Upadłość konsumencka- hazard

Forum Fora Sądy upadłościowe Sąd upadłościowy w Lublinie Upadłość konsumencka- hazard

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #19688
  Michal111
  Uczestnik

  Witam. Mam pytanie jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o upadłość spowodowaną hazardem w sądzie w Lublinie?znalazłem jakieś wpisy z 2019r że ten sąd negatywnie rozpatrywał wnioski o upadłość spowodowane hazardem, oraz byl opisywany jako jeden z najbardziej rygorystycznych sądów jeżeli chodzi o ogłoszenie upadłości. Czy miał ktoś styczność z tym sądem i wie jak sytuacja wygląda obecnie?

  #19689
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Zasadniczo dużo się nie zmieniło. Z tą różnicą, że teraz nie tyle oddala wnioski, co przy podejmowaniu końcowej decyzji w przedmiocie oddłużenia i ustalenia planu spłaty wierzycieli często przyjmuje, że stan niewypłacalności był wynikiem co najmniej rażącego niedbalstwa.

  #19694
  Michal111
  Uczestnik

  Rozumiem że jeżeli sąd uzna stan niewypłacalności był wynikiem co najmniej rażącego niedbalstwa to może nie ustalić wtedy psw?

  #19696
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  PSW może ustalić niezależnie od winy, czy rażącego niedbalstwa. One mają znaczenie przy określaniu okresu na jaki zostanie ustalony ewentualny PSW. Przy winie i rażącym niedbalstwie PSW ustala się na okres od 3 do 7 lat.

  To czy będzie PSW zależy od możliwości zarobkowych oraz kosztów niezbędnego utrzymania.

  #19697
  Michal111
  Uczestnik

  Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze tylko jedno pytanie, czy prowadził Pan jakąś sprawę gdzie upadłość została ustalona ale sąd nie ustalił PSW?

  #19700
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Chodzi o umorzenie zobowiązań bez ustalania PSW? Tak miałem sporo takich sprawa.

  #19701
  Michal111
  Uczestnik

  Przepraszam źle sformułowałem pytanie. Czy jest taka możliwość że sąd ogłosił upadłość ale na ostatnim etapie nie zdecyduje się na oddłużenie? Czyli nie umorzy zobowiązań oraz nie ustali PSW?

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.