Upadłośc – Katowice

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłośc – Katowice

Przeglądajasz 15 wpisów - od 211 do 225 (z 236)
  • Autor
    Wpisy
    100nog@
    Participant

Karol, nie mogę teraz. Kilka spraw nie załatwionych, brak OZ. Kłopoty rodzinne, różne sprawy związane z długami.
    Ciągle coś się dzieje. Ale mam wierzycieli prywatnych powoli ich spłacam do końca, czasami kwoty nie duże, nie
    naliczają odsetek i jaka radość, że jednak udało się kogoś spłacić. 6 spraw mam już w sądzie a w drodze może być
    jeszcze kolejnych z 15 a może i więcej. Do tego nie mam jeszcze uzasadnienia. Mam zarys tego co napisać, ale
    tak od strony formalnej gorzej jest te wszystkie załączniki. Umowy, druki, ksera. Na razie mam cały karton po obuwiu.
    A gdzie jeszcze kopia tego. Do tego dojdą jeszcze dokumenty z leczenia z przychodni i z OZ. Sporo tego.

szangala666
    Participant

Witam dzięki wszystkim dziś dostałem postanowienie o wycofaniu wniosku,

Aldonaa
    Participant

I o to chodziło. Żeby mieć nową nadzieję.
    Teraz pozostaje czekać na te nowe przepisy – i wystartować z nowym wnioskiem.

Waldi
    Participant

Upadłość.rzeszuw

sanderfjord
    Participant

wnioskował/uzyskał ktoś ostatnio upadłość w sądzie w Katowicach ? czy to naprawdę tak długo wszytko trwa ?
    u mnie minęło dokładnie 8 miesięcy i 2 tygodnie od złożenia wniosku i dalej nic. Jak dzwonię do sądu podając sygnaturę sprawy to Pani mi zawsze mówi, że moj wniosek jest bardzo świeży.
    Ma ktoś obecnie podobne doświadczenia ?

pozdrawiam, S.

pas1973
    Participant

Ja czekałem w 2017 roku na 1 rozprawę 9 miesięcy od złożenia wniosku. A wniosków zdaje się przybywa, więc niestety może być tak, że jeszcze poczekasz 🙁

I dobra rada: skoro masz tyle czasu, naprawdę dobrze się przygotuj. Sąd w Katowicach jest bardzo nieprzyjazny. W moim przypadku mam niemal pewność, że ktoś szukał dziury w całym, żeby tylko na czymś mnie przyłapać i mieć pretekst do oddalenia wniosku. Spójrz krytycznie na swój wniosek i przygotuj się na każdy możliwy zarzut i każde pytanie. Nie chcę cię straszyć, ale dobrze radzę.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 years temu przez pas1973.
    sanderfjord
    Participant

Dzięki za odpowiedź.
    Dzisiaj po raz kolejny dzwoniłem do Sądu, oczywiscie nadal cisza w mojej sprawie, Pani jednak zasugerowała,
    aby napisać pismo ponaglające Sąd i przyspieszajace sprawę – praktykował ktoś z podobnym wnioskiem ?

sanderfjord
    Participant

pas1973

I jak był finał Twojej sprawy ?
    możesz się odezwać na sanderfjord@gmail.com ?

Aldonaa
    Participant

Wejdż sobie na profil @pas1973.
    Zapamiętałam to bo jako jeden z nielicznych opisał z licznymi szczegółami swoją rozprawę o upadłość.
    Ostatnio @hania pisała (w wątku zaskarżenie postanowienia dot.psw), że po 8-miu m-cach oczekiwania na termin, napisała zapytanie – i po 2-ch tygodniach otrzymała postanowienie o upadłości z posiedzenia niejawnego. Bywa więc różnie.

phoenix
    Participant

Jako że przymierzam się do napisania wniosku i złożenia go właśnie w sądzie w Katowicach, chciałbym odświeżyć ten wątek 🙂 z nadzieją, że są tu jeszcze aktywne osoby ze Śląska, które też tam składy wnioski i chciałby się podzielić uwagami / udzielić rad, co do samego sądu ale również wniosku.

Mama nadzieję na odzew 🙂

szangala666
    Participant

nie radzę

phoenix
    Participant

Hmm rozumiem że Twój wniosek został oddalony? Możesz powiedzieć coś więcej? Ogólnie w tej chwili nie mam innej możliwości składania w innym sądzie, a są też ludzie, którym ogłoszono upadłość właśnie tutaj

szangala666
    Participant

tak został oddalony ale wycofałem się stwierdzono że fakttem jestem nie wypłacalny ale długi powstały z mojej winy w katowicach jest ciężko tak jak wszędzie straciłem kasę za sam wniosek zostałem zapewniony przez niby syndyka zajmującego się pisaniem wniosku on widział wielkie szanse a ja nie

szangala666
    Participant

mysle że to takie naciąganie na kasę jeśli nie masz poważnych argumentów daj se spokój ugadaj się z wierzycielami i spłacaj tak zrobiłem

phoenix
    Participant

A czym argumentowałeś wniosek?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 211 do 225 (z 236)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.