Upadłość konsumencka Lublin

Forum Fora Sądy upadłościowe Sąd upadłościowy w Lublinie Upadłość konsumencka Lublin

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  adw. Michał Hajduk 1 miesiąc, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)
  • Autor
    Wpisy

Jeżeli interesuje Cię to jak przebiega rozpoznawanie wniosku o upadłość konsumencką w sądzie upadłościowym w Lublinie polecam lekturę mojego wpisu na ten temat, do którego link znajdziesz TUTAJ.

karol123
    Participant

To jakiś kompletny koszmar. Ja jak składałem w 2015 roku w Warszawie to nic nie miałem. Ani umów ani dat ani nawet sensownego wytłumaczenia na co wydałem. I dostałem upadłość. Ja nie wiem jak to możliwe że ustawa jest taka sama dla wszystkich a co sąd to obyczaj.

Niestety na przestrzeni lat wiele się zmieniło. W sądach upadłościowych kształtują się różne praktyki. Dlatego też wniosek, który przechodzi w jednym sądzie w innym może zostać zwrócony jako obarczony brakami. Nawet w Warszawie potrafią być z tym już problemy. Najgorsze jest to, że aby wykazać absurd pewnych żądań, to należy wnieść zażalenie. Zażalenie natomiast potrafi być rozpatrywane nawet pół roku. Dlatego też nie ma sensu kruszyć kopi o pewne rzeczy.

karol123
    Participant

No dobrze. A jak ktoś wiedząc że ma kredyt np w banku X ale nie mając umowy. Bo kredyt jest sprzed 10 lat wymyśliłby sobie kwotę i datę. Oczywiście na zasadzie mniej więcej tyle ile brał. I wymyślił ile teraz ma tego kredytu. Sąd i tak tego nie jest w stanie zweryfikować. A i tak w postę powaniu upadłościowym wierzyciele piszą o wysokości zobowiązań zgłaszając wierzytelności po tym jak syndyk do nich pisze. Gorzej z tym, że sąd chce umowy. Ale chyba w bankach są kopie wszystkich umów.

Sąd nie jest w stanie tego zweryfikować, a nawet syndyk, jeżeli wierzyciel stwierdzi, że nie opłaca mu się dokonywać zgłoszenia wierzytelności 🙂

Z powodu braku umowy akurat sądy nie robią zbytniego problemu. Najbardziej upominają się o „terminy płatności” i z ich ustaleniem zazwyczaj też jest najwięcej trudności.

wacek33
    Participant

A jak wygląda sprawa z)upadłościa hazardzistya tym sądzie? Jakieś wnioski były tam przez forumowiczów składane?

Właśnie mam w toku jedną taką sprawę. Jak się zakończy dam znać.

Niestety sąd upadłościowy w Lublinie (Świdniku) nie uznaje uzależnienia od hazardu jako okoliczności, która wyklucza przypisanie dłużnikowi winy i rażącego niedbalstwa.

wacek33
    Participant

Więc pozostaje tylko czekać na przyjęcie nowej ustawy i dopiero próbować… Dzięki za informację.

wacek33
    Participant

Panie Michale, jedno pytanie… Czy w momencie wejście w życie nowej ustawy to czy Sąd w Świdniku bedzie jedynym w woj.lubelskiem gdzie będzie można składać wnioski o upadłość?

W tej kwestii raczej nic się nie zmieni.

czesio
    Participant

w tym kraju lepiej być alkoholikiem niż hazardzistą ,gdyż alkoholizm jest chorobą w Polsce – bez komentarza

Zależy w jakim sądzie. W Warszawie uzależnienie od alkoholu, jak i od hazardu traktowane są w ten sam sposób, tj. stanowią podstawę ogłoszenia upadłości.

Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.