Upadłośc – Katowice

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłośc – Katowice

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 236)
 • Autor
  Wpisy
 • #4368
  klamor
  Participant

  Witam, czy jest tu ktoś, kto ogłosił upadłość w sądzie w Katowicach?
  Złożyłam wniosek niecałe 2 miesiące temu, nie śpię już po nocach tak się tym stresuje… i czekam na jakieś pismo.
  Dodatkowo zostałam nastraszona przez pana, który pomagał mi wniosek pisać, że w Katowicach dużo wniosków odrzucają.
  Ktoś, coś?

  #4369
  anheros
  Participant

  Najprościej wszak zapytać w Sądzie – sorki, ale telefon by wystarczył i pytanie co z moją sprawą? 😉

  #4370
  klamor
  Participant

  Dziękuję za odpowiedź, ale wydaje mi się, że jestem na tyle inteligentną osobą, że juz dawno to zrobiłam 🙂
  Niestety przez telefon nie udzielą mi informacji, póki nie będę miała sygnatury sprawy.

  Poza tym moje pytanie nie brzmiało „co z moją sprawą?”, tylko czy ktoś przeszedł upadłośc konsumencką w Sądzie katowickim oraz jak to przebiegało – bardziej o to mi chodziło, może źle sformułowałam moją pierwszą wypowiedź 🙂
  Stresuje się po prostu pierwszym listem i jego treścią, czy wniosek oddalono, czy jednak będzie jakiś termin rozprawy itd.

  #4371
  anheros
  Participant

  To – primo – trzeba było o tym napisać.
  Secundo – podjechać do Sądu. Dziwne w sumie – bo telefonicznie po nazwisku też mogą znaleźć, ale zawsze się znajdą jakieś osoby, które w sekretariacie pracują jakby „za karę”.
  Nikt tego nie powie – najlepiej osobiście zapytać.

  #4372
  klamor
  Participant

  dokładnie:) co do sprawy wykrakalam sobie swoje pismo, dziś odebrałam awizo list z sądu – karzą mi dosłać informacje na temat początkowych kwot kredytu, zatrudnienia oraz na co kredyt był potrzebny czy to znaczy że jest szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku? tak się boję oddalenia..

  #4373
  anheros
  Participant

  Jakby nie było szansy, to by już odrzucili.
  Teraz się przyłóż do odpowiedzi, ze szczególnym naciskiem na to, abyś nie napisała, że brałaś jakiś kredyt nie mają już możliwości jego spłaty itd. Poczytaj bloga całego.

  #4374
  Debtor2016
  Participant

  Tym bardziej radzę trzymać rękę na pulsie, skoro sekretariat jest taki jaki jest.
  Ja we Wrocławiu w sądzie byłem 2 razy – raz złożyć wniosek, drugi raz na rozprawie. Przez kilka ładnych miesięcy wszystko załatwiałem przez telefon.

  #4376
  klamor
  Participant

  Przejrzałam całego bloga jednak nie znalazłam informacji na temat tego, co napisac we wniosku – albo niech mnie ktos oświeci gdzie znajdę takie informacje.
  Co do kredytu, mam dwa w jednym banku, zapożyczając się miałam źródło dochodu, więc o to sie nie boję, ale mam napisać ile zarabialam w chwili wzięcia kredytów (wtedy mogłam sobie pozwolić na spłate kredytów, ale boje sie ze bank uzna, że to powiedzmy było za mało). Na co one były też mam – myślę, że rozsądne „wytłumaczenie”, bo nie były zaciągane na bieżące zycie, tylko na samochód i wydatki z nim związane. Samochód wypisałam w składzie majątku. Więc nie wiem czy poprostu odpisać jak sie fakty miały, czy użyć jakichś konkretnych słów, wyrażeń… czuję się jak bym rozbrajała bombę 😉

  #4377
  moskit
  Participant

  Przecież w momencie brania kredytu przechodziłaś procedurę weryfikacyjną (czy się mylę?), więc jak bank może uznać, że zarobki były niewystarczające. Warto w informacji wysyłanej do sądu to poruszyć. Dodał bym też krótkie wyjaśnienie w jakim celu ten samochód został nabyty (dojazdy do pracy, konieczność dowozu dzieci do szkoły/przedszkola/rehabilitację itp.).

  #4399
  klamor
  Participant

  Dziękuję za wszelkie sugestie, dziś się biore za te pismo – tu pytanie, ma to być w zwykłej formie listu, czyli że „W nawiązaniu do dostarczonego listu o nr sprawy…., wyjasniam, że początkowa kredytu to…..” itd?

  #4467
  pas1973
  Participant

  Oj, panie w sekretariacie tego sądu na Lompy to faktycznie… :/ Może ktoś je skazał na te ciężkie roboty? Mnóstwo osób wiele było dało za taką pracę, a one jak obrażone wielką łaskę robią, że zechcą „dzień dobry” odpowiedzieć.

  #4597
  klamor
  Participant

  Dokładnie tak, dostałam dziś pismo o stawiennictwo w sądzie 20 czerwca… jakieś rady, wskazówki jak się na to przygotować? 🙁

  #4619
  pas1973
  Participant

  Jest dużo czasu, więc chyba dobrze by było spokojnie przygotować się. Tzn. wymyślić możliwe pytania i wątpliwości sędziego o powody zadłużenia, przebieg pracy, powody kłopotów. I na te potencjalne pytania przygotować sensowne odpowiedzi. Może przygotować jakieś dokumenty? Ale trzeba też ocenić je krytycznie, by się nie wkopać, bo jeśli np. pokaże się sędziemu wyciąg z konta bankowego, na którym jest co prawda zapłata za kurs dający jakieś nowe uprawnienia zawodowe, ale i kilkanaście pozycji pochodzących z pizzerii, makdonaldów, zapłata za wczasy itp., to sędzia może spojrzeć na to krzywo i pomyśleć, że trwoniliśmy kasę na prawo i lewo.

  Ja się dopiero przygotowuję do tej walki, więc na razie będę liczył na info z pani strony i pani doświadczenia, bo to ten sam sąd.

  #4775
  klamor
  Participant

  Dużo, jak dużo na moje nieszczęście zleci, że nawet się nie obejrzę…
  wyciągu z konta bankowego nie będe pokazywać, własnie dlatego, żeby nie pokazywać „głupot”, zresztą wszystkie najważniejsze dokumenty (tak myślę) które mogła pokazać wysłałam razem z wnioskiem.

  Podobno pytają często jakie były dochody w chwili zaciągnięcia zobowiązań itp., natomiast mi kazano przesłać te informacje listownie.
  Teraz do 20 czerwca będę chodzić jak na szpilkach…

  pas1973, na jakim etapie pan już jest z ta upadłością?

  #4776
  Debtor2016
  Participant

  Przede wszystkim trzeba wrzucić na rozsądny luz. Zbyt duże spięcie tylko przeszkadza. Na wypowiedź odnośnie upadłości ma się jakieś 5-10 minut i to jest czas, który trzeba optymalnie wykorzystać. Ja bym skupił się przede wszystkim na względach humanitarnych i względach słuszności – to znaczy, znalazł argumenty za nimi w swoim własnym przypadku, bo to może być ważne koło ratunkowe.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 236)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.