Upadłość konsumencka – udało się!

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Upadłość konsumencka – udało się!

Ten temat zawiera 87 odpowiedzi, ma 20 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  anulka07 4 miesiące, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 46 do 60 (z 88)
  • Autor
    Wpisy

karol123
    Participant

Napisałem, że mogę się mylić. I jeśli tak to przepraszam. Anheros to Ty tutaj jeździsz po bandzie. Mi wiele Twoich wpisów średnio się podobało. Ale nie komentowałem ich. Mówię to co myślę.

karol123
    Participant

Jeżeli kogoś dotknęły moje wpisy i uważa tak jak Anheros, że pojechałem po bandzie, to chciałem serdecznie przeprosić. Mnie po prostu wkurza reklama na tym forum.

anheros
    Participant

Ano czas się może wynosić.
    Karol – odpowiadaj na posty.

Kamil
    Participant

Też uważam, że na tej stronie żadnych reklam być nie powinno czegokolwiek one by nie dotyczyły. To nie jest miejsce do tego i albo ktoś zabłądził albo zrobił to świadomie. W każdym bądź razie niepotrzebnie skaczecie sobie do gardeł. Nie warto.

oskam666
    Participant

Witam wszystkich.

Ta informacja o tym kto mi pomógł to fakt jest to reklama, ale tylko dlatego, że Pan Robert jako jedyny z ok 10 doradców chciał mi pomóc!!! Za jego przyzwoleniem zamieściłem kontakt i nie robiłem tego wcześniej, ponieważ ,,krzaki” z kredytem były do samego końca. Podsumowując to jest jak z prawem jazdy: ,,zależy na jakiego analityka trafisz i jaki ma humor”
    Ciekawostka jest taka, że: dostałem decyzję do kredytu na kwotę ponad 300k i wkład własny 50k miałem, a bank chciał mi udzielić go z kartą kredytową z limitem 1k i 3 dni przed podpisaniem umowy dostałem odmowę na kartę kredytową (negatywna ocena BIK).
    O tym wszystkim co się działo od listopada 2017 do dnia uruchomienia kredytu to książkę mógłbym napisać 🙂
    Mam żonę i 9 miesięczne dziecko, więc nie wyobrażałem sobie jak pisaliście w postach powyżej, aby nadal wynajmować mieszkanie.
    Ceny w warszawie za wynajem m2 to koszt od 1800zł za ok 40m2 w zwyższ.
    Obecnie jestem w trakcie remontu więc bardzo aktywnie nie będę już uczęszczał w forum.

Jeśli komuś ta cała wiedza z moich postów i doświadczeń z byłem dłużnikiem dotycząca BIK a skończywszy na bankach i staraniach o kredyt jest niepotrzebna to OK. Jeśli komukolwiek coś to pomoże to całe moje produkowanie postów to będę szczęśliwszy, bo wiec przez co przeszedłem. Mówię tu o samej upadłości oraz przygodach 1,5 po umorzeniu.

Kolego Anheros? Coś wywalczyłeś z przeniesieniem zamkniętych wierzytelności do części statystycznej???

Uzalezniony
    Participant

Obecnie jestem w trakcie remontu więc bardzo aktywnie nie będę już uczęszczał w forum.

Reklama poszła, więc po co dalej tu „uczęszczać”?.

anheros
    Participant

Tak – jeden z banków odpisał, że tak zrobił. Dodatkowo usunął z czarnej listy ZBP. Teraz walczę z drugim bankiem, który póki co nic nie odpowiedział.
    Kolego oskam – reklama reklamą, ale ja w pełni popieram to, co napisałeś: to na razie rzadkość otrzymać kredyt po upadłości i być może że taki kontakt się komuś przyda.
    Tym bardziej że NIE jest to reklama innego Mecenasa czy Kancelarii – tylko czegoś zupełnie INNEGO, więc dla p. Mecenasa nie stanowi to konkurencji.
    I na razie jest to WYJĄTKOWA sytuacja z tym kredytem – a jak to mówią: „wyjątek potwierdza regułę” – więc Karolem się nie przejmuj.

karol123
    Participant

Jeśli to prawda co kolega oskam piesze to w zupełności się zgadzam. Jest to ciekawe zjawisko. I fajnie że je opisał. Jeśli rzeczywiście jest upadłym i dostał kredyt. Z mojego doświadczenia pozwolę sobie parę zdań dorzucić. Pracuję w banku. Przez lata zajmowałem się bankami. Brałem też kredyty. Przez pośredników i bez. I powiem tyle. Nie ma czegoś takiego jak inne badanie zdolności kredytowej. Ludzie idą do pośrednika i myślą, że dostaną kredyt bo on ma jakieś tam układy znajomości w banku. To nieprawda. Oni i tak by ten kredyt dostali. Ci pośrednicy to są zwykli naciągacze lub naganiacze. jak kto woli. to trochę tak jak z dawaniem pieniędzy na kościół. Naiwni ludzie dają księdzu. I myślą, że kupują tym zbawienie. Tak samo naiwni ludzie idą do pośredników. A de facto sprzedawców. Facet wypełni wniosek. Zawiezie do banku. W banku będzie standardowa procedura badania zdolności. Jak ktoś z byłych upadłych ma dostać kredyt to i tak go dostanie. Czy pójdzie do pana Roberta czy nie. Jedyna różnica jest taka. Że pan Robert sobie weźmie parę procent prowizji. Więc takie teksty, że był jednym z niewielu który pomógł. że dokonał niewiadomo czego. To są jakieś tam bajeczki. Tak mi się wydaje.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 10 miesiące, 1 tydzień temu przez  karol123.

moskit
    Participant

Wszystko się zgadza. Pośrednik (tu Pan Robert 🙂 )w naszym imieniu składa wniosek w wielu instytucjach finansowych. Jeśli któryś udzieli kredytu/pożyczki to fajnie – zgarnie za to prowizję (oczywiście raczej nie od nas tylko od tych firm za „przyprowadzenie klienta”). Ile będzie to wymagało nakładu pracy, ile wyśle zgłoszeń, zależy tylko od niego.

karol123
    Participant

Moskit tak nie jest. Pan Robert zgarnie prowizje, za którą Ty zapłacisz w taki czy inny sposób. Ja raz w życiu zrobiłem ten idiotyzm w skoku Stefczyka. i oni mi to doliczyli do kredytu koszty prowizji tego gościa. Myślisz, że bank zrezygnuje z marży? Mylisz się. W przypadku naszego forumowicza. Pan Robert najprawdopodobniej parę tysięcy przytulił za kilka godzin pracy. Hipoteki to duże kredyty. Zarobek pośrednika jest więc duży.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 10 miesiące, 1 tydzień temu przez  karol123.

karol123
    Participant

Miałem wziąć w skoku X kredytu. Jak decyzja była pozytywna to wziąłem + prowizja ( ładne kilka tysięcy o ile mnie pamięć nie myli). W oddziale banku musiałem dać gościowi jego kasę. Tak to działa. Przynajmniej u mnie tak było. A może Pan robert zrobi ” analizę” i wynajdzie np. providenta lub inną podobnego kalibru instytucję. I zapłacisz dużo. To taka prawie mafia Ci pośrednicy. A durnie tacy jak ja płacą im. Za nic.

anheros
    Participant

Nie wiem czemu ma to służyć, jeśli ktoś nazywa tutaj drugiego „marną kreaturą” i „durniem”.
    Wystawia tylko świadectwo o sobie – niezależnie jaki ma nick. Nawet „konto_usuniete”. 🙁
    Zero klasy z tymi wyzwiskami.
    Przykre. Naprawdę przykre. Dopóki byłeś w trakcie upadłości, to takich tekstów nie pisałeś.
    Dopiero teraz.
    Widać. Wszystko.
    Bardzo mi przykro. 🙁
    Wiem – też jestem durniem i marną kreaturą.
    Ale przynajmniej z klasą. Piszę, że ktoś coś robi głupio, że może komuś coś się nie chce – ale nie wyzywam od durni i marnych kreatur.

W sklepie też wyzywasz innych od „durni”, bo płacą sklepowi? Przecież mogą od razu od producenta coś kupić – a tak „durnie płacą za nic”? A może niech sobie od razu chleb czy coś innego sam wyprodukuje – po co ma płacić piekarni „za nic”, bo „jest durniem i marną kreaturą”?
    Jak chce płacić pośrednikowi, to jego sprawa. Ale na pewno nie jest durniem.
    Banki mają prawo ustalać inną prowizję dla pośrednika a inną bezpośrednio dla klienta – i wcale NIE MUSI to być ta sama prowizja, bo klient weźmie np. tylko 1 kredyt, a pośrednik sprzeda setki. Poza tym pośrednik wie co mówić, a czego nie mówić temu i tamtemu bankowi – naprawdę TOBIE to trzeba tłumaczyć?? NO BEZ PRZESADY!
    Czemu to takie bolesne, że pośrednik zarabia?
    A pracując w jakiejkolwiek firmie i przedstawiając produkt tej firmy jakiemuś klientowi – to KTO ty jesteś, jak nie POŚREDNIK WŁAŚNIE!?? A taki klient – cytując – „dureń płaci ci ZA NIC”? Prawda? Bo mógłby produkt u szefa kupić, nie u ciebie?
    Ja już ci dawno piszę, Karolu: OGARNIJ SIĘ!!! Przecież głupi nie jesteś – to po co piszesz i wyzywasz innych od durni!?
    Może nie trzeba było konta przywracać – lepsze wrażenie, by zostało po tobie…. 🙁 Trzeba było wytrwać „w usunięciu” na stałe.
    …albo do takich tekstow założyć nowe konto: „dla durni”. 😉

karol123
    Participant

Nawet mi się nie chce tych Twoich bzdur czytać. To nie jest Twoje forum. Tylko mecenasa. Każdy ma prawo pisać to co myśli. Jesteś tu takim samym członkiem jak każdy inny. Pokazałeś swoją klasę przy wielu wpisach. Nie będę Ci skakał do gardła. Pisz sobie co chcesz panie „Anheros”. Dla mnie pośrednictwo jest oszustwem i wykorzystywaniem biednych ludzi, którzy boją się iść do banku. Najpierw ktoś się reklamuje. Że niby dostał. A tak naprawdę to chodzi o jakiegoś Pana Roberta. Nie pisałem o nikim personalnie. A Ty jedziesz po ludziach tutaj. Jesteś kim jesteś. i tyle.

karol123
    Participant

Przepraszam. Nie chciałem nikogo wyzywać. Pisałem tak ogólnie. A używając słowa durnie myślałem też o sobie. Sam zostałem oszukany. Przez pośrednika właśnie. Jeśli kogoś uraziłem to proszę o wybaczenie. Nawet Anherosa przepraszam. Wkurzają mnie niektóre jego wpisy. Ale tak naprawdę dużo wnosi do tego forum. Chyba ma rację. Wyloguję się z tego forum. Bo jestem zbyt nerwowy. Pozdrawiam wszystkich.

anheros
    Participant

Nie – nie po to jest forum, żeby „każdy pisał co myśli” np. wyzywając innych od durni i kreatur. To NIE jest forum „róbta co chceta”.
    Już ci kiedyś pisałem, że popadasz z jednej skrajności w drugą – albo wyzywasz albo przepraszasz.
    Dostałeś pomoc, również ode mnie i od innych tutaj i od tego jest forum – a teraz wydaje ci się, nie wiadomo dlaczego, że już hamulce możesz puścić, bo załatwiłeś, co chciałeś i wyzywasz. Smutne.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 46 do 60 (z 88)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.