Uprawomocnienie postanowienia

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Uprawomocnienie postanowienia

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Autor
    Wpisy
    kazik79
    Participant

Witam,mam pewien dylemat,może ktoś z Was będzie mógł mi pomóc.
    Zostało ogłoszone postanowienie o upadłości konsumenckiej z tego co mi wiadomo,to uprawomocni się ono zgodnie z przepisami po siedmiu dniach od ogłoszenia(czy doręczenia?).
    Czy jeżeli wcześniej niż po uprawomocnieniu się tego postanowienia złożę wniosek do sądu o doręczenie postanowienia wraz z klauzulą wykonalności to opóźnię tym samym jego uprawomocnienie,bo Sąd będzie na nowo liczył czas od otrzymania mojego wniosku?
    Może warto powinienem poczekać na owo uprawomocnienie,żeby nie przedłużać w czasie całej procedury?

karol123
    Participant

’Człowieku. Jak Ty nie jesteś w stanie 7 dni czekać. To jak Ty wytrzymasz do końca upadłości? „Sądy testują cierpliwość do granic możliwości”.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 6 months temu przez karol123.
    kazik79
    Participant

Wytrzymam,po prostu podpowiadano mi,że warto mieć taki dokument w domu

kazik79
    Participant

Ale nie chciałbym też się zbytnio pośpieszyć i niepotrzebnie procedurę uprawomocnienia przedłużać,stąd moje pytanie

Aldonaa
    Participant

Postanowienie o ogłoszeniu upadłości uprawomocni się po 7/14 dniach. Ale upadłość już „działa” od dnia jej ogłoszenia (orzeczenia).
    To jest taka „wyjątkowość”, że ma moc prawną od dnia ogłoszenia a nie od dnia uprawomocnienia.
    Spokojnie czekaj bo Sąd to postanowienie Ci wyśle.

anheros
    Participant

Najlepiej po 8-10 dniach złożyć i opłacić wniosek o wydanie prawomocnego postanowienia. I tyle w temacie 🙂
    Zgadza się – warto ten „papier” mieć, bo będzie potrzebny prawie do końca życia.

Niepewnosc
    Participant

W którym artykule której ustawy jest mowa o tych siedmiu dniach?

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.