Upadłość konsumencka 2020

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość konsumencka 2020

Otagowane: 

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 63)
  • Autor
    Wpisy
  • #14621
    Wilkolak
    Uczestnik

    @Marcin75 Dlaczego piszesz że nie będzie łatwo, przecież upadłość będzie się uzyskiwało niejako z 'urzędu’, a dopiero potem zaczną się schody: tzn. może być trudniej uzyskać oddłużenie, ale przynajmniej na początku wydaje się że będzie łatwiej…

    #14639
    Sisco
    Uczestnik

    Jeszcze do terminu wejścia potrzeby jest termin przyjęcia przez Senat i podpisanie przez Prezydenta. Później ogłoszenie. I dopiero możemy liczyć termin wejścia. Senat zbiera się 31 lipca później dopiero we wrześniu.

    #14786
    Anonim
    Nieaktywne

    Wygląda na to,że prace znów zostały wznowione …… choć ustawa została wcześniej uchwalona …..

    No cóż….. zobaczymy jakie kolejne poprawki do „poprawek” chcą wnieść nasi posłowie….

    Czy będą korzystne…?

    Pozdrawiam….M.

    Poniżej link :
    https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=5804BB380B093F29C125840B002DD746

    #14788
    Anonim
    Nieaktywne

    @Wilkolak , w odpowiedzi na pytanie : chodzi o to ,że jeżeli sąd przyzna upadłość, to w końcowym etapie może być ona nie
    uznana…, gdyż syndyk będzie miał większe uprawnienia i będzie mógł to zakwestionować….zatem dłużnik zostanie z długami.

    Teraz po orzeczeniu sądu…syndyk nie ma tej możliwości i odpowiednio przygotowuje plan spłaty , zatem nie ma wpływu na decyzję sądu.

    Ponadto w nowelizacji zakłada się całkowitą sprzedaż majątku upadłego a dopiero po likwidacji majątku – decyzja czy uznać
    upadłość , czy jednak nie 🙁 ( pomimo , że sąd przychylił się do upadłości już na pierwszym etapie )

    No i wierzyciele na chwilę obecną po decyzji sądu nie mogą wnieść roszczeń, a po nowelizacji będą mogli to zrobić , czyli nie zgodzić się z decyzją sądu , uznając , że zostali mocno pokrzywdzeni, co ostatecznie przyczynić się może do nie uznania
    upadłości ( pomimo , że sąd ją wydał w pierwszym wspomnianym etapie )

    Tak mówiąc prostymi słowami…

    #14893
    Anonim
    Nieaktywne

    Czy będą jeszcze jakieś zmiany..w projekcie, czy to już ostateczna decyzja ?

    – projekt 3480

    https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=USTAWYALL&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=85

    http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=3480

    Hm… ?

    #14896
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Zmian już nie będzie. Jedynie jeszcze prezydent musi złożyć swój podpis, a potem już tylko ogłoszenie. Nowa upadłość wchodzi w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia.

    #14907
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Podpisano, link nie wchodzi.

    #14910
    Edward87
    Uczestnik
    #14913
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam Mam około 40tys + odsetki. Jestem hazardzistą,ale nie gram od ponad 2 lat.
    Dokladnie 5 lat temu dostałem pracę z dobrą umową i poznałem kilka nowych osób,
    które nałogowo grały. Wtedy 200/300 zł za 20zł było super sprawą. Później zaczęło się przegrywanie.
    Brak kasy, więc kredytu tu 12 ty tu 4 i tak dalej. Byłem w takiej fazie,że w jedną maszyne wrzuciłem w jeden
    wieczór 3tys a nie wgralem nic. Później zaczęły się narkotyki. Może nie nałogowo ale jednak.

    Obudziłem się i przestałem grac. Jakiś czas później zostałem ojcem. Pracowalem na czarno,albo
    Na najniższą mających w nosie tekefony od windykacji. Mieszkałem u dziewczyny wiec komornicy nie mieli mojego
    adresu. Jesli chodzi o hazard trzymam się dobrze i nie myślę o graniu. Ale chciał bym znacząc na
    Nowo bez długów. Nie jestem.w stanie tego spłacić bo utrzymanie mieszkania i rodziny (dwoje małych dzieci) kosztuje.

    Nie mam majątku, a moja wypłata (na papierku) to najnizsza. Szkołę mam podstawową, a na umownie pracownik fizyczny.

    Uaktualnień zalatwilem sobie pracę na Jersey (Anglia) ale w Styczniu wracam na starą umowę do Polski i chcę rozpocząć terapię
    Nie tylko dla upadlosci ale tez dla siebie by moec pewność że już nie wrócę do statego życia.

    Moje pytanie
    1. Co z dlugami jesli nie mam majątku i mam najniższą
    2. Jak dlugo zbierać dokumentację z leczenia
    3 Lepiej znaleźć radcę finansowego i prawnika czy zlecic upadłość firmą które sie reklamuja

    Mam też obawy, jeśli chodzi o nowe przepisy. Jaka jest szansa, że z dokumentacją od psychologa
    i z ośrodka gdzie odbywają sie mitingi moja upadłość zostanie rozpatrzona pozytywnie.
    I czy długi zostaną umorzone całkowicie. Jak wyglądają plan splaty gdy mam najniższą ?
    Myślałem nad spłatą tego, ale max w sezonie zarabiam 6 tys. A utrzymanie wynajmowanego mieszkania i rodziny
    To 4-5 tys. A nie wynajmujemy apartamentu :/ jeśli chciał bym spłacać wierzycieli na dlugi mógłbym przeznaczyć max 1000 zł mc
    I to nie zawsze. A dochodzą koszty sądowe,komornicze i odsetki. Martwię się że dług przekroczył juz 60 tys. Nie dam rady tego spłacić :/ boję sie tez kontaktu z komornikami, nie odbieram poczty, nie mam meldunku i zmieniłem numer telefonu.

    Jak się okazało mam dwa kredyty, ktorych nie pamiętam ze bralem. Obawiam się że moze byc tego wiecej. Jest
    Jakas mozliwosc po za upadłościa zeby umorzyc koszty komornicze i sądowe i chociaz jakis procent odsetek. I jak bez kontaktowania sie z komornikiem dowiedzieć sie o stanie swoich długów. Na Chroń swój pesel w bazie mam tylko 1000 zł probideta i 4000 za telefonu w orange (brałem zeby zastawic je w lombardzie)

    Nie wiem co robic :/ Dziewczyna dowiedziała sie o długach miesiąc temuw, mimo wszystko bardzo mnie wspiera i jest zła że nie powiedzialem jej wczesniej.

    #14915
    Edward87
    Uczestnik

    Zrób gruntowny i odważny obrachunek finansowy. Później pomyśl o upadłości.
    Pomyśl o pełnomocniku, który pomoże Ci napisać wniosek i ewentualnie przejść przez rozprawę.

    #14917
    Anonim
    Nieaktywne

    Wiosna2019 – najlepiej to : zapraszam na stronę Sejmu : https://www.sejm.gov.pl/

    – potem przejdź na zakładkę prace Sejmu,
    – po lewej stronie będzie pasek tematów zakładek – Proces legislacyjny

    a poniżej Uchwalone ustawy :

    https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=USTAWYALL&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=85

    Tu odszukaj ustawę o numerze : 3480 – ten numer jest po prawej stronie listy uchwalonych ustaw.

    – najedź na ten numer i rozwiń go 🙂
    – W pracach Sejmu będą odpowiednie numery druków zmian : np: 3614, 3731, 3735 itp…

    Rozwiń sobie poszczególne a zobaczysz treści projektów 🙂

    Pozdrawiam, M 🙂

    #14918
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Tak, chodziło mi o to, że link mi tu na stronie nie wchodzi. Znaczy jak dawałem to nie było posta 🙂 .

    #14930
    Anonim
    Nieaktywne

    Tekst jednolity ustawy (połączyć trzeba podzielony link)

    http: //prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000498/U/D20190498Lj. pdf

    #15130
    Anonim
    Nieaktywne

    Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem upadlosci konsumenckiej badz firm do kontaktu na biuro@rbbcenter.com, lub przez nasza strone http://www.rbbcenter.com . Specjalizujemy sie w tej tematyce i oferujemy szeroki wachlarz rozwiazan dla naszych klientow.
    Pozdrawiamy!
    RBBC

    #15159
    Basiaol
    Uczestnik

    Pytanie do doświadczonych. Czy z reguły jest jedna czy dwie rozprawy? Ja mam wyznaczona druga , bo sędzia poprosił mecenas o uzupełnienie o komorników,ale już ma być bez mojego udzialu. Co to może oznaczać?

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 63)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.