Upadłość konsumencka i założenie spółki z oo

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość konsumencka i założenie spółki z oo

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  moskit 1 miesiąc temu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy

Ukpp
    Participant

Witam,
    Przygotowuje dokumenty do złożenia wniosku o upadłość konsumencka.
    Jestem zatrudniony w firmie mojego ojca na 1/4 etatu.
    Chcialbym zarejestrować spółkę zoo na siebie aby zacząć działac na własny rachunek.

Czy rejestracja spółki na siebie ale nie pobieranie żadnego wynagrodzenia nie przekreśli powodzenia
    Ogłoszenia upadłości?

Dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam

Aldonaa
    Participant

Działalności gospodarczej prowadzić nie można składając wniosek o upadłość konsumencką.
    O spółkach nie wypowiem się bo się w tym nie orientuję.
    Chcę tylko zwrócić Ci uwagę na pojęcie tzw. „moralności płatniczej” (dłużnik nie uchyla się od obowiązku spłaty zaległych zobowiązań, wyrażając przy tym chęć uregulowania wszystkich należności oraz poprawę swojej sytuacji finansowej). To tak w zestawieniu 1/4 etatu czy nie pobierania wynagrodzenia. Krótko mówiąc – trzeba uważać aby nie przekombinować.

moskit
    Participant

@Pat.pulawski
    Jeśli będziesz miał udziały w tej spółce zostaną one sprzedane przez syndyka. Druga sprawa to rodzaj umowy/kontraktu na podstawie którego będziesz pełnił tę funkcję. Umowa b2b odpada, umowa o pracę owszem jest możliwa. Trzecia – to kwestia wynagrodzenia, o której to już napisała Aldonaa.
    Wobec tego nie ma szans na proponowane przez Ciebie rozwiązanie w tej formie.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.