Upadłość konsumencka 2021

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość konsumencka 2021

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #17430

  Jeżyli chcesz dowiedzieć się czy upadłość konsumencka 2021 będzie różniła się czymś od tej z 2020 r. zapraszam na mojego bloga do lektury wpisu „Upadłość konsumencka 2021

  #17663
  Robert Fujak
  Participant

  Witam serdecznie. Mam pytanko. Drugiego Lutego, oczywiście tego roku, Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił mi Plan Spłat na 36 miesięcy. Upadłość jest na starych przepisach. Od kiedy mam zacząć go realizować i kiedy złożyć wniosek o przysłanie Wyroku. Bo z wrażenia o wygranej rozprawie nie pytałem Sędziego. Pan Syndyk mówił, że jeszcze mam nic nie płacić. Dopiero po czterech miesiącach. Tak go zrozumiałem.

  #17706

  Witam,czy mozliwy jest wniosek o upadlosc konsumencka zlozony w Polsce,kiedy miejsce zamieszkania to inny kraj EU w ktorym mieszkam przez ostatnie 5 lat?

  #17876
  Major
  Participant

  Witam,
  Syndyk wysłał do banku pismo że zezwala na odblokowanie mojego konta oraz wypłatę wynagrodzenia za pracę.
  Wypłata wynosiła 4000zl i wypłaciłem wszystko.
  Syndyk nie miał mi zablokować kwoty zajętej na poczet wierzycieli?
  Upadłość została ogłoszona w styczniu i miałem już spotkanie z syndykiem.
  Nie wiem co zrobić czy czekać na kontakt z syndykiem czy sam zadzwonić i poinformowac.

  #17878
  Bozena53
  Participant

  Witam.
  Miałam ogłoszona upadłość konsumencka dnia 20stycznia2021r. Dnia 12lutego2021r zostały zablokowane środki na koncie przez komornikó i bank PKO bp w w kwocie 1800zl. Mój Syndyk mimo, że pisze pisma do babku o odblokowanie środków nie potrafi ich odblokować. Zalegam już z opłatami dwa miesiące, nie mam środków do życia oraz wykupienie leków. Co mam teraz robić?

  #17883
  kmaro08
  Participant

  @Major być może Syndyk wysłał pismo do pracodawcy o zajęciu Twojego wynagrodzenia z opóźnieniem i dopiero kolejną wypłatę otrzymasz na konto pomniejszoną o zajęcie syndyka. Może być też tak, że syndyk zapomniał Ci powiedzieć o sposobie rozliczenia zajęcia wynagrodzenia, czy masz mu sam przelewać część swojego wynagrodzenia, czy może jednak inaczej. Ja bym na Twoim miejscu zapytał się syndyka w jaki sposób będzie zajmował część Twojego wynagrodzenia, a o obecnej wypłacie bym jeszcze nie wspominał 😉
  Ja miałem taką sytuację, że bank zablokował mi konto i pierwsza wypłata po ogłoszeniu upadłości wpłynęła mi na konto w całości, dopiero kolejną wypłatę otrzymałem już pomniejszoną (Syndyk wysłał pismo do pracodawcy, część wynagrodzenia szła na jego konto do masy upadłości). Następnie, Syndyk po wizycie w banku odblokował mi środki na kocie i mogłem wypłacić wszystko. Nie upomniał się też o część tej pierwszej wypłaty. Ja mu się nie przypominałem, ale z tyłu głowy miałem to, że zawsze może jednak zażądać tych pieniędzy do masy i wtedy musiałbym je zwrócić. Tak się jednak nie stało i byłem do przodu ok 2,5 tyś. zł 😉 Obecnie realizuję już psw.
  Tak więc zrobisz jak uważasz, ale ja osobiście nie wychylałbym się z tym i tylko zapytał o sposób rozliczenia części wynagrodzenia do masy.


  @Bozena53
  być może syndyk nie ma jeszcze postanowienia Sądu o ogłoszeniu upadłości, a bez tego raczej nic nie wskóra. Jeśli nie otrzymaliście jeszcze prawomocnego postanowienia to dzwoń do Sądu i się im narzucaj, powiedz jaka jest sytuacja, że bardzo tego potrzebujesz itd, może coś ruszy.

  #18067
  juan76
  Participant

  Mam pytanko Jesli moja koleznanka kupila od syndyka moje auto juz po ogloszeniu upadlosci ale umowa nie zostala jeszcze zgloszona do Urzedu w celu przerejestrowania, to czy ja moge to auto sprzedac jako ja komus innemu? Czy mozna przyjac, ze na przyklad sie rozmyslila i teraz ja sprzedaje auto komus innemu?

  #18109
  wiktoria195
  Participant

  nie możesz trzeba zarejestrować od kogo się kupiło

  #18169
  Anna7733
  Participant

  Dobry wieczór ,
  Mam jak do tej pory dwa pytania dotyczące upadłości konsumenckiej .
  Niestety, ale do tej pory nie miałam możliwości uzyskać precyzyjnej odpowiedzi na te pytania…
  Możliwe, że ktoś z Was miał już podobne doświadczenie i będzie mógł mi pomóc…
  Na wstępie: los zdecydował o tym , że nagle zostałam sama z 2 dzieci i to w bardzo młodym wieku . Dawałam sobie radę , lecz we wrześniu 2020 niestety przestałam . Zgłosiłam upadłość konsumencką i decyzja sądu , ogłoszenie mnie jako osobę w upadłości miało miejsce 11.03.2021 r .
  Moje pytania (będę bardzo wdzięczna za odpowiedz , proszę ….):
  1. Posiadam dwa konta w dwóch , różnych bankach . Dlaczego – jedno jest na wpłaty środków pieniężnych dla dzieci , a to drugie jest kontem, na które wpływa moje wynagrodzenie za prace , oraz na nim też ciążą pożyczki . W momencie ogłoszenia upadłości Banki zablokowały mi możliwość korzystania z środków . Przyznany mi Syndyk odblokował mi TYLKO konto w banku , na które wpływało moje wynagrodzenie za prace ( oczywiście mam możliwość korzystania w kwocie min krajowego ) . Konto w banku , na które wpływają środki dla dzieci jest zablokowane . Nie mam do niego dostępu od 3 tygodni . Prosiłam Syndyka, aby je odblokował, ponieważ te kwoty nie podlegają zajęciu , a co najważniejsze nie są moje tylko moich dzieci. Nie wspomnę już w tym momencie o mojej sytuacji finansowej… Syndyk stwierdził , że nie będzie biegał po mieście i odblokowywał mi następnego konta i abym sobie zmieniła dyspozycje przelewu (czego nie mogę zrobić z oczywistych przyczyn – syndyk zarządza już moimi dyspozycjami ) i w pretensjonalny 🙁 sposób stwierdził , że zawracam mu głowę …. Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć co mam zrobić z taką sytuacją ?
  Następne pytanie…
  2. Telefony , laptopy mam na raty w orange. Wypowiedzieli mi umowę ze względu na upadłość . Niestety dzwoniąc do operatora żadna z osób nie potrafi udzielić mi konkretnej odpowiedzi . Mianowicie : jeżeli sprzęty , które były opłącane w systemie ratalnym wchodzą już do masy upadłościowej to, czy jeżeli będę opłacała fv za abonament to sprzęty i tak będą mogły być zablokowane na zasadzie blokady IMEI , dodam że to jest sprzęt na oprogramowaniu iOS (Iphone) Dla złośliwych : raty za te urządzenia były niższe , niż przeciętna nokia 🙂 Bardzo proszę o wsparcie i podzielenie się doświadczeniem . Ja również będę aktywnie odpowiadać na tematy, jeżeli bede tylko umiała pomóc .
  Dziękuję 🙂
  Anna

  #18170
  kmaro08
  Participant

  Odnośnie odblokowania konta, to z mojego doświadczenia wiem, że tylko i wyłącznie syndyk może zlecić to. Niestety, niektórzy tacy są i robią problemy, mimo, że to ich praca, za którą pobierają wynagrodzenie. Chyba musisz dalej męczyć syndyka, zarówno telefonicznie, jak i mailowo. Wiadomości mailowe często przynoszą pożądany efekt, bo ich ślad zostaje i mogą być w przyszłości dowodem (np w przypadku złożenia zażalenia do sędziego na pracę syndyka).

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.