Upadłość konsumencka 2021

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość konsumencka 2021

Przeglądasz 15 wpisów - od 61 do 75 (z 76)
  • Autor
    Wpisy
  • #19028
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Jeżeli w toku postępowania upadłościowego przyjdzie nakaz zapłaty, to należy:
    1. niezwłocznie poinformować o tym syndyka telefonicznie oraz wysyłając mu skan/fotokopię nakazu na maila. Mail jest po to aby mieć dowód, że taka informacja syndykowi została przekazana.
    – na wszelkie wypadek
    2. niezwłocznie wysłać do sądu listem poleconym informację o ogłoszeniu upadłości. Najlepiej dołączyć kserokopię postanowienia o ogłoszeniu upadłości.

    #19033
    Snajper
    Uczestnik

    Ok DZIĘKUJĘ za odpowiedź Pozdrawiam

    #19044
    Snajper
    Uczestnik

    Witam czy ktoś już przeszedł upadłość konsumencka w Katowicach? Ja jestem w trakcie postępowania upadłościowego i chciałbym się dowiedzieć jak sąd w Katowicach podchodzi do sprawy

    #19049
    matt
    Uczestnik

    Witam 6 września wysłałem list do sądu o wydanie klauzuli prawomocnosci , moje pytanie w jakim mniej więcej czasie otrzymam ten dokument? Do 15 mam wpłacić pierwszą ratę a dopiero po pokazaniu tego uprawomocnienia w banku zostanie mi odblokowane moje konto? Czy dobrze to rozumiem?

    #19054
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Może to być parę dni, parę tygodni, a nawet miesięcy.

    Ten 15 to zapewne następnego miesiąca po miesiącu, w którym postanowienie stało się prawomocne. Zazwyczaj tak jest określany termin rozpoczęcia wykonywania PSW.

    Aby wykonywać PSW nie trzeba mieć stwierdzenia prawomocności. Oczywiście jeżeli na podstawie informacji z sądu wiemy, że PSW jest już prawomocne. Co więcej, to kiedy otrzymamy postanowienie ze stwierdzeniem prawomocności nie ma wpływu na obowiązek wykonywania PSW. Nawet jeżeli nie otrzymamy z sądu przedmiotowego dokumentu nie zwalnia to nas z obowiązku rozpoczęcia wykonywani PSW, jeżeli jest już prawomocne.

    #19055
    matt
    Uczestnik

    Panie Mecenasie czyli jeżeli nie dzień 15 września postanowienie wciąż nie jest prawomocne a właśnie na ten dzień mam ustalona 1 ratę to.znaczy że dopiero w następnym miesiącu mam zacząć spłacać?

    #19056
    Kevin
    Uczestnik

    Ja czekałem aż dostanę prawomocność i później nadplacilem 5 rat, taki mi doradził syndyk i powiedział, że to jest powszechnie stosowane

    #19057
    matt
    Uczestnik

    A długo czekałeś na te prawomocnosc?

    #19060
    Anonim
    Nieaktywne

    Skoro opłaconych 5 rat jednocześnie, to czekał nie krócej niż 5 miesięcy 😉

    #19068
    Katarzyna B
    Uczestnik

    Witam
    Mam pytanie czy alimenty i 500 plus wlicza się do dochodu? Pensje mam 2750zl
    Z góry dziękuję

    #19070
    matt
    Uczestnik

    Chodzi mn.o to że 15 września mam spłacić pierwszą ratę a wyrok sądu nie jest uprawomocniony i nie wiem czy teraz zapłacić czy dopiero po uprawomocnieniu

    #19071
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    @matt
    A co dokładnie jest wpisane w postanowieniu? Pierwszy raz spotykam się z tym żeby sąd w postanowieniu dot. PSW wskazał konkretny miesiąc, od którego ma być wykonywany PSW.

    Tak długo jak PSW nie jest prawomocny nie wykonuje się go.

    #19074
    Tyrice
    Uczestnik

    Mam pytanie..u mnie postanowienie się uprawomocnilo..A pytanie czysto techniczne..jak dotąd korzystałem z konta które założyła mi siostra tzn..mialem upoważnienie do korzystania z Niego..czy mogę dokonywać z tego konta przelewów w ramach Planu Spłat Rat??

    #19079
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    @Tyrice
    Tak, tylko w tytule należy wskazywać, że przelew dotyczy wykonywania wykonywania PSW.

    #19086
    Katarzyna B
    Uczestnik

    Witam
    Mam pytanie pisze wniosek o upadłość. I chciałabym wiedzieć czy alimenty i 500 plus wlicza się do dochodu?

Przeglądasz 15 wpisów - od 61 do 75 (z 76)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.