Upadłośc – Katowice

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłośc – Katowice

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 236)
  • Autor
    Wpisy
    klamor
    Participant

no właśnie myślałam nad tym, ale nigdzie nie pisze co to sa względy słuszności i humanitarne nie mam pojęcia jak się za to zabrac 🙁

zuraga
    Participant

Moja upadłość „toczy się” w Katowicach, i nie narzekam, ani na Syndyka, ani na Sąd, ja wniosek składałam prawie rok temu, sprawa w sądzie była w pierwszych dniach września, był to rodzaj wysłuchania, i zostałam poinformowana, że sąd wyda postanowienie na posiedzeniu niejawnym, i zostanę poinformowana na piśmie, co też nastąpiło po jakimś tygodniu, nawet pierwsze przyszło pismo od syndyka, żeby się zgłosic, a potem z sądu postanowienie. A jeszcze przed tym wszystkim ING zdązył mi konto zablokować, jak tylko postanowiemie w dzienniku sie ukazało (:

klamor
    Participant

super zazdroszczę takiego rozwiązania sprawy. Ja to strasznie przeżywam bo wiem że bez upadłości mam przekichane już do końca:(bo nawet jeśli moje dochody się zwiększa to niestety póki co juz do końca jestem zdana na wynajem mieszkania co pochłania jedna najniższa krajowa 🙁

klamor
    Participant

zuraga a który sędzia prowadził twoja sprawe?

pas1973
    Participant

Wniosek złożyłem dwa miesiące temu. I na razie cisza. :/

klamor
    Participant

a to na dniach powinien Pan co już dostać z Sądu ja składałam w marcu no i w maju miałam pierwszy list odnośnie dosłania informacji które interesowały sędziego. Jechałam tam osobiście złożyć te pismo i od tego czasu za tydzień dostałam pismo juz z datą wstawienia się na rozprawę…

klamor
    Participant

czy ktoś pomoże mi naświetlić temat względów słuszności i humanitarnych? czytałam bloga, ale dalej nie wiem jak się za to zabrać 🙁

jakieś przykłady względów słuszności i humanitarnych? mógłby ktoś pomóc?

Tydzień do rozprawy…

Aldonaa
    Participant

Względy słuszności i względy humanitarne
    Ustawodawca przyjął, że za oddłużeniem konsumenta mogą przemawiać silne argumenty o charakterze społecznym, słusznościowym czy humanitarnym. Stąd też pomimo istnienia obiektywnych przesłanek niweczących uprawnienie do oddłużenia, są ogłosi upadłość, jeżeli jest to uzasadnione względami słuszności lub względami humanitarnymi, a w przypadku umorzenia zobowiązań w innym postępowaniu upadłościowym – również jeżeli dłużnik wykazał się należytą starannością.
    Użyte przez ustawodawcę wyrażenia słuszność, humanitaryzm i należyta staranność są pojęciami nieostrymi. Jeżeli więc dłużnik powołuje się na nie we wniosku, sąd każdorazowo ma obowiązek dokonać ich wykładni i odnieść do twierdzeń dłużnika. Należy bowiem pamiętać, że z brzmienia przepisu wynika obowiązek a nie uprawnienie sądu do pominięcia przesłanek negatywnych, jeżeli z ustalonego stanu faktycznego wynika, że ogłoszenie upadłości jest uzasadnione względami słuszności lub względami humanitarnymi.
    Zarówno klauzulę słuszności jak też klauzulę względów humanitarnych a więc tzw. klauzulę rozsądku trudno jest zdefiniować i określić.
    W ślad za poglądem doktryny, względy humanitarne należy odczytywać w kontekście konieczności poszanowania godności człowieka. Ustawodawca uznał więc, że w określonych sytuacjach odmowa wszczęcia postępowania upadłościowego może naruszać godność ludzką.
    P.S. pominęłam przypisy

klamor
    Participant

więc na przykład nie pogłebianie swoich długów to są wzgledy slusznosci?

albo, jesli jestem młoda osobą to mogą to być względy humanitarne?

nie wiem jak to porównać do takich zyciowych sytuacji, jesli sąd o to zapyta

anheros
    Participant

nie i nie
    Naprawdę nie wiesz co to jest „słuszne” i „humanitarne”…?
    Słuszne jest mordowanie kogoś? Nie.
    Humanitarne jest nie pomóc komuś kiedy cierpi? Nie.
    Masz odpowiedzi.
    A o dopasowanie tego do własnej sytuacji… – w tym nikt nikogo nie wyręczy. 🙂

Debtor2016
    Participant

Napisz parę zdań na temat swojej sytuacji życiowej, to podpowiemy jakie mogą być względy słuszności i humanitarne w tym konkretnym przypadku.

Konto usuniete
    Uzytkownik

Moim zdaniem aby powoływać się na te względy muszą zajść jakieś zdarzenia losowe: choroba, utrata pracy, niepełnosprawność, leczenie dziecka, uzależnienie od czegoś. Musisz coś wymyślić. Inaczej każdy mógłby długów nie spłacać i powoływać się na względy humanitarne.

klamor
    Participant

mam z tym problem dlatego że jedna osoba mi mówi że u mnie nie ma tych względów a inna mówi że są i już się gubię… co do mojej sytuacji nie jestem w stanie splacac długów z racji tego że wynajmuje mieszkanie i koszty ponoszone na życie przewyzszaja koszty dochodu z racji tego że po smierci mojego ojca wyprowadziłam się z domu z powodu złej atmosfery…. wzięłam dwa kredyty w m banki jeden wtedy na samochód drugi na otwarcie firmy inne zadłużenia to zus us telekomunikacja, nawet jeśli uda mi się kiedyś zarobic więcej niż najniższa krajowa to i tak dalej koszty wynajmu będą na granicy 1300 zł a reszta na życia i za cot u spłacać te dlugi…. jestem młodą osoba w depresji, słyszałam że sąd nie przychylność się do wniosków młodych osób bo że niby dadzą sobie radę a inni znowu że mam szansę właśnie z tego powodu że jestem młodą osoba…

klamor
    Participant

więc już sama nie wiem i tracę nadzieję że będzie cokolwiek lepiej..

piteros
    Participant

Droga koleżanko (jeżeli mogę się tak zwrócić)
    Sam osobiście jestem w trakcie upadłości więc wiem nazwijmy to z pierwszej ręki jak to wygląda
    U mnie trwa od złożenia wniosku już 1.5 roku a od postanowienia sądu ponad rok
    Twój strach mnie nie dziwi bo każdy przed rozprawą się boi martwi itp
    u ciebie z tego co zrozumiałem jest strach przed pytaniami sędziego i słusznie bo sędzia będzie widział jak odpowiadasz jak się zachowujesz przy odpowiedział sędziowie to nie są ludzie z pierwszej łapanki to są wyszkolone osoby które nawet z ruchów ciała potrafią ocenić czy ktoś kłamie wierz mi
    U ciebie sądzę na 1mln % padnie pytanie
    DLACZEGO PANI WYNAJMUJE MIESZKANIE ZAMIAST MIESZKAC W DAWNYM DOMU
    Dlaczego takie pytanie
    Ponieważ wynajęcie mieszkania wiąże się ze sporymi kosztami sama przyznalas że wydajesz więcej niż masz i tu jest twój błąd pod żadnym pozorem się do tego nie przyznawaj absolutnie bo będzie widać że nie potrafisz oszczędzać
    Samochód (przy upadłości pożegnań się z nim) zabiorą . A o samochodzie nie mów ze nim jeździsz codziennie ponieważ jest to również spory wydatek już lepiej powiedzieć że stoi na parkingu a korzystam jak muszę jechać np do lekarza
    Pamiętaj że to co napisałaś we wniosku to samo jota w jote musisz zeznac w sądzie bez pomyłek
    I jeszcze jedna sprawa z tego co się orientowalem czytałem wyrok czyli postanowienie sądu jest z reguły orzekane w ciągu tygodnia na niejawnym posiedzeniu idź na wyrok zaznacz na koniec jak sędzia ci powie że wyrok będzie wydany za tydzień ze bedziesz na wyroku sędzia wyrok(postanowienie) odczyta a czego nie będziesz rozumiała wyjaśni Masz swoją szansę na początek nowego życia ale grunt to żyć oszczędnie bo po postanowieniu sądu dopiero wtedy zacznie się wyczekiwanie na zakończenie całkowite bo postanowienie to dopiero początek …..

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 236)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.