Upadłość konsumencka czy w moim przypadku to zadziała?

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość konsumencka czy w moim przypadku to zadziała?

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  pas1973 2 miesiące temu.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy

Vika1596
    Participant

Witam
    Właśnie jestem na ostatniej prostej aby złożyć wniosek do sądu o upadłość konsumencką.
    Mam 36 lat jestem mężatką i mam dwoje dzieci. Wszystko zaczęło się 9 lat temu kiedy otworzyłam Żabkę.Nie będę się nad tym rozwodzić bo szkoda nerwów.Decyzja zapadła nagle kiedy w zeszłym tygodniu dostałam pismo od w/w firmy o długu wobec nich.Sprawa jest dość skomplikowana ponieważ mój mąż i moi rodzice podpisywali weksel.Jestem załamana po firmie zostały mi same długi i nic więcej.Ostatnio stałam na moście i zastanawiałam się…..Czy ktoś jest mi w stanie pomóc i powiedzieć jak i co zrobić? Uprzedze kolejne pytanie nie pieniędzy na adwokata ponieważ komornicy siedzą mi na pensji.Napisalam to trochę chaotycznie ale nie wiem co robić?!?!?!

pas1973
    Participant

Cóż, kolejny dowód, ze franczyza jest dobra tylko dla franczyzodawcy. Przecież jeśli ktoś ma dobry biznes, po co miałby dzielić się zyskami? Franczyza to zrzucenie kosztów na kogoś, kto wierzy, że zarobi na prowizji. 🙁

Napisz więcej o sobie. Czy nadal masz działalność gospodarczą? Lub kiedy ją zamknęłaś? Czy długi mają związek z działalnością? Czy to wśród długów masz jakieś „chwilówki”? Czy składałaś wniosek o upadłość przedsiębiorcy?

Vika1596
    Participant

Witam.Tak teraz to wiem wtedy byłam mloda bez pomysłów na życie.Ta opcja wydawała mi się dobra dla kogoś kto jeszcze wtedy nie miał dzieci itp. Działalność zamknęłam w 2009r.Po niej pozostał mi dług w Zabce w Urzędzie Skarbowym w ZUS. Podczas działalności nie zaxiagalam kredytów itp.W 2016 r wzięłam 2 chwilówki z powodu rozstania z mężem poprostu porostu nie miałam środków do życia a moją pensja w Biedronce ledwie starczyła dla mnie i dzieci.Do teJ pory pracuje legalnie a komornicy zabierają ile mogą Nie nie składała nigdy wniosków o upadłość przedsiębiorcy

Vika1596
    Participant

W tym wszystkim najbardziej martwię się o rodziców że wejdą im na pensje bo podpisali weksel 11 lat temu .Jeśli chodzi o mnie mogę pracować na 3 etaty byleby jakoś uporać się z tym wszystkim.Czy jest jakaś wogole możliwość?Jeśli będzie trzeba opiszę cała sytuację od a do z jak to było ale to bardzo długi tekst i niezbyt przyjemny.

Vika1596
    Participant

Czy ktoś mi pomoże?

Guana32
    Participant

@vika a ile masz tego zadłużenia?
    Ciężko ci doradzić jao podałaś tak mało informacji. Czy np zadłużenia masz 100tys czy tylko 10tys.
    Czy masz jakieś jeszcze kreduty oprócz chwilówek??
    Brak wniosku o upadłość przedsiębiorcy w terminie możesz uzasadnić klauzulami rozsądku.

Vika1596
    Participant

Witam bezie tego jakieś 100tys Tak mam niewielki kredyt na 3tys.10 lat temu nikt mi nie powiedział ze musze złożyć upadłość przedsiębiorcy przysięgam dowiedziałam się tego dopiero z forum.Przez cały ten czas pracuje oprócz 1,5rkoku kiedy byłam z dziećmi w domu nikt mnie nie chciał zatrudnić wówczas.Teraz komornik ściąga co może ale w życiu tego nie splace.Nawet gdybym robiła na 3 etaty.Nie mam żadnego majątku nic kompletnie mieszkam kontem u brata.

Guana32
    Participant

Przy tej ustawie co teraz to wątpliwe abyś ogłosiła upadłość, Wg mnie powinnaś poczekać na nową ustawę i wtedy starać się złożyć wniosek. Najlepiej jakbyś uzbierała pieniądze na prawnika który Ci ten wniosek napisze.

pas1973
    Participant

Chyba też sugerowałbym wstrzymanie się. Bo tak: miałaś obowiązek złożyć wniosek o upadłość przedsiębiorcy, a nie zrobiłaś tego. To podstawa do oddalenia wniosku o upadłość konsumencką. Niby możesz się powołać na te „względy słuszności i humanitarne”, ale NIKT nie wie, co to tak naprawdę znaczy i wszystko zależy od sędziego. Za duże ryzyko.

Jeżeli działalność zamknęłaś w 2009, za około rok minie 10 lat od tego czasu a to likwiduje tę przesłankę do odrzucenia wniosku, jaką jest fakt nie złożenia w terminie wniosku o upadłość przedsiębiorcy. Gdybyś odczekała aż minie równe 10 lat od zakończenia działalności gospodarczej, pozbywasz się poważnego problemu. Sąd w ogóle nie będzie się już tą kwestią zajmował.

Do tego czasu może wejdzie już nowelizacja ustawy, która pod wieloma względami wydaje się lepsza dla upadających, choć też ma minusy.

To może wstrzymaj się na rok? Choć wiem, ze to kłopot.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.