Upadłość konsumencka 2021

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość konsumencka 2021

Przeglądajasz 15 wpisów - od 46 do 60 (z 76)
  • Autor
    Wpisy
    Snajper
    Participant

Dzień dobry Panie Michale mam ogłoszoną upadłość konsumencką w kwietniu czy ja mogę do sądu pisać o jak najniższe raty w psw ?

Wiosna2019
    Participant

Duża ta opłata? Jak ja wnieść?

Jak napisał pan mecenas, opłata 20 zł. Wniosłem ją od razu przy składaniu pisma w sądzie.

Snajper
    Participant

Witam jestem po ogłoszeniu upadłości w kwietniu miesiąc temu dostałem z sądu z Lublina nakaz zapłaty przez Alior Bank co zrobić w tej sytuacji?

Snajper
    Participant

Czyli rozumiem że jeśli syndyk jeszcze nie zrobił psw to ja mogę do sądu pisać wniosek o jak najniższe raty?

perse
    Participant

Jeśli chodzi o nakaz zapłaty z Lublina to wysyłaj od razu sprzeciw do sądu w Lublinie w związku z upadłością konsumencką,sad oddali pozew.
    Jeśli chodzi o psw to zwykle syndyk zawiadamia cie o proponowanym przez niego planie spłaty i wtedy ty składasz swoja propozycję,nie składasz jej do sądu przed syndykiem.U mnie syndyk zawiadomił mnie o swojej propozycji i kazał dostarczyć jemu moją i potem obie złożył w sadzie,niestety sąd przychylił się do propozycji syndyka(wyższe raty) a nie mojej.

Snajper
    Participant

Ok dzięki za odpowiedź a co do sprzeciwu to jak to napisać i rozumiem dołączyć postanowienie?

Wiosna2019
    Participant

Witam jestem po ogłoszeniu upadłości w kwietniu miesiąc temu dostałem z sądu z Lublina nakaz zapłaty przez Alior Bank co zrobić w tej sytuacji?

Już miesiąc temu powinieneś powiadomić o tym syndyka, wysłać mu skany i wszystko co z tym związane. Po upadłości syndyk działa.

PolciaK
    Participant

Mam identyczną sytuację z Alior Bankiem. Ogłoszona upadłość, Alior podany jako wierzyciel, lecz nie zgłosił swojej wierzytelności u syndyka więc nie zostali ujęci w propozycji PSW. Najpierw pozwali mnie o zapłatę w Sądzie w Lublinie, lecz po interwencji syndyka sprawa została umorzona. To teraz założyli mi sprawę cywilną w Sądzie w Krakowie, oczywiście też syndyk interweniował, ale na razie cisza. Propozycja PSW poszła do sądu. I czekam teraz w zasadzie na postanowienie, a z tym Aliorem to nie mam pojęcia co będzie. Mam nadzieję że nic nie wskurają na drodze cywilnej jeśli byli podani we wniosku a po prostu nie zgłosili swojej wierzytelności. Co o tym myślicie?

Wiosna2019
    Participant

Mam nadzieję że nic nie wskurają na drodze cywilnej jeśli byli podani we wniosku

Tu na pewno nic, aczkolwiek trzeba pilnować.

PolciaK
    Participant

Ale pilnować w jakim sensie?

matt
    Participant

Jak mam wnieść opłatę za wydanie klauzuli prawomocnosci? Czy ten wniosek o te wydanie muszę przedstawić w sądzie osobiście? Mieszkam 100 km od sądu, gdzie był ogłoszony wyrok myślałem że mogę to zrobić listownie

Wiosna2019
    Participant

Ale pilnować w jakim sensie?

Założyć konta na portalu sądu, pilnować ewentualnych listów.

Wiosna2019
    Participant

Jak mam wnieść opłatę za wydanie klauzuli prawomocnosci? Czy ten wniosek o te wydanie muszę przedstawić w sądzie osobiście? Mieszkam 100 km od sądu, gdzie był ogłoszony wyrok myślałem że mogę to zrobić listownie

Wniosek oczywiście możesz wysłać pocztą, opłatę zrobisz przelewem na konto tego sądu.

Snajper
    Participant

Nie idzie na kilku założyć portalach sądowych mam jedno i nie idzie na więcej proszę o pomoc

Snajper
    Participant

A co do nakazu zapłaty ja informowałem syndyka telefonicznie to powiedział że mogę wysłać postanowienie o upadłości hmm już nie wiem co mam robić

Przeglądajasz 15 wpisów - od 46 do 60 (z 76)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.