muszę złożyć stosowny wniosek, na którego rozpatrzenie będę czekać minimum miesiąc więc na razie sobie odpuściłam.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 lata, 1 miesiąc temu przez Asia_B.
    #15981
    Edward87
    Uczestnik

    Kliknij na portalu w Pomoc i wyślij zgłoszenie błędu opisując brak akt. Ja miałem dostępu do niczego dopóki tego nie wysłałem.
    Co do spotkania z kierownikiem, ja poszedłem na żywioł. Zamówiłem akta na czytelni i wychodząc z czytelni poszedłem do sekretariatu wydziału i kierowniczce wkręciłem że mnie z BOI przysłali bo nie wiedzą jak mi pomóc. Wizyta i tak nie pomogła bo później jeszcze 2 razy telefonowałem i tą samą historię mówiłem. Ale w końcu wydali prawomocny wyrok

    #16027
    Anonim
    Nieaktywne

    Bardzo proszę o odpowiedź, czy ktoś miał taką sytuację ? Wysłałam do sądu 2 szt.wniosku o umorzenie (wraz z załącznikami m.innymi historią choroby). Dzisiaj odebrałam postanowienie sądu w sprawie wynagrodzenia syndyka wraz z wezwaniem mnie do złożenia 3 odpisów wniosku wraz z załącznikami w terminie 7 dni , pod rygorem zwrotu wniosku. Nie bardzo rozumiem,sąd zamierza przedstawić mój wniosek wierzycielom wraz moją dokumentacją medyczną ? Jestem zaskoczona i nie wiem co z tym zrobić, jak takie dane można rozsyłać dalej 🙁

    #16028
    moskit
    Uczestnik

    W czym problem, przecież i tak te załączniki są dostępne do wglądu w aktach sprawy …

    #16029
    Anonim
    Nieaktywne

    Wg. mnie to różnica, jak coś znajduje się w aktach i trzeba się pofatygować do czytelni, a jak coś się rozpowszechnia.Sprawa trwa już ponad 36 miesięcy z powodu opieszałości syndyka i sędzi-komisarz, jestem wykończona.Myślałam, że wierzyciele zapoznają się z wyrokiem sądu po ustaleniu lub nie planu spłat i mogą się od tego odwołać, a nie przed postanowieniem dostają wrażliwe dane. Decyzja i tak należy do sądu.Myslałam że te załączniki to wymysł sądu w Łodzi. Z tej odpowiedzi mam rozumieć że to standard ?

    #16032
    moskit
    Uczestnik

    Nie jest to standardowe działanie. Ja bym spojrzał na to optymistycznie. Może dzięki temu materiałowi wierzyciele zmniejszą swoje oczekiwania w kwestii wysokości raty w PSW. 🙂

    #16053
    Edward87
    Uczestnik

    Po 7 miesiącach od rozprawy syndyk zwrócił mi środki z masy i muszę ogarnąć PSW za 2019. W zarządzeniu jest napisane – płacić od 2 do 36 miesiąca od rozprawy. Jeśli rozprawa była 15.07 to zacząć od sierpnia czy września?

    #16058
    Anonim
    Nieaktywne

    Jeżeli w postanowieniu pisze : „począwszy od drugiego m-ca następującego po miesiącu, w którym UPRAWOMOCNI się niniejsze postanowienie przez okres kolejnych X miesięcy przeznaczy na zaspokojenie swoich wierzycieli łączną kwotę X zł/miesięcznie” – to zacząć od września. A ten poślizg to wynika z faktu, że dopiero teraz syndyk zwolnił zajęcie wynagrodzenia ?

    #16059
    Edward87
    Uczestnik

    Tak dopiero teraz zwolnił, ale to wynika z faktu że dopiero 6.02 otrzymałem prawomocny wyrok, a syndyk nic. Do 25.02 walczyłem z syndykiem żeby odpóscił i uznał moją korespondencję. Sądy w Gliwicach nie praktykuje wysyłania prawomocnych zarządzeń syndykom. 16.12 wysłałem maila do sądu z info – sprawa stoji w miejscu. 17.01 sędzia poleciła sekretariatowi w zarządzeniu dzwonić do syndyka i nakazać mu czynności kończące ( czy dzwonili nie wiem, nie pytałem syndyka).
    Stalowe nerwy i nie odpuszczać!

    #16060
    Edward87
    Uczestnik

    Dziękuję Aldona

    #16151
    Asia_B
    Uczestnik

    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak działać teraz, w dobie epidemii? Przez telefon zero informacji, na e-sąd nie wrzucają wszystkich dokumentów. Pismo przyspieszające uprawomocnienie złożone, przedłożone sędziemu, zero odpowiedzi.
    Przed zamknięciem sądów zdążyłam jeszcze być w czytelni, w dniu 25.02 ponownie zostały wysłane odpisy postanowienia z PSW do jednego z wierzycieli i skarbu państwa.
    8.05 mija rok od ustalenia PSW, a prawomocności jak nie było tak nie ma. Już załamuję ręce.

    #16539
    Asia_B
    Uczestnik

    Mam prawomocność postanowienia o PSW. Czekałam jedynie rok i 2 miesiące.

    #16541
    Edward87
    Uczestnik

    A z jaką datą?

    #16543
    Anonim
    Nieaktywne

    @Asia_B nie wiem czy Ci gratulować czy gromy słać na sąd… Na szczęście teraz już będziesz spokojniejsza w tym wszystkim

    #16544
    Asia_B
    Uczestnik

    Prawdopodobnie data to 10.07.2020, taka widnieje w e-sądzie. Jeszcze nie mam odpisu postanowienia w ręku, bo kazali wysłać wniosek żeby otrzymać odpis. W sprawie nic się nie działo przez ten czas, także wolę nie komentować szybkości działania warszawskiego sądu.
    Czy ktoś się orientuje czy informację dla wierzycieli z prośbą o podanie nr. konta do wpłat mogę słać na adresy podane w postępowaniu? (Każdy wierzyciel ma pełnomocnika – radce prawnego i to ich adresy są podane).

Przeglądasz 15 wpisów - od 61 do 75 (z 126)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.