Upadłość ogłoszona, problemy ze sprzedażą nieruchomości

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Upadłość ogłoszona, problemy ze sprzedażą nieruchomości

Ten temat zawiera 81 odpowiedzi, ma 8 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  marta_123 3 miesiące, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 76 do 82 (z 82)
  • Autor
    Wpisy

anheros
    Participant

Jakbym był pesymistą, to bym nie upadał. TO BYM NADE WSZYSTKO JAKO JEDEN Z PIERWSZYCH NIE SPŁACAŁ WCZEŚNIEJ PSW! Karolu Drogi – co Ty gadasz: JA pesymistą? Ech…

madzior999
    Participant

Chciałabym się dowiedzieć co dalej dzieje się w sprawie upadłościowej po sprzedaży nieruchomości i wyprowadzce upadłego. Moi rodzice z początkiem października opuścili dom, zdaniem mojego ojca w temacie nic się nie dzieje bo nowy właściciel jeszcze nie podpisał notarialnie umowy nabycia nieruchomości. Rodzice dostali środki na wynajem małego mieszkanka ale pieniądze skończą im się w marcu. Tato od niedawna pracuje, wcześniej żyli tylko z pensji mamy (najniższa krajowa bo reszta wpływa do masy upadłości), najem opłacają z tego co wynegocjowali od syndyka. Gdy pieniądze na wynajem się skończą nie starczy im jedna pensja na opłaty dlatego naciskam aby zainteresowali się co dalej ze sprawą ale tata mówi że syndyk każe czekać… I rodzice czekają a mi ręce opadają bo zaraz będzie lament. Czy syndyk ma rację że każe czekać?

malgosnik
    Participant

marta_123 czy coś się „ruszyło” w Twojej sprawie?
    pytam, bo ja mam podobny problem od maja 2016 ogłoszona upadłość przeze mnie, były mąż ma egzekucję i dalej wszystko w d…
    nic sie nie rusza, komornik mnie zbywa, syndyk też umywa rece a sedzia na spotkaniu zwala robote i wine na komornika….
    Proszę Cię o kontakt może coś podpowiesz

marta_123
    Participant

u mnie sprawa wygląda tak. żeby sprzedać mieszkanie syndyk wystąpiła do sądu o zniesienie współwłasności, żeby mieszkanie było przepisane na mnie i wtedy wystawi całe mieszkanie. tylko oczywiście wiadomo na sprawy w sądzie czeka się bardzo długo, więc czekam. mam nadzieje, że w przyszłym roku się to już zakończy. mieliście już próbę sprzedaży mieszkanie przez komornika?

malgosnik
    Participant

Marta u mnie sprawa wygląda tak: upadłość ogłosiłam 11.05.2016 roku wobec mojego byłego meza komornik ma już egzekucję, a mieszkanie nie jest nawet wystawione … Mieszkanie w KW widnieje jako 1/2 moje i 1/2 b.męża.
    Mieszkanie ma w całości sprzedawać komornik, ale dlaczego tak to nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć. Ciągnie się to bardzo długo. były maz jest od ponad roku w Polsce a komornik dopiero chce składać wniosek do sądu o kuratora, kiedy on legalnie pracuje…
    Nie mam już pomysłów z kim rozmawiać, co pisać, ale jeszcze chwila i zwariuję 🙁
    Może Pan mecenas nam coś podpowie?

malgosnik
    Participant

Nawet wzięłam adwokata by napisał pismo do syndyka to syndyk odpisała ze robi wszystko zgodnie z prawem i nie jest w stanie nakreślić ile jeszcze czasu to potrwa, a mi odrazu pismo do jakich czynności upoważniłam pełnomocnika i skad mam na to pieniądze

marta_123
    Participant

nie wiem co Ci odpowiedzieć. u mnie były dwie licytacje komornicze, mieszkanie nie poszło, więc egzekucja z mieszkania została umorzona. po tym ogłosiłam upadłość i teraz syndyk się tym zajmuje. mieszkanie macie na kredyt? jeśli bank wystąpił o egzekucję to dziwne, że komornik nie wystawił jeszcze na sprzedaż. ja też miałam adwokata , który mi pomagał przed ogłoszeniem upadłości. nawet na sprawie o upadłość byłam z pełnomocnikiem i nikt się mnie nie pytał skąd mam na to pieniądze. ale skoro Ty ogłosiłaś upadłość to Twoją częścią powinien się syndyk zająć. tak mi się wydaje. a wiesz gdzie mąż pracuje?mieszka?

Przeglądajasz 7 wpisów - od 76 do 82 (z 82)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.