Upadłość konsumencka – udało się!

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Upadłość konsumencka – udało się!

Ten temat zawiera 87 odpowiedzi, ma 20 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  anulka07 12 miesiące temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 88)
  • Autor
    Wpisy

oskam666
    Participant

Jak korzystałem z tego wzoru:
    https://blogkredytowy.pl/2013/08/cofniecie-zgody-na-przetwarzanie-danych-w-bik/
    Czy rachunki są zamknięte??? To podstawa.
    Nie załączałem postanowienia bo wierzyciele po zakończeniu i tak to mają. Sam wniosek ze wzoru w linku.
    Nie używaj słowa ,,usunąć” tylko przenieś/przesunąć. Słowo usunąć jest niezgodnie, nie można od tak sobie usunąć (brak podstawy prawnej).

anheros
    Participant

To co pisałeś w poprzednim poście – m.in. o wycofaniu zgody, to pisałeś do Banku, tak? Nie do BIKu?

oskam666
    Participant

Oczywiście, że do banku.
    Podziel się doświadczeniem jak uda się załatwić te zmiany w BIK.

perse
    Participant

Witam,bardzo bardzo chciałabym jutro napisać tak jak w temacie,, upadłość konsumencka udało się! .. Jutro mam rozprawę i szczerze mówiąc już dzisiaj nieprzespana noc i mega stres. Zupełnie nie wiem czego się spodziewać,a raczej czytając wasze posty wiem,ze może być rożnie,niczego nie da się przewidzieć.Sprawa raczej skomplikowana – patologiczny hazard,bardzo duży dług, 38 wierzycieli.Wniosek pisałam sama i sama będę na rozprawie ,niby przygotowywałam się do tego około 8 mcy ale i tak umieram ze strachu. Ponoć w moim mieście sady są bardzo przychylne upadłym i bardzo szybkie,Co do szybkości to się sprawdziło, odpowiedz z wyznaczeniem terminu rozprawy miałam już po 12 dniach od złożenia wniosku,a co do przychylności zobaczymy jutro, Jakieś rady ?

oskam666
    Participant

Witam,
    Sąd pyta się bardzo szczegółowo o zarobki- gdzie się pracuje, jakie są perspektywy pracy jeśli ta praca zmieniała się w trakcie upadłości to co było tego powodem itd… Warto mówić tylko rzeczach na plus dla swojej osoby.
    Sąd pyta się bardzo szczegółowo o wydatki- ile się wydaje na utrzymanie mieszkania, na wyżywienie, na ubrania, itp.
    Są pyta się co jeszcze chce się wnieść do sprawy.
    I miałem takie pytanie: ,,Ile jestem w chwili obecnej w stanie wnosić na poczet planu spłaty?”
    Oraz: ,,O co wnioskuje?”
    Moja sprawa zakończona bez ustalania planu spłaty, a po dosłownie 3 latach otrzymałem kredyt hipoteczny w wysokości 300k na zakup własnego mieszkania.
    Nie zapeszając- Powodzenia.

anheros
    Participant

oskam – ale zrozumiałem, że perse ma dopiero rozprawę O OGŁOSZENIE upadłości, a radzisz jej jak się zachować na ustalaniu psw. TO NIE TA ROZPRAWA!

oskam666
    Participant

OK,
    Fakt, temat przeznaczony dla osób po upadłości, czyli w trakcie planu spłaty lub po i to mnie zmyliło.
    Mój wniosek też pisałem sam i był na tyle szczegółowy i szczegółowo uzasadniony, że nie miałem rozprawy tylko od razu wizyta syndyka z informacją, że jestem upadły i wręczyła mi postanowienie za pokwitowaniem.
    Cały procedura w moim przypadku trwała 1rok i 3mies, ale pewnie nie bez znaczenia było to, że jeden wierzyciel.
    Kolego anheros jak sprawa z twoimi pismami odnośnie BIK??? Co u Ciebie widać w raporcie BIK??? Rachunki zamknięte, czy status ,,umorzone” lub ,,oddłużone”???

anheros
    Participant

No mam dalej kredyty w dziale nie tym statystycznym z adnotacją „odnotowano opóźnienia” – mam na myśli zwykły raport BIK/informację ustawową.
    Napisałem do tych banków i będę czekał na odpowiedź.
    Wcześniej napisałem do BIK i mam info w BIK o zakończeniu postępowania, ale w świetle tego co tutaj napisano, to chyba niewiele zmienia w praktyce.

oskam666
    Participant

Z mojego doświadczenia są 2 kroki.
    1- przypomnienie się do byłego wierzyciela, że zgodnie z postanowienie sądu mają obowiązek zamknąć wierzytelność w BIK, niezależnie od obecnego statusu. U mnie zmienił się na ,,OD”, czytał oddłużenie i data zamknięcia to data zakończenia postępowania.
    2- pismo o zaprzestaniu przetwarzania danych w BIK i przeniesienie do części statystycznej (posty powyżej), gdy są one już zamknięte.

oskam666
    Participant

Witam wszystkich zainteresowanych,

W dniu dzisiejszym mój kredyt mieszkaniowy został uruchomiony.
    Wielkie dzięki dla mojego doradcy, który wiedział gdzie co i jak działać i wszystkie formalności załatwiał za mnie.
    Była to i tak jedna wielka niewiadoma do samego końca.
    Prawdopodobnie jestem pierwszą osobą w Polsce, która otrzymała kredyt hipoteczny na zakup mieszkania po upadłości konsumenckiej (tej na nowych zasadach).

Pozdrawiam,
    Mateusz

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 5 miesiące temu przez  adw. Michał Hajduk. Powód: Kryptoreklama

karol123
    Participant

Brzmi trochę jak reklama. Dziękuję. Ja nie chcę żadnych kredytów. To wynalazek szatana. Wolę wynajmować.

karol123
    Participant

To nie jest tak że cała ta historia z tym kredytem hipotecznym jest wymyślona? I że Pan Rober Roguski z jakiejś tam firmy pożyczkowej typu para bank szuka na forum ludzi po upadłości po to aby im powciskać jakieś złodziejskie produkty? Jeśli się mylę. To bardzo przepraszam. Ja po prostu nie lubię jak ktoś na forum się tak reklamuje. Uważam, że forum jest mecenasa. I tylko on ma prawo się tutaj reklamować.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 5 miesiące temu przez  karol123.

Patrycja
    Participant

Zgadzam się z @karol123, a @oskam666 od pierwszych swoich postów w grudniu 2017 tylko o tym kredycie pisze
    Znajomy z firmy pożyczkowej mówi, że dla nich klient już po zakończonej upadłości konsumenckiej co wyszedł na prostą to dobry klient bo nie ma zagrożenia że ogłosi upadłość jak nie będzie miał z czego spłacać

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 5 miesiące temu przez  Patrycja.

karol123
    Participant

Jeżeli się mylę to przepraszam. I proszę o wybaczenie. Ale daję 90% że się nie mylę. Jesteś marną kreaturą, która chce naciągać na swoje gówniane produkty. Nie jesteś żadnym upadłym ani byłym upadłym. Twoje wpisy coś mi śmierdzą.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 5 miesiące temu przez  karol123.

anheros
    Participant

Karol znowu pojechał po bandzie…
    Smutne, Karolu 🙁
    Ja takiego odczucia nie miałem – niemniej nawet jeśli, to należało poprzestać na poprzednim poście.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 88)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.