Upadłość konsumencka

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość konsumencka

Otagowane: 

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    weron525
    Participant

Witam.
    Moja sprawa wygląda tak byłam z nałogowym hazardzistą, który wyciągnął ode mnie mnóstwo pieniędzy, manipulował mną, szantażował, podnosił rece. Doszło do tego że zaczął zaciągać na mnie chwilówki około 200tysiecy zlotych. Ja, zmanipulowana nim i jego pięknymi słowami, obietnicami nic z tym nie zrobiłam bo ciągle wierzyłam że się ogarnie i przestanie grać i pomoże mi spłacać te zobowiązania i chociaż trochę mi pomoże. Niestety tak nie było gdy już naprawdę skończyły się moje pieniądze potrafił wybrać z konta moja wypłatę i nie miałam za co zyc, bo on ciągle myślał że wygra. Zaczął oszukiwać ludzi przez internet, sprzedając im rzeczy których nie miał podkładał się za moją osobe, wszystkie pieniądze z oszustw przegrywał. On przegrał całe moje życie, teraz toczy się postępowanie w prokuraturze przeciwko niemu o te wszystkie wyłudzenia. A ja zostałam z wielkimi długami, bez chęci do życia, nie widzę innego ratunku niż upadłość konsumencka. Zostałam bardzo zmanipulowana, zaszantazowana przez bezdusznego czlowieka, który widział we mnie tylko zyski finansowe. Naprawdę go kochałam i nigdy nie myślałam że człowiek chory może posunac się aż do takich rzeczy. Bardzo proszę o pomoc czy jest sens starania się o upadłość. Jeden adwokat mi odmówił i powiedział że nie podejmie się sprawy gdyż jest za mocno skomplikowana. Straciłam nadzieję. Komornicy co chwilę wchodzą mi na pobory…

moskit
    Participant

W myśl obecnych przepisów może być problem jeśli Twoją bierność Sąd potraktuje jako rażące niedbalstwo, które doprowadziło do niewypłacalności lub znacznego zwiększenia jej stopnia. Ewentualny wyrok może mieć tu kluczowe znaczenie. Jest jeszcze opcja by poczekać na nowelizację ustawy.

weron525
    Participant

Radca prawny też powiedział żeby poczekać do zakończenia sprawy i wtedy zacząć działać. Jak ma się zmienić upadłość masz może jakieś informacje… Teraz nawet nie wiem czy mam spłacać te długi czy dac się na spokój, bo 7 kredytów trafiło do kruka i tam wpłacam co miesiąc pieniadze.. jednak gdy wchodzi mi komornik na konto i mam wpłacac jeszcze krukowi to zostaje bez środków do życia. Czytałam na innym forum, że kobieta która padła ofiarą wyludzacza pieniędzy przez internet, wyznał jej miłość i ciągnął z niej pieniądze i sąd ogłosił jej upadłość… Nie wiem co będzie ze mną

moskit
    Participant

O nowych przepisach sporo jest na blogu Pana Mecenasa.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.