Uprawomocnienie PSW

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Uprawomocnienie PSW

Otagowane: , ,

Przeglądasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 126)
  • Autor
    Wpisy
  • #15622
    Asia_B
    Uczestnik

    O jakim piśmie mówisz? Jakoś w październiku/listopadzie złożony wniosek o wydanie odpisu prawomocnego. Na dokumentach widnieje że nie zostal nawet przedlozony do sędziego.

    #15631
    Anonim
    Nieaktywne

    Ja też złożyłem 2 takie wnioski i nic to nie dało. Udałem się osobiście do biura obsługi interesantów. Przy okienku opowiedziałem że czekam dość długo na odpowiedź i w związku z tym chciałbym się spotkać z kierownikiem wydziału. Pani w okienku grzecznie wykonała 2 telefony i za 3 dni miałem kwit do odbioru.
    Asia może po prostu też idź i poproś o spotkanie z kierownikiem. Myślę że coś tym ugrasz…

    #15638
    Anonim
    Nieaktywne

    U mnie jest PSW i pismo syndyka o wynagrodzenie z 20.11.2019, ogłoszenie w monitorze sądowym. I syndyk po zatwierdzeniu ostatecznego planu podziału przystąpi do jego wykonania.

    #15644
    Anonim
    Nieaktywne

    Lekko sprostuję : jak się jest na etapie, że „syndyk przystąpi do wykonania” ostatecznego podziału funduszy masy upadłości – to nie masz jeszcze PSW. Bo nie było jeszcze rozprawy – (a co najwyżej jest tylko propozycja syndyka odnośnie PSW).

    #15792
    Edward87
    Uczestnik

    Asia i jak masz ten wyrok?

    #15799
    Asia_B
    Uczestnik

    Nie. Syndyk powiedział, że jedna z jego upadlych czekała 7 miesięcy i żeby się uzbroić w cierpliwość bo tak to teraz obecnie w sądzie wygląda, że nie ma komu robić. Mój mecenas ma napisać jakieś pismo przyśpieszające czas oczekiwania, ale jeszcze nie wiem co tam wymyślił.
    Tak właśnie wygląda polskie sądownictwo. Może w tym roku się doczekam.

    #15800
    Anonim
    Nieaktywne

    Asia a byłaś osobiście w sądzie?

    #15801
    Edward87
    Uczestnik

    Jeśli Asiu założyłaś wniosek o wydanie zarządzenia z klauzulą prawomocności to Ty najprawdopodobniej masz prawomocny wyrok w aktach i do 30.04 musisz złożyć do sądu sprawozdanie z realizacji planu spłat za 2019 rok. Ja byłem w sekretariacie sądu osobiście i po pół roku od rozprawy panie mnie przepraszały i tłumaczyły nadmiar pracy, ale do tygodnia pismo do mnie wysłały. Ale czego się dowiedziałem – jeśli masz zarządzenie o prawomocności w aktach to jest ono dostępne na portalu. Wydrukuj je i dostarcz syndykowi on musi je respektować. A jeśli nie chce uznać wiarygodności tego pisma to mamy XXI wiek i niech sam założy konto na portalu i przeczyta akta.

    #15802
    Asia_B
    Uczestnik

    Problem polega na tym, że oficjalnie postanowienie z maja nie jest „klepnięte” jako prawomocne. Tak to na chwilę obecną wygląda w Warszawie i nie jestem odosobnionym przypadkiem w tej kwestii. Byłam w sądzie tylko na czytaniu akt miesiąc temu.

    #15803
    Asia_B
    Uczestnik

    Edward87, o jakim portalu mówisz?

    #15807
    Edward87
    Uczestnik

    portal.waw.sa.gov.pl

    #15812
    Anonim
    Nieaktywne

    Asiu pisałem już jak było u mnie… Idąc do czytelni po drodze masz okienko biura obsługi klienta. Powiedz że chcesz się z kimś spotkać kto udzieli Ci informacji na nurtujący temat. Ja tak właśnie zrobiłem. Pani w okienku przy mnie wykonała dwa telefony i za 3 dni miałem do odbioru osobistego w sekretariacie klepniete postanowienie.
    Dodam że też wszystko działo się w SR w Warszawie

    #15819
    Asia_B
    Uczestnik

    Byłam w sądzie. Udało się uzyskać więcej informacji w końcu.
    Okazało się, że od dnia przesłuchania z 9 maja nikt nie rozesłał postanowienia do wierzycieli. Dopiero 17 stycznia (!) zostało rozesłane i mają od doręczenia 7 dni na odwołanie.
    Jakaś kpina poprostu.

    #15820
    Edward87
    Uczestnik

    Nie chcę się wypowiadać za wszystkie przypadki ale… U mnie było tak że wierzyciele zostali poinformowani o rozprawie. Jeśli się nie zjawili to trudno. Mieli 7 dni na odwołanie. Sędzia wpisała prawomocność z datą na 8 dzień po rozprawie mimo że było juz 3 miesiące po rozprawie

    #15821
    Asia_B
    Uczestnik

    Na przesłuchaniu byłam tylko ja, nawet syndyka nie było. Natomiast w dokumencie z przesłuchania wyraźnie jest napisane, że pisma do wierzycieli mają zostać rozesłane i od komentu odbioru mają 7 dni na zażalenie. Szkoda tylko, że wysłanie tego zajęło im 8 miesięcy.
    Ale przynajmniej już wiadomo czemu sprawa „stała” prze te 8 miesięcy.

Przeglądasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 126)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.