Upadłość ogłoszona

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość ogłoszona

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 6 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  moskit 5 miesiące, 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy

skyfall
    Participant

Wczoraj o 12:40 Sąd ogłosił moją upadłość. Przesłuchanie trwało 2,5 godziny ! Ale udało się. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim użytkownikom tego forum a zwłaszcza @karol123, @anheros ,@aldona, @moskit za ogrom pracy i wiedzy jaką wnieśli w budowę tego forum . Z serca dziękuję 🙂

• Ten temat został zmodyfikowany 6 miesiące, 1 tydzień temu przez  skyfall.

skyfall
    Participant

Też coś wrzucę dla nowych użytkowników. Do rozprawy trzeba się przygotować. U mnie Sędzia jest chyba z automatu ustawiona na nie. Od razu pojawiły się trudne pytania. Sędzia chciał wykazać spiralę zadłużenia i brak zdolności do spłaty zobowiązań. Pytania są bardzo precyzyjne. Kiedy i na co poszło. Na wszystko trzeba mieć papier lub uzasadnienie. Słowa „nie wiem”, „nie pamiętam” to droga do oddalenia wniosku. Na sali sądowej na pewno nie sprawdzi się powiedzenie „jakoś to będzie”.

Aldonaa
    Participant

@skyfall
    G r a t u l u j ę. To duży sukces i nadzieja na przyszłość.
    2,5 godz maglowania …uff. Ważny jest efekt końcowy. Czyli upadłość a to jest co by nie mówić – przywilej.

kazik79
    Participant

Również gratuluję.Muszę w tym miejscu również powiedzieć,że moja rozprawa była dla mnie bardzo trudna.Podobnie jak u skyfall mnóstwo precyzyjnych,szczegółowych pytań.Posiedzenie trwało godzinę,ale nie pamiętam innego zdarzenia,które sponiewierałoby mnie tak bardzo jak przejście przez te wszystkie pytania Sądu.

100nog@
    Participant

Skyfall gratulacje 🙂 a mozna wiedziec w jakim Sadzie oglaszales upadlosc i ile czasu czekales?

moskit
    Participant

2.5 godz. przesłuchanie, łooo panie… 🙂
    Najważniejsze, że do przodu.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 miesiące temu przez  moskit.

smartboy123
    Participant

Witam, mam pytanko. Jakie na przykłąd pytania zadawał sąd?
    Dzowniłem do pewnej kancelarii zajmującą się upadłością, aktualnie spłacam tylko bank 900 zł miesiecznie + chwilówki około 26 tysięcy ktróych nie dam rady. Powiedzieli mi, żeby lepiej nie spłacać banku i być niewypłacalnym w 100%, myślisz że to dobre podejście?

moskit
    Participant

np. „proszę podać imię i nazwisko” 🙂
    było już tyle razy to poruszane…

Najlepiej płacić tylko najważniejsze opłaty niezbędne do utrzymania. Reszta stop.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.