Upadłośc – Katowice

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłośc – Katowice

Przeglądajasz 11 wpisów - od 226 do 236 (z 236)
  • Autor
    Wpisy
    Wiosna2019
    Participant

Próbuj może coś się zmieniło w tym sądzie, kto wie ?.

phoenix
    Participant

Jasne, że będę próbował 😉 szkoda tylko, że forum obecnie tak mało aktywne :/

Kevin
    Participant

Witam na forum, też kiedyś zamierzałem sam napisać wniosek, ale skutecznie mnie od tego pomysłu owdiódł doświadczony człowiek, który uzyskał upadłość i polecił dobrego doradcę, który teraz pracuję nad moim wnioskiem.
    Jednak z tego co czytam w katowicach długo się czeka na rozprawę i raczej sąd jest restrykcyjny, no ja tego nie potwierdzam, bo znajomy czekał 2 miesiące i sąd się przychylił do jego wniosku, ale wiadomo różnie to bywa.

Kevin
    Participant

do wiadomości ludzi składającyh wnioski w Katowicach – wniosek złożony w koncu sierpnia, bez braków, 09.10 przyszło wezwanie na rozprawę na dzień 02.12.

maciej2000
    Participant

To ciekawe jakimi kryteriami się kierują bo na pewno nie idą po kolei.
    Ja złożyłem początkiem lipca i cisza. Podobno główny sędzia na urlopie do końca roku

Kevin
    Participant

Złożyłeś wniosek jako osoba fizyczna nieprowadzącą działalności? Zostałeś wezwany do uzupełnienia braków?

Kevin
    Participant

Jak chcesz to napsiz na mój mail suns7@wp.pl i wymienimy informacje.

Kevin
    Participant

udało mi się, dzisiaj sąd w Katowicach ogłosił moją upadłość z uwagi na patologiczny hazard, miałem dobrze napisany wniosek, poza tym Pani sędzia okazała się wyrozumiała, ludzka, nie szukała dziury w całym i przychyliła się po 30 minutowej rozmowie do mojego wniosku.
    Jak ktoś chce poznać szczegóły to proszę pisać wojmie532@gmail, w miarę możliwości służę pomocą, szczególnie chcę podziękować Moskitowi z forum i Michałowi:)

Alcarin
    Participant

Czesc.
    W lipcu byl ogloszony ostateczny plan podzialu, syndyk go zrealizowal etc. 8 grudnia odbyla sie rozprawa o plan splaty. Pomiedzy lipcem a grudniem caly czas bylo zajete wynagrodzenie przez syndyka.
    Co sie stanie z tymi pieniedzmi? Bedzie jeszcze jeden plan podzialu czy dostane je z powrotem?
    W wyroku o plan splaty nie bylo o tym mowa, tylko, ze plan podzialu z lipca byl ostateczny.
    Jakie macie doswiadczenia? (Sad Katowice:))
    Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

tomkasz
    Participant

Nie mam doświadczeń w SR w Katowicach, ale są zasadniczo 2 opcje:
    – pieniądze zostaną zwrócone Tobie do dysponowania swobodnego,
    – pieniądze zostaną zwrócone na Twoje konto, ale z rozpisaniem ich w PSW na pierwszą wpłatę dla wierzycieli.

Alcarin
    Participant

Taka mam nadzieje, ze nam zwroca 🙂

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 10 months, 1 week temu przez Alcarin.
Przeglądajasz 11 wpisów - od 226 do 236 (z 236)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.