Upadłość konsumencka 2020

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość konsumencka 2020

Otagowane: 

Przeglądajasz 15 wpisów - od 46 do 60 (z 63)
  • Autor
    Wpisy
    Robert86
    Participant

Jeśli nie jesteś tam zameldowany a mieszkasz od tak u znajomych to raczej nie będzie go to obchodzić. Sprzęt to jedynie o minimalnej wartości 5 tysięcy. Ja wynajmuje mieszkanie i jak u mnie był niewiele go obchodziło bo powiedziałem że tylko kilka rzeczy jest moje ( bo jest ) i nie są warte dużych pieniędzy. Zrobił ich spis i tyle.

adrian033
    Participant

Rozumie . A jak wygląda sprawa że smarfonem posiadam telefon wart na chwilę obecną może z 800zl i telefon jest mi potrzebny w pracy i też boję się że może mi go zabrać a tak jak powiedziałem w pracy bez telefonu będę miał ciężko

Wiosna2019
    Participant

Sprzęt to jedynie o minimalnej wartości 5 tysięcy.

Było już o tym wystarczy zobaczyć ogłoszenia na OLX, że tak nie jest.

Robert86
    Participant

Co do smartfona to o telefon się nawet nie pytał.
    Gdy składa się oświadczenie o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania jest rubryka w której wpisuje się inne przedmioty wartościowe ( ruchomości ) o wartości większej niż 5000 zł np. samochody, inne pojazdy mechaniczne, maszyny, urządzenia elektryczne, biżuteria, sprzęt RTV i AGD. Chodzi tylko o to jak bardzo syndykowi zależy by to drążyć. Gdy wynajmujesz mieszkanie i nic nie masz na siebie to mu nie bardzo zależy bo z góry zakłada że niewiele masz.

gawron
    Participant

Witam mam pytanie..Jako osoba uzależniona i mająca długi planuję złożyć wniosek o upadłość . Rodzice którzy mieszkają daleko przelał mi pieniądze na zakup laptopa aby mieli kontakt z wnuczkami.Kupilem go był zamówiony na żonę i jej działalność ale zapłaciłem swoją karta(co było błędem).Czy po ogłoszeniu syndyk może uznać laptopa jako masę upadlosciowa?Czy jest możliwość coś z tym zrobić żeby laptop nie był uznany. Pieniądze które miałem na karcie były od moich rodziców na zakup laptopa
    Pozdrawiam

moskit
    Participant

Żona nie wrzuciła tego laptopa przypadkiem w koszty? 🙂

adrian033
    Participant

Witam serdecznie. Właśnie dodzwoniłem się do sądu dowiedzieć się czy jest już mój wniosek o upadłość zarejestrowany i ku mojemu zdziwieniu Pani mi powiedziała ,że jest już nawet orzeczenie z 1 Października i sprawa odbyła się zaocznie niestety nie dowiedziałem się czy otrzymałem tę upadłość tylko mam kontaktować się z moim pełnomocnikiem . Ale to możliwe żeby w dwa tygodnie od złożenia wniosku odbyła sie rozprawa?

Kevin
    Participant

jakby tak było toby był rekord.

gawron
    Participant

Faktura na Laptopa jest wystawiona na jej działalność bo chciała sobie go odpisać taki był plan

gawron
    Participant

Moskit@ czyli jak laptop jest na działalność żony(w kosztach )to nie musze się martwić tym ze jest ślad ze ja zaplacilem za.laprop karta?

adrian033
    Participant

A więc otrzymałem upadłość juz po tygodniu od złożenia wniosku na posiedzeniu nie jawnym , został wyznaczony syndyk. Jestem przeszczęsliwy jeśli to w tak eskpresowym tempie idzie to kto wie moze w połowie przyszłego roku już będe miał wszystko za sobą .

Kevin
    Participant

jestes ewenementem.

moskit
    Participant

@gawron
    Kiepska sprawa. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że to było jeszcze przed upadłością, a więc rozdzielnością majątkową bo by było gorzej. Co prawda US i tak się może czepiać, ale to już temat na inne forum 🙂

Syndyk może kwestionować ten zakup, a nawet uznać, że to próba ukrywania majątku. Ja bym pewnie próbował nadać temu „papierowej mocy urzędowej” 🙂 poprzez sporządzenie umowy darowizny (możliwe 2 warianty: darowizna od dziadków dla dzieci lub darowizna dla żony do majątku odrębnego).

Tomi7777
    Participant

Dzień dobry,

Panie Mecenasie, mam dwa pytania:

Mam ogłoszoną upadłość konsumencką, wyrok jest prawomocny , czekam teraz na zatwierdzenie listy wierzytelności, jakie pisma jako upadły muszę przygotować do rozprawy ?

Mam zablokowane konto przez masę upadłość , komornik wszczął postępowanie egzekucyjne, co z środkami które są zgromadzone na koncie, konto jest moje a nie masy upadłości ?

Bardzo proszę o odpowiedź
    Tomek

kmaro08
    Participant

Rozumiem, że mowa o rozprawie o ustalenie PSW. Jeśli tak to żadne pisma nie są wymagane, chyba, że Sąd Cię o nie poprosi. Ewentualnie przed rozprawą (może być na prośbę Sądu) przygotowanie na piśmie Twojej propozycji PSW wraz z uzasadnieniem.
    Ja bym sobie nie zaprzątał na razie tym głowy skoro nie masz jeszcze zatwierdzonej listy wierzytelności. Zatem daleka droga jeszcze przed Tobą.
    Po ogłoszeniu upadłości wszelkie egzekucje są wstrzymane i nie dozwolone. Mniej więc rękę na pulsie gdyby jednak jakiś komornik coś Ci zajął (ruchomość, wynagrodzenie, środki z konta itp)
    Konto można próbować odblokować w uzgodnieniu z Syndykiem.
    Środki na koncie zgromadzona na dzień ogłoszenia upadłości wchodzą w skład masy upadłości. Dlatego należało takie środki wypłacić z konta przed

Przeglądajasz 15 wpisów - od 46 do 60 (z 63)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.