upadłość konsumencka

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania upadłość konsumencka

Otagowane: 

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #425
    Mario
    Uczestnik

    Witam. W kwietniu 2015 roku zamknąłem działalność gospodarczą. We wrześniu złożyłem wniosek o upadłość gospodarczą. Kurator sądowy ocenił, że nie mam majątktu na pokrycie syndyka. Mimo to nie dostałem jeszcze odpowiedzi z sądu. Umowy kredytowe są na etapie wypowiedzenia. Czy powinienem już złożyć wniosek o upadłość konsumencką nie czekając do kwietnia 2016r mimo braku odpowiedzi sądu na wniosek o upadłość gospodarczą?

    • Ten temat został zmodyfikowany 8 lat, 2 miesiące temu przez Mario.
    #427
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Powinien Pan poczekać do czasu rozstrzygnięcia pierwszego wniosku, to jest do wydania postanowienia o jego oddalenia z powodu braku w masie upadłości środków potrzebnych na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego.

    #467
    Mario
    Uczestnik

    Byłem w sądzie, nie ma jeszcze oficjalnej odpowiedzi. Niestety, nie jestem w stanie spłacać kredytów, banki wciąż się oczywiście upominają i umowy od dwóch miesięcy są na etapie wypowiedzeń. Czy w związku z nowymi przepisami powinienem rozmawiać z bankami i wpłacać im drobne kwoty, które i tak niczego nie załatwią (przy obecnym dochodzie i zadłużeniu nie jestem w stanie spłacać nawet odsetek, żadna kwota wpłacona do banku nie zmniejszy ani o złotówkę mojego długu), czy powinienem raczej czekać bez odzewu na wypowiedzenie umów? Nadmienię, że na obecnym etapie kontaktują się ze mną Kancelarie Prawne działające w imieniu banków. Ich propozycje podczas rozmów są dla mnie po prostu fizycznie niemożliwe do zrealizowania.

    #473
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Do czasu rozpatrzenia wniosku o ogłoszenie upadłości wstrzymałbym się z dokonywaniem jakichkolwiek spłat.

    #511
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam, Panie Mecenasie skladamy razem z mężem wniosek o upałość. Czy może zaistniec taka sytuacja, że Sąd oddali mój wniosek, a ogłosi upadłość męża, mimo że jest to bardzo niekorzystne dla nas? Czy spotkał sie Pan z taka sytuacja?

    #512
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Tak, istnieje taka możliwość i znam już takie przypadki.

    #513
    Anonim
    Nieaktywne

    Czy wobec tego bedzie mozna wycofac sie przed uprawomocnieniem wyroku aby nie ponosic konsekwencji prawnych, badz sie odwolac?

    #514
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Wniosek może zostać cofnięty w każdym czasie. Tak samo jak w każdym czasie można składać wniosek o umorzenie postępowania upadłościowego, w przypadku pozytywnego rozpoznania wniosku dłużnika.

    #515
    Anonim
    Nieaktywne

    Czy po zlozeniu wniosku o umorzenie postepowania wszystkie zobowiazania zgloszone we wczesniejszym wniosku przechodza w tryb natychmistowej splaty? Jestem przerażona tym wszystkim czego sie dowiaduje, czlowiek traktuje ta upadlosc jako ostateczne „dobre” rozwiazanie. A tu moze sie okazac, ze mozna jeszcze bardziej pogrążyć czlowieka…

    #516
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Skutek taki następuje w razie ogłoszenia upadłości konsumenckiej. W razie umorzenia postępowania upadłościowego skutki prawne, które nastąpiły w związku z ogłoszeniem upadłości pozostają w mocy. Dotyczy to również natychmiastowej wymagalności zobowiązań, które przed ogłoszeniem upadłości nie były jeszcze wymagalne.

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.