Upadłość konsumencka – udało się!

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Upadłość konsumencka – udało się!

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 88)
 • Autor
  Wpisy
 • #1634
  kacea
  Participant

  Witam wszystkim,

  26.07 została ogłoszona upadłość mojego partnera. Wniosek składaliśmy we wrocławskim sądzie w styczniu 2016r. Czekaliśmy prawie 7 miesięcy na wyznaczenie daty pierwszej rozprawy. Momentami myślałam, że nasz wniosek mógł po prostu gdzieś zaginąć :).
  Przesłuchanie odbyło się 19.07 i trwało 40 minut. Trzeba było jeszcze raz opowiedzieć wszystko, co było we wniosku. Sędzia zapytał jedynie dlaczego w tam młodym wieku zdecydował się na kredyt, jak się teraz utrzymuje i gdzie mieszka.
  Na rozprawę zabraliśmy ze sobą kopię wniosku, aby nie pogubić się w zeznaniach :).
  Po przesłuchaniu sędzia zarządził chwilę przerwy, a następnie odroczył sprawę o tydzień. I po tygodniu – UDAŁO SIĘ. Po niecałym tygodniu skontaktował się z nami syndyk i umówiliśmy się na spotkanie. Nawet nie chciał przyjść do mieszkania-wynajmowane więc nic tam nie ma. Od razu przeszliśmy do konkretów, bez patyczkowania się 🙂 (jak to określił syndyk). Niestety dowiedzieliśmy się, że w przypadku majątku-nieruchomość, cała procedura potrwa dłużej i może trwać 8 miesięcy-1 rok. Gdyby tego domu nie było, to wszystko zakończyłoby się w przeciągu 3-4 miesięcy. Także trafił nam się bardzo rzeczowy Pan :). Bardzo nas to cieszy, zależy nam na jak najszybszym i najbardziej sprawnym zakończeniu tej sprawy.

  #1635

  Gratuluje 🙂
  Dziwie się tylko, że tyle czasu trzeba było czekać na rozprawę. Zwłaszcza we Wrocławiu gdzie nigdy dłużej jak 2 miesiące nie czekałem.

  #1638
  Tommy
  Participant

  Gratulacje! To rzeczywiście coś długo to trwało zanim doszło do rozprawy. Ja składałem wniosek z końcem października 2015 uzupełniając w listopadzie, a rozprawa odbyła się pod koniec stycznia i to bez mojej osoby Sąd wydał pozytywną dla mnie decyzję. Do tej pory czekam na ostateczne postanowienie czy upadłość będzie natychmiastowa czy też jeszcze będę spłacał coś przez kolejne 36 m-cy. Listę z wierzycielami, którzy się zgłosili podpisywałem z końcem maja i teraz czekam. Syndyk coś mówił o zakończeniu we wrześniu, ale to pewno zależy od sędziego. Pożyjemy zobaczymy, na tą chwilę cały czas do syndyka wpływa 0,25 mojego świadczenia z ZUS.

  #1639
  kacea
  Participant

  Dziękuję :).
  My wniosek uzupełnialiśmy 2-krotnie. Za pierwszy razem po około 5 miesiącach zostaliśmy wezwani do uzupełnienia braków formalnych, a następnie poinformowaliśmy o nowym wierzycielu.
  Tommy – czy masz jakiś majątek do spieniężenia? U nas syndyk zaznaczył, że gdyby nie dom, to wszystko zajęłoby mu max. 4 miesiące. Długo czekaliśmy na ogłoszenie upadłości, ale przynajmniej Pan syndyk trafił nam się konkretny.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 11 months temu przez kacea.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years, 11 months temu przez kacea.
  #1642
  anulka07
  Participant

  Ja w upadłości jestem od 10 miesięcy, nie mam majątku, a nie widziałam jeszcze listy wierzytelości. Na początku też usłyszałam, że wszystko potrwa najwyżej pół roku, ale a tego co czytam i widzę to wszystko zależy od sprawności syndyka. Potem jeszcze dochodzi „sprawność” naszych polskich sądów.

  #1644
  Tommy
  Participant

  Do kacea – Nie, nie mam majątku jeśli chodzi o nieruchomości, a jedynie to co przeją syndyk od komornika i co miesiąc zostaje mi potrącone z renty.

  Anulka07 no to współczuję sprawności Twego syndyka i sędziego, bo 10 miesięcy i nie mieć listy wierzytelności podpisanych to jakaś masakra.

  #4182
  mala84
  Participant

  ale po ogłoszeniu upadłości od kolejnego miesiąca wchodzi w życie plan spłaty??

  #4227
  moskit
  Participant

  Od ogłoszenia upadłości do ewentualnego planu spłaty wierzycieli daleka droga. Proponuje poszukać na blogu jak wygląda cała procedura. Na forum też jest sporo informacji.

  #4228
  anheros
  Participant

  Dokładnie jak moskit pisze!
  Jeśli to potrwa 1 rok lub niewiele więcej – to i tak będzie szybko, a często trwa dużo dłużej.

  #7393
  oskam666
  Participant

  Witam,
  Na początek napiszę o ty, że w moim przypadku: UDAŁO SIĘ BEZ PLANU SPŁATY

  U mnie był 1 wierzyciel w postaci banku, bez windykacji (jeszcze).
  Szukałem dużo informacji na temat co po zakończenia sprawy.
  Ogłoszona upadłość: luty 2015
  Zakończenie: maj 2016
  Do dnia dzisiejszego w moim BIK-u widnieje ,,windykacja” naliczana codziennie. Jest 1,5 roku po zakończonej sprawie
  Bank zapewnił mnie, że to było niedopatrzenie z ich strony, że informacji o zakończeniu sprawy nie przesłali. Więc zajmą się tym niezwłocznie.
  Minął miesiąc i nic. Brak kontaktu również, choć atakuje telefonicznie co 1-2 dni.
  Co mogę jeszcze zrobić w temacie?
  Zależy mi na sprostowaniu sprawy, ponieważ chce się ubiegać o kredyt hipoteczny (1 z banków w swoich procedurach nie widzi przeciwwskazań do udzielenia po zakończeniu sprawy). Nim złożę wniosek to muszę sprostować BIK.
  Obiecuje odpowiedź jaki będzie finał kredytu do hipoteki.

  #7394
  anheros
  Participant

  Gratulacje.
  Ale – nie czytasz forum, Kolego! Pisałem już tutaj, że do BIKu można samemu wysłać prawomocne postanowienie o stwierdzeniu wykonania psw i odnotują to w swoim systemie.
  Poza tym kwestia jest taka, że BIK i tak przetwarza dane przez jakiś czas. Ale jak podejdzie inny bank do tego faktu – to jest różnie i daj znać jak to było w Twoim przypadku.
  Co to za bank, co zgadza się udzielić kredytu komuś, kto upadł?

  #7395
  oskam666
  Participant

  Bank PKO BP (chyba jako jedyny) Wg ich wytycznych we wniosku jest nawet miejsce na wskazanie dat związanych z upadłością.
  Ich przepisy mówią, że osoba w trakcie upadłości czy też w trakcie planu spłaty z automatu nie dostaną kredytu,
  ale po zakończeniu procedury nie ma przeciwwskazań, (tz. nie zostanie z automatu odrzucony). Podlega indywidualnej ocenie.
  Na pewno się pochwalę jaki będzie finał, wniosek składam osobiście bez doradcy kredytowego.

  #7396
  anheros
  Participant

  Powodzenia!
  …bo w zasadzie nie powinno być (po prawomocnym stwierdzeniu spłacenia psw) z tym żadnego problemu, a klient powinien być traktowany jak każdy inny. A nawet rzekłbym LEPIEJ, bo ten klient już przeszedł mękę egzekucji i sprzedaży majątku i WIE co to znaczy!
  Ale większość banków musi do tego dojrzeć, dorosnąć – bo na razie jest „nie bo nie”, takie szczeniackie mocno podejście.

  #7397
  anheros
  Participant

  Znalazłem coś takiego na stronie PKO BP:
  https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/kredyty-i-pozyczki/limity-w-koncie/debet-na-pko-koncie-za-zero/
  Proszę zwrócić uwagę na film, który prezentuje rubrykę odnośnie czy toczyło się postępowanie upadłościowe. Pierwszy raz widzę taki wniosek 🙂 Idziemy do przodu – choć wolno i powolnie jak to w Polsce (opór przed zmianami), ale jednak!
  I chwała za to PKO BP! 🙂

  #7778
  Merkon
  Participant

  Powodzenia 🙂 U mnie w rodzinie była osoba, która również potrzebowała takiej pomocy, ale ona wówczas skorzystała z pomocy profesjonalnej firmy. Można o niej poczytać na fb tutajhttps://www.facebook.com/pg/upadlosc.konsumencka.szczecin/reviews/?ref=page_internal gdyby ktoś był zainteresowany.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 88)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.