upadłość Łódź

Forum Fora Sądy upadłościowe upadłość Łódź

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Autor
    Wpisy
    Kasia2811
    Participant

Witam, jestem nowa na forum. 23 marca 2021 złozyłam do sądu w Łodzi wniosek o upadłośc konsumencką.Czy jest ktos z Państwa tutaj na forum kto równiez w podobnym czasie złozył wniosek i ma juz jakis odzew z sądu? Mój wniosek stoi w miejscu….

Niestety w łódzkim sądzie upadłościowym zawsze trochę się czeka na rozpoznanie wniosku. Chociaż czasami potrafią ogłosić upadłość i w miesiąc od złożenia wniosku.

Kasia2811
    Participant

Dzien dobry, czy może ktoś z Państwa ma ogłoszona upadłość w tym roku ( 2021)przez Sąd Upadłościowy w Łodzi przez sedzię Kamilę Knop-Wojdyn?

Tak, o ile mnie pamięć nie myli w paru sprawach w pierwszym kwartale bieżącego roku udało się uzyskać ogłoszenie upadłości u wskazanego sędziego.

Kasia2811
    Participant

Dziekuję za odpowiedź,ale jeszcze dopytam czy były to wnioski złożone w 2021roku? bo jak dzwoniłam do sądu to uzyskałam odpowiedź,że wnioski z 2020 r są jeszcze nie rozpoznane….

Raczej byłby to wnioski jeszcze z 2020 r. W Łodzi niestety długo się czeka na ogłoszenie upadłości.

Kasia2811
    Participant

A jeśli moge spytać…z jakim najdłuższym okresem oczekiwania na ogłoszenie upadłości Pan się spotkał? oczywiście chodzi mi o Łódź

Najdłużej to prawie pół roku.

Kasia2811
    Participant

Dziękuję za odpowiedź. czyli jeszcze muszę uzbroić się w cierpliwość. czekam juz 4 miesiące….

Kasia2811
    Participant

Witam, doczekałam się i 6 sierpnia sad w Łodzi ogłosił moja upadłość. Czekam teraz , az syndyk dostanie dokumenty i zacznie działać. mam pytanie w związku z tym- ile czasu jeszcze potrwa,aż syndyk przyśle pismo do pracodawcy o zajęciu wynagrodzenia?

Powinien zrobić to niezwłocznie po ustaleniu Pani miejsca pracy (pracodawcy).

Kasia2811
    Participant

dziękuję, ale czy najpierw kontaktuje się ze mną czy na podstawie samych dokumentów z sądu ustala pracodawcę i wysyła pismo?

To już zależy od praktyki danego syndyka.

darooo321
    Participant

Dzień Dobry

Nazywam się Adam i jestem nowym użytkownikiem forum o upadłości i chciałbym wszystkich przywitać.
    Sprowadza mnie tutaj moja sytuacja w zasadzie rodzinna , bo przez prowadzoną działalność gospodarczą rodzinnie w latach 2010 -2011 popadłem wraz z żoną w bardzo duże długi sa to kwoty milionowe i nie jestem co zrozumiałe w stanie ich dziś spłacić .
    Mimo upływu czasu ,który jak wiadomo leczy tylko rany 🙂 , ale nie spłaca długów ,wciąż jestem „ścigany przez firmy windykacyjne i mam już szczerze dość ukrywania , szarej strefy , nagabywania , obrażania i gigantycznych odsetek , które każdego dnia są mi naliczane plus wyimaginowane z sufitu koszty naliczane sobie przez firmy windykacyjne .

Moja żona mimo ,że nasze wnioski każdego z osobna złożone były w sądzie dzień po dniu po 3 miesiącach otrzymała już upadłość i syndyka ja jeszcze nie.
    Jednak buszując po portalu mojego sądu przeglądałem sprawy jakie sie przeciwko mnie toczyły , zastanowiła mnie jedna z nich „ O nadanie klauzuli wykonalności, z wyłączeniem spraw dotyczących bankowych i europejskich tytułów egzekucyjnych”

co to oznacza ?
    Czy ta klauzula jaką dostała firma windykacyjna tym postanowieniem nie dotyczy tytułów wykonawczych tzw BTW wydawanych przez banki .
    Mam jeden z kredytów , który był egzekwowany raz przez komornika na podstawie BTW , po czym sprawe umorzył , zwrócił tytuł bankowi a ten sprzedał , to firmie X .
    Ta firma windykacyjna nie uzyskała moim ( bo nie otrzymałem takiego postanowienia , choć na nie uważałem i czekałem )zdaniem Sądowego nakazu zapłaty na siebie a klauzuli na BTW , bo on dotyczył tylko banków nie mogła otrzymać ? .
    Ta rozprawa o której piszę wyżej i to wyłączenie dobrze rozumie?.
    Czy jeśli ta firma nie uzyskała sądowego nakazu zapłaty na siebie i teraz z tytułu przedawnienia kredytu ( dwa czy trzy lata )nie powinna już go uzyskać zgodnie z nowymi przepisami , czy to oznacza ,że ma przedawniony kredyt i syndyk wyłączy go z listy wierzycieli ? Dług tak czy tak jest zgłoszony jednak interesuje mnie jego status . Komornik egzekwujący kredyt dla banku na podstawie BTW umorzył sprawę w 2015 roku od tej pory nie było żadnego wznowienia egzekucji przez nikogo . Kredyt jest z 2010 r.
    Zastanawiam sie jak , to będzie , co z planem spłaty jeśli są wspólni częściowo wierzyciele , jedno gospodarstwo , koszty wspólne itd. itd , bo jak mówiłem cześć wierzycieli mamy wspólnych z żoną z racji rodzinnej firmy jednak do sądu złożyliśmy odrębne wnioski dostaliśmy odrębnych sędziów , żona ma już syndyka a moja sprawa jest w toku , jak to wygląda w przypadku małżeństw , czytam wątki na forum wiele z nich jest bardzo interesująca , ale trudno mi stwierdzić czy to właśnie nas dotyczy , dlatego zadaje pytanie i prośbę o zarysowanie sprawy w jak największym oczywiście skrócie .
    Chciałbym tylko dodać ,że jestem już po 11 latach gehenny życia w cieniu w szarej strefie , po wielu licytacjach i egzekucjach , komornicy rozprzedali za bezcen wszystko co mogli , pieniądze uzyskane w ten sposób często wystarczały tylko dla nich samych na zaspokojenie kosmicznych kosztów . Dziś zostałem w jednych portkach i postanowiłem odzyskać wolość , powiedzieć dość łajaniu człowieka , któremu podwinęła się noga w „pracy” , bo ta działalność była moja pracą i dość pastwienia sie firm windykacyjnych nad bezbronnym , nie mającym już nic człowiekiem …… ja już nie mam nic i szukam pomocy.
    Bardzo dziękuje.

kmaro08
    Participant

Na zadane pytanie nie odpowiem, bo się nie orientuję w tej kwestii, jednak życzę powodzenia z upadłością. Wytrwałość, jak widzę masz więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś nie dał rady 😉 Pozdrawiam

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.