Upadłość konsumencka 2021

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość konsumencka 2021

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 76)
  • Autor
    Wpisy

@matt
    W takiej sytuacji na pewno warto się odwoływać. Przy czym należy pamiętać, że przed wniesieniem zażalenia trzeba złożyć wniosek o pisemne uzasadnienie postanowienia, o ile postanowienie nie zostało już doręczone wraz z uzasadnieniem.

Jeśli można wiedzieć, to w jakim sądzie prowadzona jest sprawa?

matt
    Participant

Panie Michale sąd w Poznaniu , myśli Pan że odwołanie ma sens?

Jeżeli Poznań, to i tak miał Pan szczęcie. Ja właśnie ostatnio pisałem w jednej sprawie zażalenie. Sąd stwierdził bowiem, że osoba uzależniona wiedziała co robi i w sposób celowy pogłębiała stan zadłużenia. Tym samym odmówił wydania postanowienia w przedmiocie PSW, co oznacza odmowę oddłużenia.

Wniesienie zażalenia zawsze ma sens. Niczym się bowiem nie ryzykuje. Najwyżej sąd je oddali.

matt
    Participant

Słyszałem właśnie opinie że sąd w Poznaniu jest bardzo rygorystyczny i w sumie potwierdziło się to. Panie adwokacie czy teraz przyjdzie do mnie pismo z postanowieniem wyroku to od tego czasu mam 7 dni na żazalenie , czy 7 dni na wniesienie zażalenia jest od czasu wydania wyroku w sądzie?

Od dnia, w którym ogłoszono postanowienie jest 7 dni na złożenie wniosku o sporządzenie i doręczenie jego uzasadnienia. Następnie od dnia otrzymania postanowienia wraz z uzasadnieniem jest 7 dni na wniesienie zażalenia.

matt
    Participant

Dziękuję za odpowiedź chyba dam sobie z tym spokój i będę spłacał tak jak w postanowieniu, mam już dość tych sądów pism itp 😉 chociaż i tak od momentu ogłoszenia upadłości do momentu wydania wyroku minęło 1.5 roku więc chyba dosyć szybko

Wiosna2019
    Participant

Nie poddawaj się, dobrze uargumentuj, przecież chyba więcej już nie dowalą?!.

mam już dość tych sądów pism itp

To tylko jedno pismo więcej, jedno z ostatnich, walcz!.

Jeszcze jedna ważna uwaga. Jeżeli postępowanie było prowadzone na nowych zasadach i trwało ponad 6 miesięcy to mają zastosowanie przepisy art. 491 (15) ust. 1d Pr. up.:

„Do okresów spłaty, o których mowa w ust. 1 pkt 4 oraz ust. 1a-1c, zalicza się okres od upływu sześciu miesięcy od dnia ogłoszenia upadłości do dnia ustalenia planu spłaty wierzycieli, chyba że dłużnik nie pokryłby w całości kosztów postępowania tymczasowo poniesionych przez Skarb Państwa. Do okresu spłaty nie zalicza się okresu warunkowego umorzenia zobowiązań upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli.”

Już nawet o samo to warto powalczyć.

matt
    Participant

Mam jeszcze pytanie czy w trakcie spłaty PSW , moje dochody się zwiększa to mogę mieć ustaloną większą kwotę niż Mam obecnie?

Wiosna2019
    Participant

moje dochody się zwiększa to mogę mieć ustaloną większą kwotę niż Mam obecnie?

Małe szanse.

Jeżeli zwiększone dochody będą związane ze zwiększeniem otrzymywanego wynagrodzenia, to w świetle przepisów nie ma takiej możliwości.

matt
    Participant

Dziękuję za odpowiedź, minął tydzień po ogłoszeniu jawnym wyroku , czy mam już pisać pismo o wydanie klauzuli prawomocności prawomocności?

Wiosna2019
    Participant

Nie zapomnij o opłacie.

matt
    Participant

Duża ta opłata? Jak ja wnieść?

@matt
    Najszybciej po upływie 14 dni. Wcześnie nie ma sensu. Opłata wynosi 20 zł.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 76)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.