Upadłość konsumencka- hazard

Forum Fora Sądy upadłościowe Sąd upadłościowy w Lublinie Upadłość konsumencka- hazard

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Autor
    Wpisy
    Michal111
    Uczestnik

Witam. Mam pytanie jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o upadłość spowodowaną hazardem w sądzie w Lublinie?znalazłem jakieś wpisy z 2019r że ten sąd negatywnie rozpatrywał wnioski o upadłość spowodowane hazardem, oraz byl opisywany jako jeden z najbardziej rygorystycznych sądów jeżeli chodzi o ogłoszenie upadłości. Czy miał ktoś styczność z tym sądem i wie jak sytuacja wygląda obecnie?

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Zasadniczo dużo się nie zmieniło. Z tą różnicą, że teraz nie tyle oddala wnioski, co przy podejmowaniu końcowej decyzji w przedmiocie oddłużenia i ustalenia planu spłaty wierzycieli często przyjmuje, że stan niewypłacalności był wynikiem co najmniej rażącego niedbalstwa.

Michal111
    Uczestnik

Rozumiem że jeżeli sąd uzna stan niewypłacalności był wynikiem co najmniej rażącego niedbalstwa to może nie ustalić wtedy psw?

adw. Michał Hajduk
    Administrator

PSW może ustalić niezależnie od winy, czy rażącego niedbalstwa. One mają znaczenie przy określaniu okresu na jaki zostanie ustalony ewentualny PSW. Przy winie i rażącym niedbalstwie PSW ustala się na okres od 3 do 7 lat.

To czy będzie PSW zależy od możliwości zarobkowych oraz kosztów niezbędnego utrzymania.

Michal111
    Uczestnik

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze tylko jedno pytanie, czy prowadził Pan jakąś sprawę gdzie upadłość została ustalona ale sąd nie ustalił PSW?

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Chodzi o umorzenie zobowiązań bez ustalania PSW? Tak miałem sporo takich sprawa.

Michal111
    Uczestnik

Przepraszam źle sformułowałem pytanie. Czy jest taka możliwość że sąd ogłosił upadłość ale na ostatnim etapie nie zdecyduje się na oddłużenie? Czyli nie umorzy zobowiązań oraz nie ustali PSW?

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.