upadłość konsumencka bez pomocy prawnika

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania upadłość konsumencka bez pomocy prawnika

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
  • Autor
    Wpisy
    Frodo12345
    Participant

Witam, moje długi wynoszą w sumie około 500 tysięcy , nie stać mnie na wynajęcie prawnika, który pomógł mi przejść przez upadłość. Sama zrobiłam spis wierzycieli . Mam pytanie , czy według was dam radę sama sporządzić dobrze wniosek a później w razie czego poradzę sobie w Sądzie ?

skyfall
    Participant

To czy uda Ci się samej przejść przez upadłość zależy od wielu czynników. Są sprawy proste i skomplikowane. Jeżeli orientujesz się w temacie, poświęciłaś czas na własną edukację w tym temacie, masz uporządkowane sprawy z długami, wiesz dlaczego popadłaś w niewypłacalność, masz osobowość fightera a dodatkowo lubisz wypełniać sformalizowane papiery i lubisz a wręcz kochasz biurokrację to dasz sobie radę sama a prawnik będzie jak piąte koło u wozu. Ciężko jest jednak ocenić Twoje szanse po tak krótkim opisie sprawy. Są różne przypadki np. ktoś ma dobrą pracę, zarabia dobrze i nagle ciężko choruje na nowotwora. Chemia, radioterapia, operacje. Niezdolność do pracy. I staje się niewypłacalny. W takim przypadku sprawa jest prosta. A teraz z innej beczki. Kandydat na upadłego prowadzi firmę. Przynosi ona po pewnym czasie stratę. Ale on wierzy,że będzie lepiej. Zaciąga kredyty bankowe, później parabanki i chwilówki a nawet zapożycza się u rodziny. Budzi się pewnego dnia z ręką w nocniku. Firma pada a on wyprzedaje majątek aby mieć na chleb i/lub wybiórczo zaspakaja wierzycieli. I tu sprawa jest trudna i skomplikowana gdzie trzeba wykazać się ogromną wiedzą i takim przedstawieniem sprawy aby się nie pogrążyć.

skyfall
    Participant

Z chęcią bym Ci bezpłatnie pomógł, Ale Pan Mecenas raczej chyba nie pozwala na wstawianie na swoim forum adresów e-mail. Jeżeli zapytasz się Pana Mecenasa (administratora tej strony) o zgodę to bezpłatnie Ci pomogę na ile będę mógł.

@Frodo12345
    W tym przypadku zrobię wyjątek 🙂 Proszę zamieścić. Usunę go dopiero po paru dniach.

@skyfall

Na stronie bloga jest wzór wniosku wraz z instrukcją jego samodzielnego sporządzenia.

Frodo12345
    Participant

Dziękuję p.Mecenasie ,za zgodę na umieszczenie mojego adresu czyli xxx

skyfall
    Participant

Serdecznie dziękuję Panie Mecenasie 🙂

Snajper
    Participant

Dzień dobry panie Mecenasie na portalu sąd Katowice pokazało mi sie z 20 kwietnia o upadłość piszę tam w uwagach NR SPISU NR POZYCJI ROK przekazano do archiwum i zakończono i drugie czasokres O CO TU CHODZI?

Pewnie chodzi o sprawę pod sygnaturą GU, którą z uwagi na zakończenie po ogłoszeniu upadłości archiwizują. Postępowanie upadłościowe prowadzone jest pod sygnaturą GUp. Formanie jest to odrębne postępowanie.

Snajper
    Participant

Ok dziękuję za informację a odrębne postępowanie upadłościowe to co oznacza?

Snajper
    Participant

I co dalej panie Mecenasie czego mogę się spodziewać?

Niczego. Zakończone sprawy są po prostu archiwizowane. Jeżeli jest w sądzie jakaś sprawa, to po jej zakończeniu akta są przekazywane do archiwum. Na podstawie tego co Pan napisał wnioskuje, że tak było.

Snajper
    Participant

Rozumiem dziękuję za informację panie Mecenasie czyli mogę się spodziewać PSW w najbliższym czasie?

Nie wiem. To co się dzieje z aktami GU nie ma żadnego wpływu na przebieg postepowania upadłościowego. To jest jedynie czynność czysto techniczna związana z zabezpieczeniem akt. Takie „schowanie akt do szafy”.

Snajper
    Participant

Dziękuję panie Mecenasie za odpowiedź

Przeglądajasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.