Uprawomocnienie postanowienia

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Uprawomocnienie postanowienia

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  karol123 2 miesiące temu.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy

UKA2015
    Participant

Witam. Moja upadłość została ogłoszona 01.06.2015, mieszkanie sprzedane w marcu 2016, ostateczny plan podziału masy upadłości sporządzony w lipcu 2017, rozprawa w sprawie PSW 15.02.2018. 6 marca 2018 wierzyciel złożył zażalenie na PSW i następnego dnia zostało wysłane z sądu pismo o uzupełnienie braków. 17.07.2018 zażalenie zostało odrzucone przez sąd. Ile czasu trzeba czekać na uprawomocnienie postanowienia.

UKA2015
    Participant

Witam, dzisiaj się dowiedziałam, że moja sprawa jest zakończona orzeczeniem prawomocnym w dniu 01.08.2018. Wczoraj jeszcze nie było w sądzie takiej informacji. Wiem, że sąd nie musi przestrzegać żadnych terminów ale co ze zwykłym śmiertelnikiem, który ma miesiąc od uprawomocnienia na dokonanie wpłaty w ramach PSW?

karol123
    Participant

Trzeba było założyć że się uprawomocni i spłacać. Takie banały, że sąd nie musi przestrzegać terminów a Ty musisz to wszyscy wiedzą. Przy sprawozdaniu będziesz musiała opisać sytuację. Ja też miałem opóźnienie. Ale u mnie 1 rata to było kilkadziesiąt tyś. i syndyk mi nie odblokował środków przed pismem z sądu. Więc nie miałem jak spłacić. Opisałem w sprawozdaniu i tyle.

karol123
    Participant

W miarę możliwości finansowych spłać zaległe raty w miarę szybko.

UKA2015
    Participant

Witam. Ja mam tylko jedną ratę dla 6. wierzycieli z kwoty jaka wpłynęła na konto syndyka w czasie 7 miesięcy od ostatecznego podziału do rozprawy o PSW. Uzbierało się tego około 30 tys. (w tym odprawa emerytalna i nagroda jubileuszowa). Syndyk nie ma żadnej informacji z sądu i każe czekać. Nie mam możliwości spłacić takiej kwoty z 3/4 emerytury. Ale masz rację, zrobię tak jak radzisz – opiszę w sprawozdaniu. Dziękuję za radę.

karol123
    Participant

To jesteś w takiej sytuacji jak ja 🙁 Trzeba było też pisać dużo pism do sądu. Pisać że masz prawomocny i nie masz na ratę. Miałbyś dupokrytki. Ja pisałem.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.