Upadłość – najniższa krajowa

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość – najniższa krajowa

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 16)
  • Autor
    Wpisy
    smartboy123
    Participant

Witam. Mam pytanko co do upadłości konsumenckiej. Otóż zarabiam najniższą krajową i nie mam majątku. Jak to wygląda w chwili ogłoszenia upadłości? Czy ktoś mi będzie coś zabierał z wypłaty? Co robić z tymi pieniędzmi które będą wpływać na konto? Czy może ewentualnie pracodawcy podać numer konta bankowego mojej mamy, by tam przelewał całość wypłaty? Dziękuję za odpowiedz 🙂

d_z_p
    Participant

Z minimalnej krajowej czyli ok. 1630 netto syndyk nic Ci nie weźmie ( No chyba, że masz do regulowania alimenty).

smartboy123
    Participant

No tak, rozumiem. Ale jak to wygląda, bo wiadome że bank mi może zablokować konto bankowe i środki będą zamrożone. Więc mogę podać numer bankowy mojej mamie do przelewania wynagrodzenia i czy będę mógł te pieniądze jakoś wydawać na co chcę?

d_z_p
    Participant

Najlepiej uzgodnij z syndykiem, mi syndyk zablokował konto, ale później odblokował i mogłem normalnie korzystać, bo i tak co trzy miesiące wysyłam wyciągi syndykowi (do sprawozdania).

smartboy123
    Participant

I co wtedy z tym wyciągiem? Po co mu to potrzebne? Bo bank sam może zablokować konto ze względu na upadłość tak? Nie mogę tych pieniędzy wydawać czy co?

d_z_p
    Participant

Tak niektóre banki blokują konto z automatu jak się dowiedzą o upadłości np. z MSiG. Ze środkami, które nie podlegają zajęciu możesz robić co Ci się podoba. Wyciągi są mu potrzebne, żeby mieć przegląd Twoich finansów np.sprawdzić czy nie przychodzą jakieś przelewy które powinny wejść do masy upadłości. Syndyk robi sprawozdanie do sądu co 3 miesiące.

100nog@
    Participant

Ale jak to wygląda, bo wiadome że bank mi może zablokować konto bankowe i środki będą zamrożone. Więc mogę podać numer bankowy mojej mamie do przelewania wynagrodzenia i czy będę mógł te pieniądze jakoś wydawać na co chcę?

Nie kombinuj, to nic nie da. Jeśli zarobisz trochę więcej niż 2250 brutto to nadwyżka wpłynie do masy upadłości.

100nog@
    Participant

Tak niektóre banki blokują konto z automatu jak się dowiedzą o upadłości np. z MSiG

Banki w ogóle to sprawdzają ?. Jest informacja od syndyka do banku , jeśli jej nie ma to kaska na koncie nie zostanie zablokowana.

moskit
    Participant

„Banki w ogóle to sprawdzają ?”
    Owszem.
    „Jest informacja od syndyka do banku , jeśli jej nie ma to kaska na koncie nie zostanie zablokowana.”
    Mylisz się, jest prawie pewne, że bank zablokuje konto.

100nog@
    Participant

Co w takim razie po zablokowaniu pieniędzy na koncie, trzeba biegać do placówki. Odblokują je kiedyś ?. Chodzi o rachunki, żeby móc płacić online.

moskit
    Participant

Odblokowują po mniejszej lub większej batalii. O takich przypadkach było głośno na forum. Ja też tego doświadczyłem 🙂

100nog@
    Participant

Dzięki.

kazik79
    Participant

Z moim bankiem przeszedłem prawdziwą gehennę.Nie dość,że zablokowali mi środki,które miałem w chwili ogłoszenia upadłości,to do dzisiejszego dnia nie udało mi się odblokować rachunku(jestem przed ogłoszeniem psw).Dodam,że bank sam zablokował mój rachunek po ogłoszeniu upadłości w msig.Syndyk tego nie robił u mnie.

100nog@
    Participant

to do dzisiejszego dnia nie udało mi się odblokować rachunku

Czyli trzeba założyć nowe konto w innym banku i od razu mówić, że jest się upadłym ?.

kazik79
    Participant

Na pewno warto otworzyć nowy rachunek,przy czym warto w banku powiedzieć o upadłości i dowiedzieć się jakimi procedurami rządzi się dany bank.Każdy bank ma swoje wewnętrzne przepisy.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 16)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.