Uprawomocnienie PSW

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Uprawomocnienie PSW

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Aldonaa 3 tygodnie, 1 dzień temu.

Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)
  • Autor
    Wpisy

Asia_B
    Participant

Witam,
    W dniu 9 maja była rozprawa na której ustalono PSW. Minęły od tego czasu 3 miesiące. Jak długo czekaliście na uprawomocnienie wyroku i szczegółowe informacje i PSW. Syndyk kompletnie niepomocny, ciągle każe czekać kolejny miesiąc.
    Sąd w Warszawie.

Edward87
    Participant

Ja czekam od 15 lipca i trochę irytujące jest ze dalej syndyk zajmuje mi cześć wynagrodzenia

Howard80
    Participant

Napiszcie wniosek do safu o wydanie postanowienia z klauzula prawonocnosci. Byc moze to przespieszy postępowanie

Edward87
    Participant

Co to jest saf?

Howard80
    Participant

Przepraszam. Słownik. Pisane na szybko…

Napiszcie wniosek do sądu o wydanie postanowienia z klauzula prawomocności. Byc moze to przespieszy postępowanie

Asia_B
    Participant

Wniosek złożony około miesiąca po rozprawie. Jak widać bez efektów.
    Rozumiem, że nie da się z tym zrobić nic więcej?

Edward87
    Participant

Asiu jak sytuacja?

Asia_B
    Participant

Bez zmian. Byłam zajrzeć w akta sprawy, ale nikt z wierzycieli nawet nie zaskarżał planu spłaty. Czekamy.

Edward87
    Participant

A po rozprawie o ustalenie psw jakieś nowe pisma masz w aktach? U mnie 3 tygodnie po rozprawie sedzia polecila napisac donsybdyla zeby podzial masy zrobil nowy

Aldonaa
    Participant

Czy ten „nowy” podział fmu to jest tzw. „drugi ostateczny”, który też musi być ogłoszony w MSiG i zatwierdzony ?

Asia_B
    Participant

Nie, ostatnim dokumentem jest postanowienie o PSW.

Edward87
    Participant

Pierwszy podział masy był, potem rozprawa ale do dzisiaj w masie jest wieksza kwota wiec kolejny podzial musi zrobic… Drugi ostateczny mowisz Aldona?

Aldonaa
    Participant

Ponieważ ja już widywałam w MSiG właśnie a takie „drugie ostateczne (ale nie za często) to nie wiew czy to nie wynika z „praktyki danej sędzi ” czy to jest obligatoryjne do obwieszczenia w MSiG.
    Spróbój dopytać o to syndyka (on powinien to wiedzieć.
    Syndyk obwieszcza na zarządzenie sędziego i potem do akt przedstawia, że w MSiG ukazało się dnia……

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 tygodnie, 1 dzień temu przez  Aldonaa.
Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.