upadlosc po prowadzeniu spolki jawnej

Forum Fora Upadłość przedsiębiorcy upadlosc po prowadzeniu spolki jawnej

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  czesio 1 tydzień, 6 dni temu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy

Jarosaw
    Participant

witam
    tak jak w temacie chcialbym sie dowiedziec czy prowadzac kiedys spolke jawna, (wykreslenie z KRS na poczatku 2017) jest opcja ogloszenia upadlosci,?
    czy dlugi ktore powstaly podczas prowadzenia dzialalnosci moza umorzyc przy procedurze upadlosci konsumenckiej??
    chodzi o zadluzenia w firmach jak i w ZUS??
    pozdrawiam

Aldona
    Participant

O spółkach to na forum niewiele wpisów się przewija. Dla pewności lepiej więc poszukać w internecie.
    Potwierdzić mogę jedynie, że na pewno w upadłości konsumenckiej – zadłużenie w ZUS, US podlega umorzeniu (także te w innych firmach).

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 tygodnie, 5 dni temu przez  Aldona.

Jarosaw
    Participant

Witam
    Dziękuję za szybką odpowiedź…
    No właśnie tak sobie szukam i szukam i w jednej wersji jest że długi ZUS-owskie nie są uwzględniane a gdzie indziej że niby tak i teraz sam nie wiem
    Chciałem przeprowadzić upadłość w UK bo niby była taka możliwość i zostałem oszukany na 10.000 PLN,
    Dlatego teraz jestem ostrożny z płaceniem za pomoc w upadłości…

anheros
    Participant

Oczywiście, że są uwzględniane długi wobec ZUS i US. Alimenty nie są uwzględniane i odszkodowania – warto poczytać p.u.n.
    Jak Centrum Interesów Życiowych masz w UK, to możliwe, że tam byłoby prościej i szybciej.

czesio
    Participant

Jarosaw spróbować nie zaszkodzi oddłużyć się w ZUS-ie. Pamiętaj ,że możesz zrobić to też bez upadłości
    konsumenckiej -wypełnij wniosek o oddłużaniu w ZUS-ie i czekaj. Moja rada jak się zdecydujesz ,to złóż wniosek do ZUS-u tam gdzie zrobiłeś zaległość-bo inaczej będziesz czekał i czekał a i tak to też trwa.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.