Upadłość konsumencka – udało się!

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Upadłość konsumencka – udało się!

Ten temat zawiera 87 odpowiedzi, ma 20 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  anulka07 4 miesiące, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 88)
  • Autor
    Wpisy

anheros
    Participant

Merkon – a może: „Matilda! Pokaż cycki za reklamę!” – co?
    Przecież to delikatnie mówiąc nieuprzejme, żeby nie powiedzieć, że ch.mskie – zamieszczać reklamę na forum Mecenasa, który to forum stworzył, prowadzi i z tego żyje!!! Tak „polaczkowatość” widzę… 🙁

oskam666
    Participant

Witam,

Czekam jaki będzie finał, ale wszystko jest na dobrej drodze.
    Podstawą było ,,wyczyszczenie BIK”. Po kilku pismach w formie reklamacji moje dane w BIK znalazły się w części statystycznej.
    W BIK otrzymałem ocenę punktową, chyba 524pkt. Więc podobno przyzwoicie.
    Nie chciałem podjąć się ponownej samodzielnej walki o kredyt hipoteczny. Przez przepadek (dużo by pisać) trafiłem na poleconego EXPERTA Finansowego (słowo EXPERT nie jest przesadzone). Działa w Warszawie i okolicach, kontakt mogę przesłać tylko na priv dla zainteresowanych. NIE BIERZE PROWIZJI. Najkrócej mówią to działa bardzo niestandardowo i w tydzień miałem złożowe wnioski w 4 bankach, które po 2-3 znalazły się już na biurku analityków 🙂
    Obiecuje odpowiedź jaki będzie finał całej sprawy.

oskam666
    Participant

Witam ponownie wszystkich,

Obiecałem odpowiedź co dalej, jak się wszystko potoczyło.
    Czy jest możliwe aby osoba upadła otrzymała kredyt hipoteczny po upadłości???
    TAK TAK TAK
    Do kredytu przystępuje sama. Moja upadłość zakończona w Maju 2016 umorzeniem bez planu spłaty.
    W dniu wczorajszym otrzymałem POZYTYWNĄ odpowiedź w jednym z banków.
    Kilka Banków dało negatyw oczywiście, często na etapie wniosku ,,System” z automatu dał negatyw po wskazaniu, że jestem po upadłości.
    Niektóre banki w swoich procedurach nie uwzględniają tego, że osoba po upadłości będzie w ogóle starała się o kredyt. Ale taką informację i tak banki widzą z raportu BIK.

Pozdrawiam.

karol123
    Participant

To gratulacje. Banki chcą zarabiać pieniążki. Paradoksalnie taki gość wyczyszczony po upadłości to dobry klient. Po pierwsze jest czysty. Nie ma zobowiązań. Po drugie upadłość czegoś go nauczyła. Ja jednak po upadłości zmieniłem swoje podejście do życia. Wolę wynajmować niż kupować na kredyt. Kredyt to czyste zło. Nigdy w życiu nie wezmę kredytu. A też mi proponowano kartę kredytową w baku w którym mi spływa pensja. Pewnie to była taka wstępna propozycja. Jakby odkryli, że jestem świeżo po to pewnie by się wycofali. Ale ja nawet nie rozmawiałem. Powiedziałem tej Pani w okienku, że nigdy w życiu nie wezmę kredytu.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 11 miesiące temu przez  karol123.

oskam666
    Participant

W moim przypadku w Warszawie wynajmować mieszkanie 44m2 z Żoną i małym dzieckiem (8 miesięcy) za 1900 + opłaty.
    To za te same pieniądze spłacam swoje 52m2 (Rata ok 1450+ czynsz 400), ale na dzień dobry do kredytu prawie 80k wykładam z własnych pieniędzy (wkład własny).

anheros
    Participant

Gratulacje!
    A jaki to bank?

oskam666
    Participant

Eurobank.

anheros
    Participant

A skąd wiedziałeś jaki dokładnie i że nie w części statystycznej wpis w BIK?
    Ja wysłałem do BIK postanowienie i odpowiedzieli, że „umieścili informację” o zakończonym postępowaniu. Coś jeszcze radzisz zrobić?

oskam666
    Participant

Kolego anheros.

Raport BIK podpowiada wszystko (ja wykupiłem pakiet za ok 70zł za 12 raportów). Co 1-2 tygodnie lub gdy było mi to potrzebne odświeżałem raport.
    Postanowienie o zakończeniu po mojej interwencji telefonicznej/pisemnej wysłał do BIK były wierzyciel (bo to jego obowiązek). On robił wpisy o wszystkim w BIK i on nimi zarządza.
    Po tym pismo do banku w formie wniosek/reklamacja. Reklamacja na to, że 1,5roku po zakończeniu co miesiąc przesyłali info że jest windykacja. Wniosek o przeniesienie danych do cześć statystycznej (nie widocznych dla banku). Ważne wniosek o przeniesienie dany a nie ich usunięcie. Czytaj moje posty w tym temacie. Do puki dane nie zostały wrzucone do część statystycznej to nie miał oceny punktowej.
    Jaki bank? Tu pomagał mi EXPERT kredytowy, na priv mogę przesłać kontakt. Działa w Warszawie i okolicach, nie bierze prowizji.
    Do jakich banków składamy papiery decydował on, zdałem się na jego znajomości i doświadczenie.

Podstawa to BIK. Jak nie masz oceny scoringowej to nie ma o czym marzyć i z miejsca nie ruszysz.

oskam666
    Participant

Po zakończeniu sprawy ok 0,5 roku to czas na oficjalny odpis PRAWOMOCNEGO wyroku o zakonczeniu. Po tym czasie walcz reklamacjami do wierzyciela/wierzycielów o przeniesienie do części statystycznej, bo po tym dopiero masz ocenę punktową.

anheros
    Participant

No dobrze – ale trzeba 70 zł płacić BIK, żeby tylko dowiedzieć się czy jesteś już w części statystycznej?
    Jakie pół roku? Ja prawomocny na piśmie miałem po 3 tygodniach od posiedzenia…?

oskam666
    Participant

Jednorazowy raport z ocena punktowa to koszt ok 30zł, więc wolałem pakiet.
    Na pewno z automatu nie będziesz w części statystycznej o to trzeba pisać do wierzycieli.
    W listopadzie 2016 roku dostałem oficjalne pismo z odpisem z sądu.

anheros
    Participant

A w tej punktowej (lub pakiecie) pisze, że ten i ten wierzyciel Cię dalej zgłasza itp.? Są wszystkie potrzebne informacje?

oskam666
    Participant

Tak.
    Masz historie każdego kredytu i daty kiedy dany wierzyciel przesyła dane do BIK.
    Pełny raport z BIK jest Ci potrzebny do napisania poprawnie Wniosku o przeniesienie danych do części statystycznej.
    Musisz koniecznie napisać które kredyty o kiedy zostały zamknięte wnioskujesz o przeniesienie do danych statystycznych.
    U mnie w BIK wyglądało to tak.
    1. Interwencja o tym że w BIK nie ma informacji o zakończeniu postępowania.
    Efekt wprowadzone
    2. Interwencja o tym że nadal przesyłają cyklicznie o tym, że jest to Windykacja
    Efekt zmiana statusu na Oddłużenie i Zamknięcie zobowiązań.
    3. Reklamacja/ Wniosek o ,,wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych po zamknięciu zobowiązań” oraz wniosek o przeniesienie tych zamkniętych kredytów do części statystycznej (tu precyzyjnie wskazujemy jakie kredyty, tz. nr umowy, data zawarcia, data zamknięcia, nr id w BIK… itd.)
    Efekt załatwili wszystko (przychylili się do wniosku).
    Po kroku nr dopiero miałem ocenę punktową. Uwaga informacja o Upadłości konsumenckiej widnieje chyba 10lat od ogłoszenia upadłości i z tym nic nie zrobisz.
    Właściwie masz gotowca. Wzory pism i wniosku znajdziesz w necie.

anheros
    Participant

Punktów rzecz jasna nie widzę, ale u mnie też jest 2 wierzycieli, których nie powinno być – zaraz wysyłam pisma do nich. Widzę to w bezpłatnej informacji ustawowej z BIK. Trzeba napisać – jak to pisałeś: że mają usunąć, coś konkretnego? Załączyłeś prawomocne o stwierdzeniu wykonania psw czy coś jeszcze?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 88)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.